ARAMA SONUÇLARI

 • Firma Adı Gizli

  Yiyecek & İçecek Yöneticisi Firma Adı Gizli

  İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 31-10-2014

  BAŞVUR başvuruldu

  Yiyecek & İçecek Yöneticisi

  Firma Adı Gizli

  Ref: FB123 - 614377

  İşin Tanımı F&B Departmanındaki aktiviteleri kontrol ederek verimliliği oluşturmak ve geliştirmek, yemek ve servis kalitesini sürekli yüksek tutmak. F&B departmanı çalışanlarının en iyi şekilde yönetimini sağlamak ve diğer F&B operasyonları.

  Aranan Nitelikler Zincir otellerimizde istihdam etmek üzere; Minimum MYO mezunu, Çok iyi derecede İngilizce bilen İletişim becerileri gelişmiş, dinamik, Analitik düşünebilen, koordinasyon yeteneği güçlü, Detaylara önem veren, Çok iyi seviyede sunum bilgisi olan, F&B yönetici pozisyonunda minimum 2 yıl tecrübeli F&B Yöneticisi adayların başvurularını bekliyoruz.

 • Larespark Hotel İstanbul

  Resepsiyonist Larespark Hotel İstanbul

  İstanbul Avrupa 31-10-2014

  BAŞVUR başvuruldu

  Resepsiyonist

  Larespark Hotel İstanbul

  Ref: RSP002 - 614369

  İşin Tanımı Konaklamak üzere otele gelen misafirlerin kişisel bilgilerinin kayıt altına alınmasından, taleplerine uygun odalarda konaklamaları için gerekli giriş işlemlerinin yerine getirilmesinden, konaklamaları süresince tüm dilek ve şikayetlerinin cevaplandırılmasından ve konaklama sonunda çıkış işlemlerinin yapılmasından sorumludur.

  Aranan Nitelikler Turizm MYO mezunuveya Üniversite mezunu İnsan ilişkileri kuvvetli Güleryüzlü, pozitif ve dış görünümüne özen gösteren, Diksiyonu düzgün 30 yaşını aşmamış Çok iyi derecede İngilizce bilen Vardiyalı çalışma düzeninde görev yapabilecek Opera programı kullanabilen Konusunda tecrübeli Bayan Resepsiyonist

 • Mövenpick Hotel Ankara

  Genel Başvuru / General Application Mövenpick Hotel Ankara

  Ankara 31-10-2014

  BAŞVUR başvuruldu

  Genel Başvuru / General Application

  Mövenpick Hotel Ankara

  Ref: MHA - GA201407 - 614333

  İşin Tanımı Mövenpick Otelleri ve Tatil Yerleri İsviçre markası olup; uzmanlık alanları hizmet sektöründe gastronomi, oteller, şarap ve yüksek kaliteli ürünlerdir. Yüksek servis standartları ve özellikle yiyecek & içecek alanındaki yenilikçi konseptleriyle, misafirlerimiz için seyahati kolaylaştırması ve zevkli hale getirmesiyle tanınmaktadır. Mövenpick Otelleri ve Tatil Yerleri 90’na yakın lokasyonu ile Avrupa, Ortadoğu, Asya ve Afrika’da konumlanmaktadır. Giderek büyüyen ailemiz yaklaşık 16,000 takım çalışanı ile birlikte misafirlerimize hizmet vermektedir. Sizler de ailemizin birer üyesi olmak ve Mövenpick Hotel Ankara'ya başvuruda bulunmak isterseniz ve ilgilendiğiniz alanda yayınlanmış bir ilanımız bulunmuyorsa, çalışmak istediğiniz bölümü veya alanı belirten bir önyazı ile bu ilana başvuruda bulunabilirsiniz. Özgeçmişiniz ileride Otelimizde oluşabilecek uygun pozisyonlar için değerlendirilmek üzere firma veritabanımıza işlenecek, niteliklerinize uygun bir pozisyon olması durumunda sizinle iletişime geçilecektir. Gösterdiğiniz ilgi için şimdiden teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Mövenpick Hotel Ankara İnsan Kaynakları

  Aranan Nitelikler

 • Mövenpick Hotel Ankara

  Spa Resepsiyonisti Mövenpick Hotel Ankara

  Ankara 31-10-2014

  BAŞVUR başvuruldu

  Spa Resepsiyonisti

  Mövenpick Hotel Ankara

  Ref: MHA - SPA201414 - 614327

  İşin Tanımı Mövenpick Hotel Ankara Bienne Wellness & Spa departmanında Spa Resepsiyonisti olarak görev alacaktır.

