İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
  • Ankara:0216 572 25 25
  • İzmir:0232 441 71 44
  • Antalya:0216 572 25 25
  • Bursa:0216 572 25 25
Firma Girişi

Maya Tekstil- Penelope

Tekstil  

www.mayatekstil.com

Maya Tekstil- Penelope hakkında:

1993 yılında yastık, yorgan, uyku pedi ve alez gibi uyku aksesuar üretimine başlayan Maya Tekstil olarak, ev tekstili alanında deneyimli kadromuzla Türkiye ve dünyada uyku kültürünün gelişmesine öncülük etmekteyiz."Kaz tüyü", "silikonize boncuk elyaf", "vatka", "visko", "PU sünger" ve "lateks" dolgu içeren yüksek teknoloji ürünlerimizi, Penelope, Othello, Maya Elite ve Dorme markaları ile müşterilerimize sunuyoruz. Her bir markamız ile farklı beklentilere farklı uyku çözümleri getiriyor, herkese hitap edebilmek için çalışıyoruz.İstanbul Sancaktepe’deki üretim tesislerinde her gün 3.000 yastık ve 200 yorgan üreten firmamız, sadece Türkiye’de değil; Afrika’dan Balkanlar’a, Avrupa’dan Uzak Doğu’ya kadar dış pazarda da büyük bir satış ağında ürünlerimizi sergilemekteyiz.Üretimde kullanılan doğal kaz tüyünün işlenerek endüstriyel kullanıma hazır hale getirilmesi amacı ile 2006 yılında İtalyan ortağımızla birlikte, yan kuruluşumuz olan MAYOCA firması kuruldu. Türkiye’nin sahip olduğu tek ‘kaz tüyü işleme tesisi’ olan MAYOCA, bugün sadece Türk sermayesi ile yola devam etmektedir. Dünyada bu içerik ve ölçekte sınırlı sayıda tesis bulunmaktadır.
1993 yılında yastık, yorgan, uyku pedi ve alez gibi uyku aksesuar üretimine başlayan Maya Tekstil olarak, ev tekstili alanında deneyimli kadromuzla Türkiye ve dünyada uyku kültürünün gelişmesine öncülük etmekteyiz. "Kaz tüyü", "silikonize boncuk elyaf", "vatka", "visko", "PU sünger" ve "lateks" dolgu içeren yüksek teknoloji ürünlerimizi, Penelope, Othello, Maya Elite ve Dorme markaları ile müşterilerimize sunuyoruz. Her bir markamız ile farklı beklentilere farklı uyku çözümleri getiriyor, herkese hitap edebilmek için çalışıyoruz. İstanbul Sancaktepe’deki üretim tesislerinde her gün 3.000 yastık ve 200 yorgan üreten firmamız, sadece Türkiye’de değil; Afrika’dan Balkanlar’a, Avrupa’dan Uzak Doğu’ya kadar dış pazarda da büyük bir satış ağında ürünlerimizi sergilemekteyiz. Üretimde kullanılan doğal kaz tüyünün işlenerek endüstriyel kullanıma hazır hale getirilmesi amacı ile 2006 yılında İtalyan ortağımızla birlikte, yan kuruluşumuz olan MAYOCA firması kuruldu. Türkiye’nin sahip olduğu tek ‘kaz tüyü işleme tesisi’ olan MAYOCA, bugün sadece Türk sermayesi ile yola devam etmektedir. Dünyada bu içerik ve ölçekte sınırlı sayıda tesis bulunmaktadır.
Yurtdışındaki başarı ve çalışmalarımızı, uluslararası platformda geçerliliği olan sertifikalarla pekiştiriyoruz. Kaz tüyü konusunda olan birikimimiz, üretim kapasitemiz ve kalitemiz ile firmamız Avrupa Tüy Birliği’ne (EDFA) üye olarak kabul edilmiştir. Ayrıca, uluslararası alanda her geçen gün etkinliğini arttıran firmamız, Uluslararası Uyku Ürünleri Üreticileri Birliği’ne (ISPA) de üye olarak kabul edilmiştir.Mevcut sektörel birikimlerimizi, geleceğe yönelik yatırımlara dönüştürmeyi hedefleyen Maya Tekstil, üretim kapasitesini arttırmak amacı ile Sakarya Akyazı’da toplam 25,000 m2 kapalı alana sahip yeni üretim tesislerinin inşaatına devam etmektedir. 2011 yılı sonunda açılışı yapılacak olan tesisimiz, sektörde Avrupa’nın en gelişmiş tesisi olmaya adaydır.Nisan 2011’de Marmara Forum’da açtığımız "Penelope" markalı ilk perakende mağazamızın heyecanının, yeni üretim ve yatırım alanlarıyla birleşip bu sürecin bizi başka başarılara taşıyacağına inanıyoruz.


Maya Tekstil- Penelope İş İlanları