İlan Detay

Güres Group - Yem Hammadde Satınalma Şefi

İş Açıklaması

Güres Group, Yumurta Üretim Tesislerinden, Yem Fabrikasına, Viyol Fabrikasından, Kuluçka, Yarka ve Damızlık Üretim Tesislerine, Gübre Üretim Tesisinden, Kafes ve Ekipman Üretim Fabrikasına, ülkemizin tek çatı altına toplanmış, en büyük tam entegre yumurta üretim tesisidir. Güres Group, 700.000 metrekarelik açık alan üzerine, 250.000 metrekarelik kapalı alanda, yıllık 1.500.000.000 adet yumurta üretimi gerçekleştirmektedir.

Güres Group bünyesinde, Yem fabrikasında çalışmak üzere yem hammaddeleri konusunda uzman Satınalma Şefi alınacaktır.

Genel Nitelikler ve İşin Tanımı :
Yem fabrikasında üretilen yemler için gerekli olan tüm hammadde ,hububat , yem katkıları (premiksler) , vitamin ve mineraller, satın alma sürecinin şirket satın alma süreçleri ve hammadde spektlerine uygun olarak gerçekleştirilmesi .
Dönemsel olarak hasat edilen hammaddelerde gerekli stokun yapılması için dönemsel stoklama altyapısının oluşturulması ile ilgili çalışmaların yapılması ve söz konusu ürünlerle ilgili dönemsel satın almaların organizasyonu .
Tüm bu satınalma süreçlerinde tekliflerin toplanması , analiz edilmesi , kıyaslanır hale getirilerek üst yönetici onayına sunulması , onaylanan siparişlerin firmalara geçilmesi, sözleşme gereken durumlarda sözleşmelerin hazırlanması , sevkiyat planlaması yapılarak takip edilmesi, söz konusu sevkiyatlarda hammadde kalitelerinin takibi , gerekli durumda tedarikçiye düzenlenecek penalitelerin takibi , firelerin takibi, red işlemlerinin takibi , sorusuz teslim alınan hammaddelerde faturaların kontrolü , ilgili firmanın ödemelerinin takibi şeklinde tüm sürecin sonuçlandırılması ve bu sürecin belirtilen şirket kuralları çerçevesinde yönetilmesi.
Saha çalışmaları yaparak yerinde piyasa araştırmalarının yapılması
Sürekli alternatif kaynaklar ve alternatif tedarikçiler araştırılması ve sisteme dahil edilmesi

İstenen Yetenek ve Uzmanlıklar

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden, tercihen Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri mezun.
Satınalma konusunda , tercihen Yem ve Yem Hammaddeleri satınalmasında en az 5 yıl tecrübeli
Söz konusu hammaddelerin görsel ve fiziksel olarak ya da analiz sonuçlarına göre kalite tespitlerini yapabilecek düzeyde hammaddeleri tanıyan
Ehliyetli ve aktif araç kullanabilen
Seyahat engeli olmayan.
İyi derecede İngilizce bilen.
Manisa Merkez- Akhisar- Saruhanlı-Turgutlu veya İzmir’de ikamet eden