  Aranan Nitelikler Üniversite mezunu (tercihen Turizm Otelcilik Bölümü) En az 1 yıl Wellness&Spa departmanında deneyim kazanmış, İyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip, MS Office, Opera ve Micros uygulamalarını etkin şekilde kullanabilen, İnsan ilişkilerinde başarılı, diksiyonu düzgün, etkin iletişim ve temsil yeteneğine sahip, Planlama ve organizasyon yeteneği gelişmiş, İş ahlakına sahip ve sır saklayabilen, Algılama ve kendini ifade yeteneği güçlü, öğrenmeye açık, Güleryüzlü, problem çözme becerisi güçlü, dinamik ve takım çalışmasına uyum gösterebilen, Konukseverlik anlayışına sahip ve misafir memnuniyetine önem veren, Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine uyum gösterebilen, Kurumsal standartlar çerçevesinde kişisel hijyen kurallarına ve prosedürlere önem veren, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.

 • Mövenpick Hotel Ankara

  F&b Manager Mövenpick Hotel Ankara

  Ankara 31-10-2014

  BAŞVUR başvuruldu

  F&b Manager

  Mövenpick Hotel Ankara

  Ref: MHA - FBA201413 - 614258

  İşin Tanımı Maintain exceptional levels of service, Ensure compliance of brand standards, Recruit, manage, train and develop the F&B team, Manage guest queries in a timely and efficient manner, Work within budgeted guidelines in relation to Food, Liquor Costs and Payroll, Set departmental targets and objectives, work schedules, budgets, and policies and procedures, Develop menus with other members of F&B team, Assist other departments wherever necessary and maintain good working relationships, Be aware of trends and propose ideas to build the range and quality of food and beverage within the hotel, Set achievable budgets and other short- and long-term functional goals, also revenue oriented, Accountable for monthly stock takes, Incentivise team members to maximize sales and revenue, Carry out annual and mid-year appraisals with Managers under your responsibility, Evaluate guest satisfaction levels with a focus on continuous improvement, Be environmentally aware.

  Aranan Nitelikler University degree (Tourism & Hotel Management or Business Administration are preferred) Excellent written & oral language skills, a second language is preferred Good command of computer and MS Office applications Have an experience at least 4-5 years in the same position at International Hotel Chain. Good interpersonal communication and problem solving skills, Strong understanding and knowledge of Hotel F&B operating procedures and business practices. Ability to identify and delegate tasks effectively Guest and employee satisfaction oriented. Strong proven leadership abilities, creativity Have a vision for quality excellence in food & beverage operations, To be self-motivated, disciplined, analytical and organized Completed military duty (for male candidates)

 • Euro Park Otel

  Personel Aşçısı (Demi Chef) Euro Park Otel

  İstanbul Avrupa 31-10-2014

  BAŞVUR başvuruldu

  Personel Aşçısı (Demi Chef)

  Euro Park Otel

  Ref: - 612820

  İşin Tanımı İşin Tanımı : İstanbul Avrupa / Beylikdüzü E-5 üzerindeki uluslararası otelimize; belirtilen niteliklere sahip ‘’PERSONEL AŞÇISI (Demi Chef )’’aramaktayız.

  Aranan Nitelikler Aranan Nitelikler : Türk Mutfağı konusunda deneyimli, Hijyen kurallarına dikkat eden, temiz ve titiz, Askerlik görevini tamamlamış,

 • RAMADA PLAZA İZMİR

  Bellboy RAMADA PLAZA İZMİR

  İzmir 31-10-2014

  BAŞVUR başvuruldu

  Bellboy

  RAMADA PLAZA İZMİR

  Ref: - 611950

  İşin Tanımı Otelimiz için sektörde deneyimli BELLBOY alınacaktır.

  Aranan Nitelikler

 • RAMADA PLAZA İZMİR

  Kat Hizmetleri Elemanı RAMADA PLAZA İZMİR

  İzmir 31-10-2014

  BAŞVUR başvuruldu

  Kat Hizmetleri Elemanı

  RAMADA PLAZA İZMİR

  Ref: - 611947

  İşin Tanımı Otelimiz için Kat Hizmetleri Elemanı olarak sektörde deneyimli ; Meydancı Bellboy Housekeeper alınacaktır.

  Aranan Nitelikler

 • Firma Adı Gizli

  Nöbetçi Müdür (Duty Manager) Firma Adı Gizli

  İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 31-10-2014

  BAŞVUR başvuruldu

  Nöbetçi Müdür (Duty Manager)

  Firma Adı Gizli

  Ref: SDM - 611936

  İşin Tanımı Sura Hotels ilk açıldığı günden itibaren Sultanahmet bölgesindeki Pilot Otel olma özelliğini sürdürmektedir. Iddamız, bütün misafirlere en iyi konaklama hizmetini sunmak ve ailesel bütünlük içerisinde saygın bir çalışma standartları yaratmaktır. Sizler eğer yenilikçi yaklaşımlarla Sura Hotels ailesine katılmak, hem kendinize bir şeyler katmak, hemde bütün içinde yenilik yaratmak istiyorsanız başvurularınızı bekliyoruz. Çalıştığı vardiyada öncelikli olarak ön büro olmak üzere diğer departman operasyonlarının problemsiz yürümesi adına gerekli inceleme, takip ve bilgilendirmeleri yapması beklenmektedir.

  Aranan Nitelikler Sultanahmet yerleşkesinde bulunan 5* ve butik otellerimizde istihdam etmek üzere; Üniversite mezunu, 5*yıldızlı bir otel operasonunda benzer tecrübeye ve Ön Büro tecrübesine sahip, Ekip yönetim tecrübesi olan, Gerektiğinde PM ve Gece vardiyalarında çalışabilen, Gece vardiyalarında resepsiyonist sorumluluklarını üstlenebilen, İyi seviyede İngilizce bilen, Opera otomasyonuna hakim, Güleryüzlü, empati kurabilen, Sebep-sonuç ilişkilerini sağlıklı kurgulayabilen, Bakım alışkanlıkları ve davranış olarak ekibine rol modeli olabilen, İletişimde başarılı, Askerliğini tamamlamış. 'Nöbetçi Müdür (Duty Manager) adaylarının başvurularını bekliyoruz.

 • Göztepe Medical Park Hastanesi

  Otelcilik Hizmetleri Uzmanı Göztepe Medical Park Hastanesi

  İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 31-10-2014

  BAŞVUR başvuruldu

  Otelcilik Hizmetleri Uzmanı

  Göztepe Medical Park Hastanesi

  Ref: - 611692

  İşin Tanımı Otelcilik hizmetleri biriminin işleyişine ilişkin görevleri yerine getirmekten sorumlu olacak "Otelcilik Hizmetleri Uzmanı” aramaktayız.

  Aranan Nitelikler Medical Park Hastaneler Grubu Göztepe Hastanesi'nde görevlendirilmek üzere; Tercihen Üniversitelerin Turizm Otelcilik vb. bölümlerinden mezun, Otelcilik Hizmetleri (Temizlik, Güvenlik, Yemek vb.) yönetimi alanında minimum 3 yıl deneyimi bulunan, Tercihen Otellerin Kat hizmetlerinde görev almış, Analitik ve muhakeme yeteneğine sahip, Alanındaki yenilikleri ve gelişmeleri takip ederek, işine adapte eden, Planlama, organizasyon ve koordinasyon yeteneğine sahip, Sözlü ve yazılı iletişimi güçlü, ikna kabiliyeti yüksek, MS Office programlarına hakim, Esnek çalışma saatlerine uyumlu, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış

 • Hışım Group

  Garson Hışım Group

  İstanbul Avrupa 31-10-2014

  BAŞVUR başvuruldu

  Garson

  Hışım Group

  Ref: - 611462

  İşin Tanımı İstanbul eşsiz tarihi binalarından bir tanesini daha kazanıyor. 1889 yapımı tarihi binayı "NORDSTERN HOTEL GALATA" ile sizlere sunuyoruz. 20 odalı delux butik hotel olarak tasarlanan otelimizde bizlerle birlikte çalışacak ''garson'' arıyoruz.

