İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
  • Ankara:0216 572 25 25
  • İzmir:0232 441 71 44
  • Antalya:0216 572 25 25
  • Bursa:0216 572 25 25
Firma Girişi

Siskon Endüstriyel Otomasyon Sistemleri

Otomasyon  

www.siskon.com.tr

Siskon Endüstriyel Otomasyon Sistemleri hakkında:

Siskon fabrika otomasyonu ve işlem kontrol teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren bir teknoloji şirketidir. Mühendislik, fabrika otomasyonu ve process kontrol konularında uzman ve 1997 yılından beri birçok sektörde deneyim sahibi ve yenilikçi bir kurumdur. Tam müşteri memnuniyeti, uygun ve yüksek teknoloji, kaliteli ürün yelpazesi, profesyonellik, tecrübe, dürüstlük ilkeleriyle müşterilerine hizmet vermektedir. Aynı zamanda Beckhoff (Almanya) ve Copa Data (Avusturya) firmalarının Türkiye distribütörlüğünü ve çözüm ortaklığını yapmaktadır. Çözüm ortağı ve distribütörü olduğu firmaların ürünlerini ve kendi ürettiği ürünleri (IPC, operator panel, panel PC, PLC, giriş çıkış birimleri, servo motorlar, sensörler,SCADA ve HMI yazılımları) projelerinde kullanmaktadır. Ürünleri projelerde kullanmanın yanı sıra az da olsa direk satış da yapılmaktadır.

Siskon markasıyla üretilen IPC ler en çok direk satış yapılan ürünlerimizdir. IPC ler 5.7”; 6.4”; 8.4”; 10.4”; 12.1”; 15.0”; 17.0” ve 19,0” olmak üzere değişik boyutlarda dokunmatik renkli ekranlı endüstriyel bilgisayarlardır. Düşük enerji tüketimli Intel® işlemciye sahiptirler. İşletim sistemi seçilen modele ve isteğinize göre Windows CE.Net, Windows XP Embedded, Windows NT/2000/XP, Windows 95/98, Linux Kernel 2.4 olarak yüklenebilmektedir. Her tür sanayi ortamında çalışabilecek özelliklere sahiptir. Normal PC lere göre titreşimli, nemli, sıcak ve soğuk ortamlara daha uygundur. Makine insan ara yüzü programlarının (Skada vb..) çalışmasına uygun tasarlanmıştır. Başka ürünlerin bağlanabilmesi için çok çeşitli bağlantı noktaları mevcuttur.

Projelerin tümünde esas olarak müşterilerinin isteklerini dinlemekte ve onların isteğine en uygun çözümleri önermeye özen göstermektedir. Bu nedenle yapabilecekleri işlerin tümünü bütün müşterine uygulamak yerine, ihtiyacı olan müşterilere kullanabilecekleri özellikleri önermektedir. Bu nedenle projelerinde veri toplama ve analizi, uzaktan erişim ve kontrol, müşteri ihtiyaçlarına özel yazılım ve otomasyon çözümleri, makina otomasyonu, sistemlerin mevcut kullanılan programlarla entegrasyonunu sağlamak, eğitim, ürün satışı, teknik destek ve danışmanlık işlemlerinin bir kısmını ya da tümünü uygulamaktadır.

Projelerimizden bazı örnekler vermek gerekirse: Maliyetlerin her aşamada çok önemli olduğu günümüzde firmalarımız siparişleri ayrı ayrı değerlendirerek, parti başına maliyet hesaplamak istemektedirler. Bu ihtiyaçla ortaya çıkan parti başına elektrik, su ve doğalgaz sayaçlarından veri toplayarak maliyet hesaplama yöntemi tarafımızdan uygulanmaktadır. Sistemin çalışması her bir sayaçtan farklı prensiplere göre ancak aynı mantıkla tüketimin belirlenip o üretim süresi içinde kullanılan tüketimin ortaya konması şeklindedir.

Aynı şekilde kalite kontrol de günümüzde maliyetleri en çok etkileyen unsurların başında gelmektedir. Bu nedenle kalite kontrol cihazlarındaki ölçümlerin izlenmesi ve bu ölçümlerin analizlerinin en sağlıklı şekilde yapılabilmesi için kalite kontrol cihazlarından (Terazi, Phmetre, dijital mikrometre, barkod okuyucu (RS232,RS485 vb. ile haberleşilibilen tüm cihazlar) vb.) veri toplayarak problemin kaynağının ortaya konulması ve iyileştirilmesine direk katkıda bulunulmaktadır. Siskon otomasyon projelerinde genellikle Beckhoff PLC, Zenon Scada, SQL server veri tabanı, Twincat OPC server kullanmasına rağmen müşterilerden gelen talepler doğrultusunda diğer PLC ler ile, C# ile geliştirilmiş scada, veri tabanı olarak Access veya Oracle ile de projeler geliştirmekte ve anahtar teslim çözümler sunmaktadır.

Yukarıdaki örnekleri genelleştirmek gerekirse Siskon sistemdeki herhangibir cihaz, veritabanı ya da makinadaki izlenmek, kontrol edilmek ya da otomatik olarak ayarlanmak istenilen tüm dijital ve analog değerlerin izlenmesi, kontrol edilmesi ve ayarlanmasını sağlayacak yazılım ve donanım ürünlerini birlikte sağlayarak komple çözüm felsefesiyle müşterine hizmet vermektedir.

Tüm bu gelişmelerin yanında kendi projelerini üretmek isteyen firmaların kendi personelleri için gelen eğitim taleplerini de cevaplamaktadır. Eğitimler gerçekten sektöre katkı sağlayacak düzeyde olup makina yapan firmaların teknik personeline, otomasyon projeleri gerçekleştiren şirketlere, işletmesinde Beckhoff ürünleri kullanan ya da kullanmak isteyenlere, PLC, SCADA, SQL ve otomasyon konusunda bilgi sahibi olmak isteyenlere yönelik geniş kapsamlı eğitimlerdir.

Siskon Endüstriyel Otomasyon Sistemleri İş İlanları

Siskon Endüstriyel Otomasyon Sistemleri firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!