Firma Üyelik

İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
  • Ankara:0216 572 25 25
  • İzmir:0232 441 71 44
  • Antalya:0216 572 25 25
  • Bursa:0216 572 25 25
Firma Girişi

Varan Konaklama Tesisleri A.Ş.

Ulaşım  

www.varan.com.tr

Varan Konaklama Tesisleri A.Ş. hakkında:

1946 yılında Kadıköy-Pendik ve kısa süre sonra İstanbul-İzmit arasında yolcu taşımacılığına başlayan VARAN, bugün ulaştığı hizmet ve teknoloji düzeyi ile yurtiçinde ve yurtdışında ulaştırma ve turizm sektöründe haklı bir yer edindiğini ispatlamıştır.

VARAN İLE OTOMASYON ÇAĞI

VARAN'ın 1994'de İstanbul-Ankara arasında gerçek zamanlı on-line bilgisayar sistemi projesini hayata geçirerek kullandığı ağ (network) teknolojisi ile sektöründe İLK olmanın gururunu bir kez daha yaşadı. Artık bilet satış ve rezervasyon işlemleri büyük bir hız ve kolaylık ile bir iki dakika içinde yapılabiliyor.

VARAN TÜRKİYE ’DE İLK KEZ 1995 YILINDA “ TELEFONDA BİLET SATIŞI” İŞLEMİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Zamanın değerini bilen yolculara sunulan benzersiz kolaylıklar :

Türkiye'de herhangi bir VARAN bilet satış ofisini telefonla arayan herkes kendi kredi kartı ile anında bilet satın alabiliyor.

Visa ya da Eurocard/Mastercard kredi kartı sahibi herkes bu imkandan yararlanabiliyor. Kredi kartınız hangi bankaya ait olursa olsun fark etmiyor.

Bu sistem ile sadece Türkiye'den değil dünyanın herhangi bir yerinden örneğin Japonya'dan bile bir telefonla VARAN bileti satın alabiliyorsunuz.

TAŞIMACILIK SEKTÖRÜNDE VARAN’IN İLKLERİ

Halen İstanbul, Ankara, İzmir, Bodrum, Marmaris, Kuşadası, Antalya, Mersin, Adana, Gaziantep, Denizli ve Ayvalık bölgelerinde güven ve konforu en üst düzeyde sağlayarak hizmet sunmakta olan VARAN, yurtiçi ve yurtdışı yolcu taşımacılığında tümü kendisine ait SETRA otobüsleri ve konaklama tesisleri (Boludağı, M.Kemalpaşa, Afyon, Pamukova ve Söğütözü ) ile hizmet veren tek firmadır.

Karayolu taşımacılığında her zaman öncü firma olma özelliğini koruyan Varan, 1960 yılında yolcularını evden alarak ilk kez şehiriçi servis hizmeti vermeyi başlattı. İlk Avrupa karoseri yatar koltuklu panoramik otobüsleri Türkiye'ye getiren Varan, ilk bağımsız otobüs terminali ( Söğütözü /Ankara) ve ilk bağımsız konaklama tesisini de (Bolu) açan seyahat şirketi oldu.

Geçtiğimiz yıl Avrupa'da yılın otobüsü seçilen ünlü Setra otobüslerini 1984 yılında ilk kez Türkiye'ye getiren Varan'ın tüm filosu Setra otobüslerinden oluşmaktadır. Bu sektörde yabancı dil bilen hosteslerin istihdam edilmesi ve karayolu seyahatinde ilk kez çift katlı otobüs servisi de, yine Varan tarafından gerçekleştirilmiştir.

1994 yılında Avrupa'da karayolu sektöründe ilk kez real time on-line otomasyon sistemi,

1995 yılında ilk kez dünyanın neresinde olunursa olunsun telefonla ofise gelmeden
bilet satış imkanı,

1998 yılında ilk kez INTERNET'ten bilet satış imkanı,

1998 yılında yine dünyada ilk kez ISO 9001 Kalite Güvence Sistem Belgesi ile
kalite standardı,

1999 yılında Turizm'de Kalite "SKALİTE" ödülü,

2000 yılında Multimedia otobüslerle her koltuğun önünde video ve TV monitörleri ile
8 kanallı stereo müzik tesisatıyla donatılmış farklı bir seyahat ayrıcalığı,

2000 yılında Deluxe otobüslerle tek koltuk rahatlığı,

2001 yılında otobüslerde ki TV yayınında, sinema filmleri, belgeseller, müzik klipleri, sanat, magazin, eğlence ve sohbet programlarından oluşan ve VARAN'a özel hazırlanan yayın kuşağı,

VARAN'ın İLK'lerinden bir kaçıdır.