  Aranan Nitelikler En az Lise mezunu Dikkatli ve titiz çalışmayı prensip edinmiş Pozitif,güler yüzlü İnsan ilişkilerinde başarılı Takım ruhuna ayak uydurabilecek Genel müdüre bağlı çalışacak En az 2 yıllık tecrübesi olan İyi derecede İngilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz

 • Hışım Group

  Bellboy Hışım Group

  İstanbul Avrupa 31-10-2014

  BAŞVUR başvuruldu

  Bellboy

  Hışım Group

  Ref: - 611447

  İşin Tanımı İstanbul’un eşsiz tarihi binalarından bir tanesini daha yeni açılacak otelimiz "NORDSTERN HOTEL GALATA” ile sizlere sunuyoruz. 20 odalı delux butik hotel olarak tasarlanan otelimizde bizlerle birlikte çalışacak ''bellboy'' arayışımız bulunmaktadır.

  Aranan Nitelikler En az MYO olmak üzere üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun Otelcilik sektöründe en az 1 yıl deneyimli İngilizceye hakim İnsan ilişkilerinde başarılı Sorumluluk alabilen Takım çalışmasına yatkın Misafir hizmetlerinde aktif rol alacak Müşteri memnuniyetini ön planda tutacak personeller aranmaktadır.

 • Sura Design Hotels & Suites

  Cost Controller Sura Design Hotels & Suites

  İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 31-10-2014

  BAŞVUR başvuruldu

  Cost Controller

  Sura Design Hotels & Suites

  Ref: - 611380

  İşin Tanımı Sura Hotels ilk açıldığı günden itibaren Sultanahmet bölgesindeki Pilot Otel olma özelliğini sürdürmektedir. Iddamız, bütün misafirlere en iyi konaklama hizmetini sunmak ve ailesel bütünlük içerisinde saygın bir çalışma standartları yaratmaktır. Sizler eğer yenilikçi yaklaşımlarla Sura Hotels ailesine katılmak, hem kendinize bir şeyler katmak, hemde bütün içinde yenilik yaratmak istiyorsanız başvurularınızı bekliyoruz. Fidelio üzerinden günlük ve periyodik mal kabul,depolama,depolardan transfer ve ürün satışlarının kontrolünü gerçekleştirmek, Mal kabul ve depolar arası transferlerin hatasız,eksiksiz gerçekleştirilmesinden ve işleyişin sağlıklı bir şekilde yürütülmesini sağlmak, Maliyet Raporlarını hazırlamak, Fiyat analizi yapmak.

  Aranan Nitelikler Sultanahmet yerleşkesindeki 5* ve butik otellerimizde istihdam etmek üzere; Üniversitelerin Turizm Otelcilik veya Muhasebe bölümlerinden mezun, 25-35 yaşları arasında, Otelcilik sektöründe minimum 5 yıl tecrübeli ve otelcilik muhasebesi alanında minimum 3 yıl tecrübeli, Fidelio programını iyi seviyede bilen, Raporlama bilgisine ve uygulama deneyimine sahip, İyi seviyede bilgisayar kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış Adayların başvurularını beklemekteyiz.

 • Sura Design Hotels & Suites

  Kat Şefi Sura Design Hotels & Suites

  İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 31-10-2014

  BAŞVUR başvuruldu

  Kat Şefi

  Sura Design Hotels & Suites

  Ref: SKS - 610347

  İşin Tanımı Sura Hotels ilk açıldığı günden itibaren Sultanahmet bölgesindeki Pilot Otel olma özelliğini sürdürmektedir. Iddamız, bütün misafirlere en iyi konaklama hizmetini sunmak ve ailesel bütünlük içerisinde saygın bir çalışma standartları yaratmaktır. Sizler eğer yenilikçi yaklaşımlarla Sura Hotels ailesine katılmak, hem kendinize bir şeyler katmak, hemde bütün içinde yenilik yaratmak istiyorsanız başvurularınızı bekliyoruz.

  Aranan Nitelikler Sultanahmet yerleşkesindeki zincir otellerimizde istihdam etmek üzere; - Tercihen MYO veya Üniversitelerin Turizm Otelcilik bölümlerinden mezun, - Benzer posizyonda en az 1 yıl 5* deneyimi olan, - Tercihen İngilizce bilen , - Misafir memnuniyeti odaklı ve sorumluluk sahibi, - Ekip yönetimi ve eğitimi konusunda deneyimli ve takım çalışmasına yatkın, - Esnek çalışma saatlerine uyumlu, - Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış 'Kat Şefi adayların başvurularını bekliyoruz.

 • Larespark Hotel İstanbul

  Rezervasyon Yetkilisi Larespark Hotel İstanbul

  İstanbul Avrupa 31-10-2014

  BAŞVUR başvuruldu

  Rezervasyon Yetkilisi

  Larespark Hotel İstanbul

  Ref: RZV005 - 608969

  İşin Tanımı * Telefon, faks, e-mail ve online rezervasyon sistemi ile gelen rezervasyon taleplerinin sisteme doğru şekilde girilmesinden sorumludur.

  Aranan Nitelikler * Üniversitelerin Turizm veya Satış Pazarlama bölümlerinden mezun, * Rezervasyon konusunda, otelcilik sektöründe en az 2 yıl tecrübe sahibi, * İyi derecede İngilizce bilen, * Güleryüzlü, iletişimi kuvvetli, * Dış görünümüne özen gösteren, * 30 yaşını aşmamış, Rezervayon Yetkilisi alınacaktır.

 • GÖNEN TURİZM İNŞAAT VE OTELCİLİK A.Ş

  Teknisyen GÖNEN TURİZM İNŞAAT VE OTELCİLİK A.Ş

  İstanbul Avrupa 31-10-2014

  BAŞVUR başvuruldu

  Teknisyen

  GÖNEN TURİZM İNŞAAT VE OTELCİLİK A.Ş

  Ref: TGETKNSYN - 608799

  İşin Tanımı BİZ; MİSAFİRLERİMİZE ÇALIŞANLARIMIZDAN YANSIYAN MUTLULUĞU SUNUYORUZ...

  Aranan Nitelikler Hizmet sektöründe kariyer hedefi olan, Binanın tüm elektrik tesisat donanımının planlı bakım, arıza bulma ve giderme işlerini yapabilecek, Vardiyalı çalışmasında engeli olmayan, Takım oyununu benimsemiş, Diksiyonu ve Prezentasyonu düzgün, Arkadaşlarımızın başvuruları gizlilik ilkesi ile değerlendirilerek cevaplandırılacaktır.

 • GÖNEN TURİZM İNŞAAT VE OTELCİLİK A.Ş

  Garson GÖNEN TURİZM İNŞAAT VE OTELCİLİK A.Ş

  İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 31-10-2014

  BAŞVUR başvuruldu

  Garson

  GÖNEN TURİZM İNŞAAT VE OTELCİLİK A.Ş

  Ref: TGGRSN - 608798

  İşin Tanımı BİZ; MİSAFİRLERİMİZE ÇALIŞANLARIMIZDAN YANSIYAN MUTLULUĞU SUNUYORUZ... TAKSİM GÖNEN OTEL işletmemizde istihdam edilmek üzere GARSON olarak görev yapacak çalışma arkadaşları arayışımız bulunmaktadır

  Aranan Nitelikler Hizmet sektöründe kariyer hedefi olan, İnsanları seven, insan ilişkileri gelişmiş, Misafir memnuniyeti odaklı çalışmayı ilke edinmiş, Tercihen Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi veya Yüksek Öğrenimi mezunu, İngilizce bilen, ikinci bir yabancı dil tercih edilmektedir, Micros kullanımı konusunda deneyimli, Servis ve sunum bilgisi yüksek, Takım oyununu benimsemiş, Diksiyonu ve Prezentasyonu düzgün, Vardiyalı çalışmasında engel olmayan,

 • GÖNEN TURİZM İNŞAAT VE OTELCİLİK A.Ş

  Misafir İlişkileri Görevlisi GÖNEN TURİZM İNŞAAT VE OTELCİLİK A.Ş

  İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 31-10-2014

  BAŞVUR başvuruldu

  Misafir İlişkileri Görevlisi

  GÖNEN TURİZM İNŞAAT VE OTELCİLİK A.Ş

  Ref: TGMSF - 608797

  İşin Tanımı BİZ; MİSAFİRLERİMİZE ÇALIŞANLARIMIZDAN YANSIYAN MUTLULUĞU SUNUYORUZ...

