Kırıntı

Restorancılık  

www.kirinti.com.tr

Kırıntı hakkında:

28 Ağustos 1981 Cumartesi.. Kırıntı büfe.. İstanbul, Moda'da, bir binanın giriş katında, 35 metrekarelik bir alanda toplam sekiz masa ile açılmıştır. 1980lerin ilk yarısı; toptan üreticiler ya da perakendeciler yok henüz, sadece sağda solda paslanmaz işleyen birkaç atölye. Gerekli malzemeler biraraya getirilene kadar epey çaba gösterildi ve yine de hiçbirisi istenilen kalite ve kullanışlılıkta değildi ne yazık ki. Ve gün geldi, oluşan bu sinerji, Kırıntı'yı semt dışına taşımamızı zorunlu kıldı.
Nisan 1988; Catering Hizmeti veriyoruz.. Boğaziçi Spor Kurulundan Kırıntı'ya bir teklif! Robert Kolej, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Taşkent Yatı, Şile'deki Marlboro Howercraft gösterileri,vs. Catering hizmetlerimiz birbirini kovalar. Ve nihayet, tüm İstanbullu bizi tanımaya başladı. Artık 35m2 ye sığamıyoruz..
1990lar; Bağdat Caddesi, İstanbul Anadolu yakasının en müstesna köşelerinden biri haline gelir. Bostancı'dan Kadıköy'e uzanan bu geniş caddenin göbeğinde sağlı sollu dükkanlar açılmaktadır. İyi ve şık giyimli insanlar, rahat ve spor giyimli gençler...Her gün yüzlerce insan arşınlıyor bu caddeyi.Bağdat Caddesi Kırıntı, bir sene yedi ay içinde 14 Şubat 1999'da, sevgililer gününde kapılarını açar. 2000ler.. Kırıntı Avrupa Yakasında! Kırıntı'yı Avrupa yakasında görmek isteyen misafirlerimize kulak veriyoruz. Yeni yerimiz Nişantaşı. Bugün, Nişantaşı Kırıntı, Abdi İpekçi'nin ortasında, çeşitli dergilerden ve gurmelerden övgüler alarak hizmetine devam ediyor. Ve biz diyoruz ki; mekanlar, sadece insanların midelerini doyurmak için kurulmamalı, insanların ruhlarını da doyurmalıdır.

Kırıntı İş İlanları

Kırıntı firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!