VARAN‘IN YURTDIŞI SEFERLERİ

Yurtiçi yolcu taşımacılığının yanı sıra, yurtdışında da farklı bir yere sahip olan Varan, Avusturya ( Viyana, Salzburg, Bregenz, Innsbruck, Dornbirn ), Yunanistan ( Atina ) hatlarındaki tarifeli seferleri ve yurtdışı rezervasyon ofisleri ile en iyi hizmeti sunarken,
AT ülkelerinde tanınmış bir otobüs şirketi olmanın gururunu yaşamaktadır.

VARAN‘IN KARGO HİZMETLERİ

1979 yılından bu yana yurtiçi kargo taşımacılık hizmeti de sunan Varan, hizmetlerindeki güvenli ve hızlı taşımacılık anlayışı ile bu alanda da başarısını kanıtlamıştır. Hızla büyüyen kargo faaliyeti 1994 yılından itibaren Varan Topluluğu'nda bir anonim şirket olarak yerini almıştır. Bugünlerde VARAN KARGO dünyada benzeri bulunmayan çağdaş otomasyon atılımıyla uluslararası arenada saygın yerini almak üzere.

VARAN’IN “ NON-STOP ” SEFERLERİ

2000'li yıllara dönük projelerinde her zaman en iyiyi başarmak ilkesi ile VARAN 1993 yılında başlattığı NON-STOP " BUSINESS LINE " servislerini giderek genişletmektedir. Otoyollardaki artışa paralel olarak gelişen bu servisler önce sabah gün ağarırken Ankara-İstanbul arasında karşılıklı başlatılmış idi. Bugün yurt sathına yaygınlaştırılan Non-Stop servisler zamanının değerini bilen iş insanları için büyük avantaj sağlamaya devam etmektedir.

VARAN BİLETLERİ İNTERNET'TE...

Şirketler grubu olarak www.varan.com.tr web sayfası ile 1997 yılında internet üzerinde yerimizi aldık. Bununla yetinmeyerek kara yolu taşımacılığı sektöründe bir ilki gerçekleştirerek "Elektronik ortamda bilet satışı" uygulamasını başlattık.

Karayolu taşımacılığında ilk olan bu tarihi proje sayesinde Türkçe ve İngilizce olarak bu web sayfası aracılığıyla Türkiye'nin ve hatta dünyanın her yerinden güzergah, tarih ve saat bilgileri girilerek rezervasyon ve kredi kartıyla satış işlemi yapma imkanına sahipsiniz.
Varan bilet satış ofislerine gelmeden artık seyahat güzergahınızı, tarih ve saati kendiniz belirleyecek, oturacağınız yeri kendiniz seçebilecek ve evinizden çıkmadan kredi kartıyla bilet satın alabileceksiniz.

VARAN - İDO İŞBİRLİĞİ...

İDO'nun bilgisayarlı bilet satış rezervasyon sistemi üzerinden kesmiş olduğu İstanbul - Bandırma, Yalova, Avşa, Marmara, Armutlu ve Mudanya biletlerini İDO terminallerinden alınabildiği gibi VARAN'ın tüm satış birimlerinden de alınabilir.

VARAN - İDO işbirliğiyle Ege daha yakın...

İstanbul - İzmir ve Ege bölgesi arasında seyahat eden yolcularımız Yenikapı - Bandırma arasındaki yolculuklarını VARAN otobüsüyle yapabiliyorlar. Böylece İstanbul ve Ege bölgesi arasındaki seyahat 2 saat daha kısa sürmektedir.

VARAN'DA BISTRO KEYFİ...