  Aranan Nitelikler Hizmet sektöründe kariyer hedefi olan, Misafir memnuniyeti odaklı çalışmayı ilke edinmiş, İyi derecede İngilizce bilen, ikinci bir dil (Fransızca/Arapça) tercih edilmektedir, Konusunda en az 1 yıl deneyimli, Algılama ve kendini ifade yeteneği güçlü, öğrenmeye açık, Diksiyonu ve Prezentasyonu düzgün, Yalnızca bayan adayların başvuruları değerlendirilecektir

 • GÖNEN TURİZM İNŞAAT VE OTELCİLİK A.Ş

  Kat Hizmetleri Görevlisi GÖNEN TURİZM İNŞAAT VE OTELCİLİK A.Ş

  İstanbul Avrupa 31-10-2014

  BAŞVUR başvuruldu

  Kat Hizmetleri Görevlisi

  GÖNEN TURİZM İNŞAAT VE OTELCİLİK A.Ş

  Ref: TGKTGRV - 608796

  İşin Tanımı BİZ; MİSAFİRLERİMİZE ÇALIŞANLARIMIZDAN YANSIYAN MUTLULUĞU SUNUYORUZ...

  Aranan Nitelikler Hizmet sektöründe kariyer hedefi olan, Misafir memnuniyeti odaklı çalışmayı ilke edinmiş, Titiz, ayrıntılara önem veren, Otel Kat Hizmetlerinde en az 1 yıl Kat Görevlisi olarak çalışmış, Diksiyonu ve Prezentasyonu düzgün,

 • GÖNEN TURİZM İNŞAAT VE OTELCİLİK A.Ş

  Şirket ve Banket Satış Temsilcisi GÖNEN TURİZM İNŞAAT VE OTELCİLİK A.Ş

  İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 31-10-2014

  BAŞVUR başvuruldu

  Şirket ve Banket Satış Temsilcisi

  GÖNEN TURİZM İNŞAAT VE OTELCİLİK A.Ş

  Ref: TGBNST - 608791

  İşin Tanımı BİZ; MİSAFİRLERİMİZE ÇALIŞANLARIMIZDAN YANSIYAN MUTLULUĞU SUNUYORUZ... TAKSİM GÖNEN OTEL işletmemizde istihdam edilmek üzere ŞİRKET VE BANKET SATIŞ TEMSİLCİSİ olarak görev yapacak çalışma arkadaşları arayışımız bulunmaktadır.

  Aranan Nitelikler Hizmet sektöründe kariyer hedefi olan, İnsanları seven, insan ilişkileri gelişmiş, Misafir memnuniyeti odaklı çalışmayı ilke edinmiş, Üniversite veya Yüksek okulların ilgili bölümlerinden mezun, Fidelio/Opera konusuna hakim, Genç, dinamik, güler yüzlü, Analitik düşünebilen, iletişim yönü kuvvetli, Otel Şirket ve Banket Satış konusunda en az 2 yıl tecrübeli, İyi derecede İngilizce bilen, Takım oyununu benimsemiş, Diksiyonu ve prezentasyonu düzgün, Arkadaşlarımızın başvuruları gizlilik ilkesi ile değerlendirilerek cevaplandırılacaktır.

 • Engelli Aday

  Özel Tasarımlı İlan

  Eski Hükümlü

  Staj

 • Takip Edilen İlan

  Takip Edilmeyen İlan

  Takip Edilen Şirket

  Takip Edilmeyen Şirket

 • Sorulu İlan

  Şehit Yakını/Terör Mağduru

  Mavi Yaka