Danone Tikveşli Gıda ve İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş.

 • Danone Tikveşli Gıda ve İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş.

  Danone Tikveşli Gıda ve İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş.

 • Groupe Danone, dünyanın en başarılı sağlıklı gıda firmalarından biri olarak faaliyet göstermektedir. Groupe Danone'nin misyonu, dünyada mümkün olan en fazla sayıda insanın sağlığına tüm hayatları boyunca beslenme yolu ile katkıda bulunmaktır.
  Groupe Danone, sağlıklı gıda pazarındaki lider pozisyonunu dört ana iş kolunda sürdürmektedir;
  ·         Taze sütlü ürünler (dünya sıralamasında birinci)
  ·         İçecek (ambalajlı su kategorisi dünya sıralamasında ikinci)
  ·         Bebek beslenmesi (dünya sıralamasında ikinci)
  ·         Medikal beslenme (dünya sıralamasında ikinci)
  5 kıtada ve 120'yi aşkın ülkede 150 fabrikasında toplam 76 bin çalışanı bulunan Groupe Danone'nin uluslararası cirosu 2008 yılında 15.2 milyar Euro olarak gerçekleşmiştir.
  Dünyanın önde gelen yatırım şirketlerinin liderliğinde 2008 yılında yürütülen ‘Dünyanın en büyük 10 gıda firmasının obezite ve obeziteye bağlı sağlık sorunlarına yaklaşımları’nı ölçmeye yönelik çalışma sonucunda Danone "en sağlıklı" ürün portföyüne sahip firma olarak 1. sırada yer almıştır.
  Danone Türkiye, toplumun sağlığına katkıda bulunma misyonu ve pazar büyütme vizyonuyla 1997’den bu yana ambalajlı su pazarında Danone Hayat A.Ş., 1998’den bu yana sütlü ürünler pazarında Danone Tikveşli A.Ş. ve 2007 yılı sonu itibarıyla bebek beslenmesi ve medikal beslenme pazarında Numil A.Ş. şirketleri ile faaliyet göstermektedir. Danino, Danette, Activia, Danone Doğal, Tikveşli, Birtat, Hayat, Akmina, Milupa, Bebelac, Nutricia markalarından oluşan sağlıklı, lezzetli ve kaliteli ürün yelpazesi ile tüketicilerine daima en iyiyi sunmayı hedeflemektedir.
  Danone Türkiye olarak, bu vizyonu tüm paydaşlarımız ile beraber, gelişimi destekleyen Danone Yolu felsefesi ile, Türkiye'nin 7 il/ilçesindeki fabrikalarımızda yerli üretim yaparak, yaklaşık 1.500 personelimiz, hammaddemizi tedarik ettiğimiz 12.000 çiftçimiz ve 1.000 diğer tedarikçiyi kapsayan deneyimli tedarikçi ağımız, 81 ilde 100.000 satış noktasına her gün soğuk zincirle hizmet veren 800 araç filosu ve 300 distribütörden oluşan yaygın dağıtım ağımız ile elele yürütmekteyiz.
  Danone Türkiye, Türk toplumunu kalkındırmak amacıyla "Türkiye’nin Gülümseyen Geleceği" temalı sosyal sorumluluk programı kapsamında, "Anasınıfları", "Sağlıklı Büyüme Eğitimi", "Minikler Futbol Kupası" ve "Geleneksel Çocuk Oyunları" projelerini, T.C. Milli Eğitim ve T.C. Sağlık Bakanlıkları ile 81 ilde gerçekleştirmektedir. "Su Hayat’tır" sosyal sorumluluk projesi ile de GAP idaresi işbirliğinde su sorunu olan ilçelere ve köylere su altyapısı götürmeyi amaçlamaktadır. Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk) himayesindeki Bolluca Çocuk Köyü’ne Kültür Merkezi projesi ile köydeki kimsesiz ve korunmaya muhtaç çocukların sosyal gelişimine destek olmayı hedeflemektedir. Ayrıca, dünyada 16.sını ülkemizde kurduğumuz tamamen bağımsız ve hiçbir ticari amaç gütmeyen "Danone Enstitüsü Türkiye", ülkemizdeki beslenme; özellikle "Çocuk Beslenmesi" konusunda çocuk doktorları, beslenme uzmanları ve üniversitelerin yaptığı araştırmalara destek vererek sağlıklı beslenme konusunda bir bilgi platformu oluşturmaktadır.
   “Yetkin ve mutlu çalışanlar” yaratmak misyonuyla hareket eden Danone Türkiye İnsan Kaynakları ‘nın temel öncelikleri;
  ·         Çalışanı karar mekanizmasının kalbine yerleştirmek (önce insan),
  ·         Organizasyona sürekli yatırım yapmak,
  ·         Danone'nin farklı şirket kültürünü geliştirmek ve beslemek,
  ·         Sosyal ve toplumsal sorumluluk alanlarında liderlik ve yenilikleri geliştirmek ve desteklemektir.
  Tüm çalışanlarımız, şirketin strateji ve performansının tam kalbinde yer almaktadır. Kurulduğundan bugüne kadar Danone, çalışanlarının gelişiminin hem büyüme için bir koşul hem de şirketin en büyük amacı olduğuna inanmaktadır. Cinsiyet, dil, din, etnik yapı vb. hiçbir ayırım yapılmaksızın tüm çalışanların rahatlıkla çalışabileceği, eşit gelişim ve kariyer olanaklarının sağlandığı bir kültür yaratılmıştır.
  www.danone.com.tr
  www.danone.com
 • Hızlı Tüketim Malları

  http://www.danone.com