1994'den bu yana İstanbul-Ankara arasında servise sunulan çift katlı VARAN BİSTRO otobüsleri teknolojinin ulaştığı en ileri düzeydeki yol güvenliğinin yanı sıra 16 kişilik (4 x 4) çok lüks bir Fransız restaurantı şeklinde dekore edilmiş olan alt "BİSTRO" katında konuklarına bu özel mekanda nefis alakart menüler ile bambaşka bir ambians sunuyor. BİSTRO bölümündeki mikrodalga fırın, buzdolapları, pişirme ve kızartma bölümleri, kahve makineleri ile özel servis personeli bu ambiansı hazırlayan diğer unsurlar. 8 kanallı stereo müzik tesisatı, video ve TV setleri ile donatılan VARAN BİSTRO otobüslerinde konuklar üst katta da kulaklıklar yardımıyla bu yayınlardan yararlanmaktadırlar.

Varan Bistro otobüsleri, diğer tüm SETRA'lar gibi şu özellikleri de taşımaktadır:

Karlı, buzlu yollarda patinajı önleyen ASR, ani frenlerde kaymayı önleyen ABS, araç performansındaki değişiklikleri, olası arızaları beş ayrı dilde kaptana ileten bilgisayar sistemleri ve üstün vücut rahatlığı sağlayan geniş ergonomik koltuklar ile konuklarına yalnız konfor değil, güvenli bir yolculuk imkanı sağlamaktadır. Bilgisayar kontrolündeki klima sistemi ile iç sıcaklığın sabit tutulduğu VARAN BİSTRO otobüslerinin iç havası da dakikada iki kez yenileniyor. Kirli hava özel filtre sistemi ile temizlenerek alerjik polenlerden arındırıldıktan sonra istenilen ısı derecesinde (kışın-sıcak, yazın-serin) kabin içine verilmektedir.

VARAN'DA MULTIMEDIA AYRICALIĞI...

Otobüsün ön ve orta bölümünde iki adet televizyon ekranı bulunmaktadır. Ayrıca her koltuğun önünde LCD ekran ve kulaklıklı 8 kanallı TV ve video yayını yapılabilmektedir.
Her yolcu istediği kanalı seçip TV ve müzik yayınından tercihi doğrultusunda yararlanabilmektedir. Bu olağanüstü keyif ortamı BOSCH BLAUPUNKT'un üstün teknolojisi ile sağlanmıştır. Bilgisayar kontrolü ile otobüsün önceden belirlenmiş hız limitini aşması otomatik olarak engellenmektedir. Bilgisayar sistemi ile ekranda yolculara tüm yol bilgileri aktarılmaktadır. Ayrıca performansı ve muhtemel arızalar hakkındaki bilgiler bilgisayar tarafından 5 dilde sürücüye bildirilmektedir. Filtre sistemi ile dışarıdan gelen hava, zararlı gaz ve alerjik polenlerden tamamen arındırılmaktadır. Özel ayna düzeni, aracın park halinde asgari yer kaplamasını sağlamakta, iki katlı bagaj kompartımanı ile, iki kat fazla bagaj taşınabilmektedir. Her koltukta bulunan emniyet kemeriyle daha fazla güven sağlanmaktadır.

VARAN'DA DELUXE KONFORU...

Otobüsün ön ve orta bölümünde iki adet televizyon ekranı ile her koltuğun önünde kulaklıklı 8 kanallı müzik yayın sistemi bulunmaktadır. Her yolcu istediği kanalı seçip müzik yayınından tercihi doğrultusunda yararlanabilmektedir. Bilgisayar kontrolü ile otobüsün önceden belirlenmiş hız limitini aşması otomatik olarak engellenmektedir. Bilgisayar sistemi ile ekranda yolculara tüm yol bilgileri aktarılmaktadır. Ayrıca performans ve muhtemel arızalar hakkındaki bilgiler bilgisayar tarafından 5 ayrı dilde sürücüye bildirilmektedir. Filtre sistemi ile dışarıdan gelen hava, zararlı gaz ve alerjik polenlerden tamamen arındırılmaktadır.
Özel ayna düzeni, aracın park halinde asgari yer kaplamasını sağlamakta, iki katlı bagaj kompartımanı ile iki kat fazla bagaj taşınabilmektedir. Her koltukta bulunan emniyet kemeriyle daha fazla güven sağlanmaktadır. . Otobüsün sol tarafında bulunan tekli koltuklar ile konfor maksimum düzeye çıkarılmış, “business class” seyahat sunulmuştur.

Varan Konaklama Tesisleri A.Ş. İş İlanları

Varan Konaklama Tesisleri A.Ş. firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!