İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
  • Ankara:0216 572 25 25
  • İzmir:0232 441 71 44
  • Antalya:0216 572 25 25
  • Bursa:0216 572 25 25
Firma Girişi

Abank A.Ş.

Bankacılık / Finans  

www.abank.com.tr/

Abank A.Ş. hakkında:

ANADOLU GRUBU ŞİRKETLERİ :

Anadolu Grubu, dünya ülkeleriyle Türkiye arasında bir köprü kurarak, Anadolu'nun sahip olduğu misyonu günümüze taşımaktadır. Temelleri 1950'li yılların başlarında Yazıcı ve Özilhan ailelerince atılan Anadolu Grubu, ağırlıklı olarak içecek, otomotiv, finans, kalem ve kırtasiye sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Bankamızın bağlı olduğu Anadolu Grubuna ait detaylı bilgiye http://www.anadolugroup.com adresinden ulaşılabilir.

TOPLAM ŞUBE SAYISI:

Türkiye Genelinde Toplam Şube Sayısı: 66
İstanbul İçi Şube Sayısı : 28
İstanbul Dışı Şube : 38


PERSONEL PROFİLİ

TOPLAM PERSONEL SAYISI :

1230

YAŞ ORTALAMASI :

34,7

KADIN / ERKEK ORANI :

% 48 kadın
% 52 erkek

EĞİTİM DÜZEYİ :

Kariyer grubu personelin % 84'ü Yüksek öğrenim ve üstü eğitim almıştır.

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKALARI

EĞİTİM PROGRAMLARI :

Hizmet kalitesini yükseltmenin nitelikli elemanlarla gerçekleşeceği ilkesini benimseyen Bankamız, insan kaynakları yönetimi çerçevesinde eğitim çalışmalarına büyük önem vermektedir. Banka içi ve banka dışı eğitimlerle personelin bireysel ve mesleki gelişimleri desteklenmektedir.

ÜCRET POLİTİKASI :

Ücret artışları, ülkenin ekonomik koşulları, sektör ortalamaları ve çalışanların performansı gözetilerek gerçekleştirilmektedir.

Ücret yönetiminde ilkemiz yüksek performansı ve başarıyı ödüllendirmektir. Bu amaçla yıllık olarak yapılan Performans Değerlendirmesine göre üstün başarı gösteren çalışanlarımız performans zammı ile ödüllendirilmektedir.

KARİYER YÖNETİMİ :

İnsan Kaynakları' nın, Bankanın ihtiyaçları ile personelin kendi hedef ve istekleri doğrultusunda yönlendirilme süreci olan Kariyer Geliştirme ve Planlama, Performans Yönetim ve Eğitim Sistemimiz ile birlikte ele alınmaktadır. Kariyer Yönetimi çalışmaları "Kariyer Eğitimleri" ile desteklenmektedir.

SOSYAL OLANAKLAR

SAĞLIK SİGORTASI :

Tüm çalışanlarımız Grup Sağlık Sigortası kapsamında özel sağlık sigortasına sahiptirler.

FERDİ KAZA SİGORTASI :

Tüm yöneticilerimize ferdi kaza sigortası yapılmaktadır.

YEMEK VE ULAŞIM OLANAKLARI :

Bankamız Genel Müdürlüğü'nde görev alan çalışanlarımız Bankamız yemekhanesinden ve 17 güzergaha giden servislerden yararlanmaktadırlar. Şubelerimizde görev yapan çalışanlarımıza ise yemek fişi verilmektedir.

ELEMANLARDA ARANAN NİTELİKLER

ASGARİ EĞİTİM DÜZEYİ :

Üniversite mezuniyeti.

TERCİH EDİLEN OKULLAR:

Türkiye'deki ve Yurtdışındaki üniversitelerin; İşletme, İktisat, Mühendislik, Ekonomi, Maliye ve Bankacılık Bölümleri'nden mezun olmak iş başvurularında aranan özelliklerdir.
Üniversite sonrası yüksek lisans ve özellikle de MBA yapmış olmak tercih nedenidir.

SOSYAL ÖZELLİKLER:

Bankamız bünyesine katılacak olan kişilerin temsil yeteneğinin yüksek, analitik düşünebilen, başarma isteği olan, iletişim konusunda başarılı, ekip çalışmasına yatkın, pozitif yaklaşıma sahip, yaratıcı bireyler olmaları özellikle istenmektedir.

YABANCI DİL :

Başta İngilizce olmak üzere yabancı dil bilgisine sahip olmak tercih nedenidir.

ASKERLİK İLE İLGİLİ YAKLAŞIM :

Askerlik görevini yerine getirmiş olmak tercih nedenidir. Bununla birlikte Bankamızdaki iş olanaklarına başvurabilmek için askerliğini en az iki yıl tecil ettirmiş olmak gerekmektedir.

STAJ OLANAKLARI :

Özellikle yaz ayları içerisinde Bankamıza; Üniversitelerin dört yıllık bölümlerinde okuyanlar ve Bankacılık Yüksek Okulu öğrencileri stajyer olarak kabul edilmektedir.

Abank A.Ş. İş İlanları

Abank A.Ş. firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!