İlan Detay

Anatolia Tarım Ürünleri A.Ş - Gıda Mühendisi

İş Açıklaması

1989 yılında İzmir Kemalpaşa’da kurulan Anatolia, yıllık 20.000 ton üretim kapasitesine sahip Kemalpaşa ve Ahmetli tesisleriyle kuru meyve sektöründe Türkiye'nin lider firmaları arasında yer almaktadır

Ürettiği ürünlerin tamamını yurtdışı pazarına sunan Anatolia, endüstriyel kullanıcılara ve yeniden paketleyicilere toplu ürünler; İngiltere, Avrupa, Japonya ve Avustralya’daki birçok uluslararası firmaya ise perakende kuru meyve ihraç etmektedir.

2017 yılında İngiliz Whitworths Limited UK‘yi satın alarak büyümesini sürdüren Anatolia, Avrupa’nın en büyük kuru meyve ve kuruyemiş işletmelerinden biri haline gelmiştir.

Kurulduğu ilk günden bu yana çalışma hayatında kadın gücüne inanan ve kadın istihdamını destekleyen Anatolia’da toplam 340 kişi istihdam edilmekte, çalışanların %75’ini ise kadınlar oluşturmaktadır.

300’e yakın farklı üreticiden tedarik ettiği ürünlerini %100 doğal ve organik yöntemlerle işleyen Anatolia; hiçbir katkı maddesi, renklendirici ve koruyucu kullanmaz.Anatolia’nın üretim tesisleri ve ürünleri, uluslararası birçok kuruluş tarafından kalite, gıda güvenliği, etik ve organik tarım konularında sertifikalandırılmıştır.

Üretim kalitesinin sürekliliğini sağlamayı ve müşterilerine yüksek kalitede ürün ihraç etmeyi ilke edinen Anatolia, gücünü son teknolojiye sahip tam entegre otomatik sistemlerden ve çalışanlarının mutluluğundan alır.

Kemalpaşa Fabrikamız Kalite bölümünde çalışabilecek ''GIDA MÜHENDİSİ'' alımımız olacaktır.

İstenen Yetenek ve Uzmanlıklar

  • Üniversitelerin Gıda Mühendisliği bölümlerinden mezun
  • Kalite ve Gıda Güvenliği Yönetim Sistemlerine hakim
  • Gıda Üretimi veya Gıda Kalite Kontrolü konusunda en az 1-2 yıl deneyimi olan
  • BRC ve IFS standartlarını bilen, bu standartlar çevresinde iç denetimlerin organizasyonu,kayıtları ve düzeltici faaliyetleri yürütebilecek
  • Tedarikçi süreçlerinde denetim ,raporlama ve alınacak aksiyonları takibini gerçekleştirebilecek, ve aynı zamanda tedarikçi sertifikasyon ve spesifikasyon bilgilerinin güncelliğinden sorumlu olacak
  • Müşteri şikayet süreçlerini yönetebilecek
  • Yurtdışı yazışmaları yapabilecek düzeyde ingilizce bilgisi olan