Firma Üyelik

İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
  • Ankara:0216 572 25 25
  • İzmir:0232 441 71 44
  • Antalya:0216 572 25 25
  • Bursa:0216 572 25 25
Firma Girişi

Gosb Yönetim Merkezi

Endüstri  

www.gosb.com.tr

Gosb Yönetim Merkezi hakkında:

Bir model OSB olan biz, yani GOSB olarak bu güne kadar hep “ilk” leri başardık. Kuruluş yılımız olan 1986 yılından bu güne kadar devletten hiçbir kredi almadan,  GOSB’un pek çok şeyi başardığını, sıfır lira ile başlayarak bugünlere geldiğini, 9500 insanın fiilen bölgede çalıştığını, 1 milyar dolarlık ihracatın gerçekleştiğini gördük ve yakın bir gelecekte de fiilen çalışan insan sayısının 40 000 lere, ihracatın  1, 5 milyar dolarlara ulaşacağını ön görmekteyiz.

Bugüne kadar yaptıklarımız bize bir “OSB Modeli” olma unvanını kazandırdığı gibi, ayrıca yabancı yatırımcıların ilgisini çekmemizi sağladı. Bölgemizde yapmış olduğumuz kaliteli ve gelişmiş alt yapı ve üstün hizmet anlayışımız, dünyanın en büyük kuruluşlarından olan P&G, Colgate Palmolive, Roche, LG, Alarko Carrier  gibi firmaların yatırım yapmasına olanak tanıdı.  Bizler, 16 yıllık sürenin ilk 3-4 yılını kuruluş ve yapım aşamasıyla geçirdikten sonra, diğer yıllarda, özellikle yabancı sermayenin GOSB’da yatırım yapması için çeşitli girişimlerde bulunduk ve bunun sonucunda kendi ölçümüzde başarılı da olduk. GOSB’un tanıtımını daha çok İstanbul’da bulunan Konsolosluklar ve Ticari Ateşelikler kanalıyla ve yabancı ülkelere yaptığımız ziyaretler ile katıldığımız çeşitli panellerle  yapmaya çalıştık.

Dünya Bankası ile Uluslar arası Para Fonunun müşterek kuruluşu olan FIAS’ın  yayınlamış olduğu “Türkiye’de Yatırım Engelleri” 2001 Haziran Türkiye Raporunda, “GOSB’un Türkiye’de örnek bir model olarak gösterilmesi ve yabancı yatırımcılara tanıtılması” ibaresi ve GOSB’un bu raporun 3 sayfasında yer alması, bizlerin yabancı sermayeye yönelik çabalarımızın boşa gitmemiş olduğunun en büyük kanıtı olmuştur.    

İnsan inanmışsa imkan kendiliğinden oluşuyor. İnsan, inanç ve imkan  bir araya geldiğinde yapılamayacak, başarılamayacak hiç bir şey yok. Biz bunun çok küçük bir örneğiyiz.  Bütün bunları yaparken sadece bugüne kadar yapılmışlarla hiçbir zaman yetinmedik. Her zaman yenilikler aradık ve yarattık. Bunun içindir ki pek çok "ilk"i gerçekleştirebildik ve halen de yeni "ilk"leri gerçekleştirmek için 24 saat  beyinlerimizi zorlamaktayız. (GOSB’un ilkleri için tıklayınız.)

Tüm bunları yaparken ilkelerimizi hiçbir zaman çiğnemedik. Verdiğimiz sözü  her zaman tuttuk. Yapamayacağımız konularda hiçbir zaman söz vermedik, tarih vermedik. İnsanların güvenini kaybetmemek için her türlü çabayı harcadık.

Sanayicilerimizin bürokrasi ile uğraşmaması için olabildiğince köprü görevini üstlendik. “Belki” sözcüğünü hiç kullanmamaya çalıştık ya evet dedik ya da hayır. Bütünü kaybetmemeden detaylara çok önem verdik. Her zaman ayrıntıları  çözülmüş bir bütünün çok daha iyi olacağına inandık ve bütün bunları bir aile ortamında gerçekleştirdik. Büyüdükçe ailemizin fertlerinin sayısı da her geçen gün arttı. Ailemize katılan yeni ve genç  fertlerle geleceğe umutla bakıyoruz.

Gosb Yönetim Merkezi İş İlanları

Gosb Yönetim Merkezi firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!