Deprem Öncelikli İş İlanları Deprem Öncelikli İş İlanları

Bölge Satış Sorumlusu

İlan Detay

Advantis Consulting - Bölge Satış Sorumlusu

İş Açıklaması

Pozisyon: Bölge Satış Sorumlusu / Regional sales manager

Sektör: Enerji hizmetleri / Energy Utility sector

İstihdam türü: Tam zamanlı

Şehir: İzmir, Antalya, Ankara’da ikamet eden adaylar önceliklidir

Eleman sayısı: 1

Sözleşme türü: Belirsiz süreli

Advantis Consulting, merkezi Fransa’da bulunan Uluslararası bir grubun Türkiye - İstanbul şubesi için, enerji hizmetleri sektöründe deneyimli, İngilizce – Türkçe dillerine hakim bir Bölge Satış Sorumlusu aramaktadır. Güçlü satış deneyimi ve yeteneği olan, tercihen teknik deneyime sahip, zorlu saha koşullarında çalışmaya hazır dinamik, çalışkan ve performans odaklı adaylar aranmaktadır.

İş Tanımı

Bölge Satış Sorumlusu, İstanbul ofisinde bulunan Satış müdürüne bağlı olarak, İzmir, Muğla, Manisa, Aydın, Denizli, Antalya ve Adana bölgelerinde, satış stratejisi oluşturma, müşteri portföyü oluşturma, satış geliştirme ve gerçekleştirme, satış sonrası teknik destek gibi başlıca ticari görevleri üstlenir ve Satış müdürüne düzenli şekilde raporlar ve performans takibini sağlar. Ayrıca, İstanbul’da bulunan 5 kişilik ekibin ve global bir şirketin parçası olarak her türlü büyüme ve iyileştirmeye katkıda bulunur.

Görevler

İdeal aday aşağıdaki başlıca konularda çeşitli görevleri üstlenebilecek yeteneklere ve sorumluluk düzeyine sahip olmalıdır:

 1. Strateji: Coğrafi alanıyla ilgili ticari ve pazarlama stratejisini hazırlamak. Genel stratejiyi iyileştirme önerilerinde bulunmak. Satış fiyatını belirleme stratejisini Satış Müdürüne sunmak ve onaylatmak. Önemli projelerde, müşterilere fiyat ve ön teklif sunmak.
 2. Raporlama: Haftalık ve aylık şekilde düzenli raporlama yapmak. Özellikle, hedefler doğrultusunda performans takibi raporlaması gerçekleştirmek (satış yüzdesi, müşteri sayısı, bölgesinde kar/ciro artışı…). Şirketin CRM sistemini kullanmak ve geliştirmek
 3. Pazarlama ve satış: Pazarlama araçlarını kullanarak, sorumlu olduğu müşterilere aktif şekilde ürünleri tanıtmak. Pazar araştırmaları yürütmek, ürünlerin tercih edilmesi ve tanınması için gerekli tanıtım çalışmalarını yürütmek. Müşteri hizmeti oranını artırmak için bölgesindeki en iyi organizasyon ve satış planlarını sunmak. Yeni ürünlerin sunumu ve ticari eylemler hakkında gerekli toplantıları hazırlamak, aktif olarak liderlik etmek
 4. Geliştirme: Rakiplerin ürünleri hakkında gelişmeleri takip etmek ve raporlamak. Müşterilerin ve kullanıcıların ürünler hakkında bildirimlerini dikkate alarak geliştirme ve iyileştirme analizleri ve faaliyetleri yürütmek. Arıza durumunda gerekli desteği sağlamak. Müşterilerin diğer tedarikçilerinin ürün ve ekipmanlarının gelişimini takip ederek, ürün portföyünü etkileyebilecek durumları bildirmek. Tespit edilen yeni tedarik kaynaklarını bildirmek. Sektörel standartların, satış tekniklerinin gelişimini takip etmek ve ürünlerin kullanımı ile ilgili gerekli eğitim planının hazırlanmasında görev almak. Yıllık değerlendirmelere aktif olarak katılmak.
 5. Risk Yönetimi: Mevzuatlara ve iş güvenliği & sağlığı kurallarına uygun şekilde görevleri gerçekleştirmek. Müşterilerinin ödeme gücünü kontrol etmek, zamanında ödeme yapılmasını ve sözleşme şartlarına uyulmasını sağlamak. Ödeme, sözleşme vb. konularda gerekli takibi sağlamak, anlaşmazlık durumunda hukuk danışmanı ile gerekli aksiyonları planlamak ve takip etmek. Şirketin fikri mülkiyetinin korunmasını sağlamak ve geliştirmeye katkıda bulunmak. Şirketin menfaati için tüm koruyucu önlemleri almak. Kendisine sunulan ekipmanların bakımı ve güvenliğinden sorumludur.
 6. Tedarik zinciri yönetimi: Ürün stoklarına göre doğru teslim tarihlerini planlamak, teslimat süreleri, paketleme kalitesi, sipariş kayıt süreci vb. konularda tedarik zincirini yönetmek, olası engellere karşı çözüm üretmek. Bölgesinde satış sonrası hizmetleri sağlamak.

İstenen Yetenek ve Uzmanlıklar

 • İşletme, satış ve ticaret ile ilişkili bölümlerden mezun
 • En az 3 yıllık doğrudan satış ve saha satışı deneyimi olan
 • Tercihen enerji ve elektrik hizmetleri sektöründe deneyimli (ekipman sağlayıcılar, elektrik hizmet sağlayıcıları, kamu kurumları, elektrik ağ kurulumu…)
 • Satış ve müzakere konularında başarılı
 • İkna kabiliyeti yüksek ve her türlü müşteri ile iletişim kurabilen
 • Geri bildirimleri, yeni fikirleri değerlendirebilen esnek ve gelişmeye açık
 • Pazar ve teknoloji gelişimlerini takip eden, iyileştirme odaklı, araştırmacı ve meraklı
 • Analitik düşünen, her türlü teknik ve ticari bilgiyi özetleme ve raporlama konusunda yetenekli
 • Katılımcı yönetim altında inisiyatif alabilen ve karalarının arkasında durabilen
 • Satış ekibiyle sinerji içinde çalışabilecek takım ve paylaşımcı ruha sahip
 • Dinamik, reaktif ve otonomi sahibi
 • Performans ve çözüm odaklı, iş bitirici kişilikte
 • Yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli bulunmayan, haftada 4 gün sahada ve zorlu çalışma şartlarına ayak uydurabilecek
 • Aktif araç kullanabilen
 • Askerlik hizmetini tamamlamış (erkek adaylar için)
 • Mutlaka ileri düzeyde İngilizce bilen (okuma, yazma, konuşma)
 • Fransızca artı tercih sebebidir

Başvuru için: Resimli İngilizce özgeçmişleri ADV_SAFE_2023_İsim Soy isim şeklinde projet@advantis.com.tr adresine göndermeniz rica olunur.

İlan Tarihi:
15-02-2023
İstihdam Türü:
Tam Zamanlı, Home Office, Hibrit
Eleman Sayısı:
1
Pozisyon:
Pazarlama Bölge Sorumlusu, Saha Destek Elemanı, Saha Elemanı, Satış Destek Elemanı, Bölge Satış Sorumlusu, Müşteri Alacakları Yönetmeni, Müşteri Analizi Uzmanı, Satış Geliştirme Sorumlusu, Satış Geliştirme Takım Üyesi, Satış Stratejileri Analisti
Referans No:
ADV_SAFE_2023_
Eğitim Seviyesi:
Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora / PHD (Mezun)
Firma Adı:
Advantis Consulting İş İlanları
Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim