Firma Üyelik

İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
 • Ankara:0216 572 25 25
 • İzmir:0232 441 71 44
 • Antalya:0216 572 25 25
 • Bursa:0216 572 25 25
Firma Girişi

Analiz İş İlanları

Hepsini Temizle
Analiz
 • İş Zekası Uzmanı

  Adeccoİstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 16 Ekim 2017

  İş AçıklamasıAdecco Grup, merkezi İsviçre’de, 60’tan fazla ülke ve bölgede yaklaşık 33.000 çalışanı, 5.500 şubesiyle her gün 750.000’in üzerinde kişiye iş imkanı sağlayarak 100.000’in üzerinde firma ile buluşturmaktadır. İnsan kaynakları ve istihdam çözümleri konusunda dünya lideri olan Adecco, global bakış açısı ile lokal ihtiyaçların çözümlenmesinde geniş bilgi birikimini müşterileriyle paylaşmaktadır. Danışmanlığını yapmakta olduğumuz perakende sektöründe faaliyet gösteren müşterimiz için "İş Zekası Uzmanı" aramaktayız. Operasyonel sistemler tarafından üretilen verileri ortak bir platformda toplamak, şekillendirerek bilgiye dönüştürmek, kullanıcı isteğine göre raporlamak, Geçmiş data analizini gerçekleştirmek, ileriye dönük forecast planlaması yapmak, Kullanıcılar tarafından gelen taleplerin fizibilite çalışmasını yapmak; veri büyüklüğünü, kullanıcı sayısını, sistemin genişleme kapasitesini göz önünde bulundurarak ihtiyacı ortaya çıkarmak, gerekli donanımları belirlemek ve ilgili birimlerden tedarik talebinde bulunmak, Tedarik edilen donanımların kurulumunu yapmak, kaynak sistemin sorumlusu ile iş birliği içinde verinin aktarımının gerçekleşmesini sağlamak, CRM için gerekli olan altyapıyı sağlamak ve iş birimlerinin ihtiyacı olan rapor ve kampanya analizlerinin hazırlanması, Kullanıcılardan gelen geri bildirimler aracılığıyla raporlama sisteminin aksaklıklarını belirlemek, hata giderici ve ya performans arttırımına yönelik iyileştirme çalışmaları yapmak. Teknik bilgilerini güncel tutarak yeni çıkan uygulamaların incelenmesi ve gerekli upgrade uygulamalarını yapmak. Adecco, İşkur'un denetiminde 26.12.2013 tarihli 442 No'lu lisans sahibi özel istihdam bürosudur.

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Alanında en az 2 yıl tecrübeye sahip, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim ve çok iyi seviye de kullanan, MicroStrategy, Oracle Discoverer, Microsoft’un SQL server Analysis Services ve Reporting Services, IBM Data Stage raporlama sistemlerinde tecrübe sahibi, PL SQL ve SQL, SQL veritabanı, Oracle veritabanı, HTML ve ASP gibi web programlama dillerinden en az birini biliyor olmak, Windows işletim sistemleriyle ilgili bilgi sahibi olmak, İletişim becerisi gelişmiş, Düzenli, dikkatli ve titiz çalışma prensibine sahip, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek.

  Sektör: Mağazacılık / Perakendecilik

  Pozisyon: Analist

 • İş AçıklamasıDuring the preparation of a Trade Information Report which gives information about the activities, persistence and appraisal of a credit value of the business organisation; Analysis Specialist will be responsible: to review external resources, to evaluate the collected data, to analyse the financial statement of accounts, to make a contribution on rating valuation

  Aranan NiteliklerBachelor Degree (Economics, Finance, Statistics, Econometrics etc.) New graduate or 1-2 years experienced in financial analysis & company risk rating Good knowledge of MS Office tools Excellent command of English Energetic and self motivated Provides accurate output & follows up processes Excellent comuunicatioon and articulation skills

  Sektör: Danışmanlık

  Pozisyon: Analist

 • İş Analisti

  İpekyolu Kuyumculuk Kıymetli Taşlarİstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu Bugün

  İş AçıklamasıSatış & pazarlama ekibinin hedeflere ulaşmasını sağlayacak desteği sağlamak, süreç ile alakalı strateji geliştirmek, Mevcut müşteri portföyünün analizi yapılıp, bu doğrultuda belirlenen stratejileri takip etmek, Kapsamlı müşteri analizleri doğrultusunda satış & pazarlama ekibini yönlendirmek, İstenen günlük, haftalık, aylık, yıllık raporlamaları yapmak, karşılaştırmak, kontrol etmek, takip etmek, Belirlenen hedeflere ulaşım sürecini takip edip sonuçları analiz etmek; tüm bu bilgileri raporlamak.

  Aranan NiteliklerBeyazıt yerleşkesindeki şirketimizde, Satış & Pazarlama Müdürü'ne bağlı olarak görevlendirmek üzere; Minimum MYO mezunu, Çok iyi seviyede İngilizce bilen (ek yabancı diller tercih sebebidir), Satış analizi, iş analizi, müşteri analizi alanlarında minimum 5 yıl tecrübeli Çok iyi seviyede excel bilgisi olan, Çok iyi seviyede raporlama yapıp takip edebilecek, Ekip çalışmasına yatkın, Süreç takip becerisi gelişmiş, İnsan ilişkileri kuvvetli 'İş Analisti' adaylarının başvurularını bekliyoruz.

  Sektör: Kuyumculuk/Pırlanta

  Pozisyon: Analist, Denetçi, Uzman, Sorumlu, Uzman Yard

 • İş AçıklamasıSosyal ve toplumsal sorumluluk bilinci içerisinde, genel katılıma açık, kişilere özel sertifikasyon ve eğitim programları ile danışmanlık hizmetleri sunan BMATurkey İçin yarı zamanlı ve tam zamanlı, tecrübeli ve yetiştirilmek üzere iş arkadaşları arıyoruz.

  Aranan NiteliklerTürkçeyi doğru kullanabilen ve diksiyonu düzgün Dinamik ve bakımlı Ekip çalışmasına yatkın Dış görünüşüne özen gösteren Sosyal ve ikna kabiliyeti yüksek

  Sektör: İmalat

  Pozisyon: Yetkili, Uzman, Yetkili Yardımcısı

 • İş AçıklamasıAybak Natura Analiz, Tarım Bakanlığı onayı ile çalışan, uluslararası akreditasyona sahip, kapsam ve teknoloji olarak Türkiye'nin en büyük "Gıda, Çevre, Toprak ve Yem Servisleri (analiz, laboratuar, eğitim, danışmanlık, ARGE)" sağlayıcılarından biridir. Kurumumuzun genişleyen yapı ve iş sahasında, ağırlıklı olarak Enstrümantal Gıda Analizleri (pestisit, toksin, ağır metal vb.) Laboratuarında görevlendirilecek ANALİST UZMAN alınacaktır. GÖREV TANIMI; Çevre, Toprak, Yem, Mikrobiyoloji, Biyoteknoloji ve GDO Laboratuarlarında görev alarak, tüm kapsamda yer alan analizlere hâkim olup, bölümler arası koordinasyonu sağlamak, Ayrıca Uluslararası standart ve çalışma sistemlerine (TS EN ISO/IEC 17025, TS EN ISO/IEC 17020, ISO 9001:2008, ISO 22000, GlobalGAP, BRC, IFS gibi) hâkim olarak mevcut sistemin devamlılığını ve gelişimini sağlamak.

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin Gıda Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Veterinerlik Fakültesi veya Kimya bölümlerinden mezun, En az 3 yıl laboratuvar ve/veya özel sektör deneyimi olan, Enstrümantal Gıda Analizleri (pestisit, toksin, ağır metal vb. gibi), Mikrobiyolojik Analizler, Çevre ve Su Analizleri, Yem ve Toprak Analizleri konularında bilgili ve tecrübeli, Metot Validasyonu, Ölçüm Belirsizliği, Metot Geliştirme konularında deneyim sahibi, TS EN ISO/IEC 17025, TS EN ISO/IEC 17020, ISO 9001:2008, ISO 22000, GlobalGAP, BRC, IFS gibi uluslararası standartlar konusunda bilgili (dokümantasyon ve raporlama yeteneğine sahip-tercihen denetçi sertifikasına sahip), İleri düzeyde (okuma - yazma) İngilizce yabancı dil bilgisine sahip, bilgisayar programlarına hâkim (Excel, Word, Powerpoint vb.), Yoğun iş temposu ve çalışma programına ayak uydurabilecek, Sorumluluk sahibi ve başarısını ispat etmeye hazır, Planlama ve organizasyon yeteneğine sahip, İnsan ilişkilerinde uyumlu, B sınıfı sürücü ehliyetine sahip ve aktif olarak araç kullanabilen, Seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi bulunmayan.

  Sektör: Gıda, Kimya

  Pozisyon: Mühendis, Laborant, Kimyager, Uzman, Analist

 • Raporlama Uzmanı

  Panel Kırtasiyecilikİstanbul Anadolu 18 Ekim 2017

  İş AçıklamasıOkul Sepeti Pazarlama A.Ş. Özel okullara hizmet için kurulan Kitap- Kırtasiye sektörün de online hizmet veren şirketimiz için - alış sipariş raporlaması - satış sipariş raporlaması - Stok raporlaması ve - personel verimliliği raporlarını ölçebilecek, bu raporları yönetime sunabilecek Raporlama Uzmanı alınacaktır

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin İşletme,İktisat veya Mühendislik bölümlerinden mezun,, Excel uygulamalarına hakim, İletişim becerileri güçlü, analitik yönü kuvvetli, çözüm odaklı, yaratıcı,araştırmacı, ERP Sisteminde raporlama yapabilecek, İş takibi ve raporlama yönü kuvvetli, Takım çalışmasına uyum sağlayabilecek, İstanbul Anadolu yakasın da ikamet eden Erkek aday

  Sektör: Kırtasiyecilik

  Pozisyon: Yönetici Asistanı

 • Genel Başvuru(Filo Kiralama Sektörü)

  NETA Executive Searchİstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 18 Ekim 2017

  İş Açıklaması"Genel Başvuru" ilanımız danışmanlığını yapmakta olduğumuz Operasyonel Araç Leasingi sektöründe faaliyet gösteren firmalarımızda doğabilecek pozisyonlarda değerlendirilmek üzere aday havuzu oluşturmaya yöneliktir. Bu nedenle başvurular için çalışmak istediğiniz alanı/bölümü belirten bir önyazı eklemeniz gerekmektedir.Tüm başvurular, başvuruların gizliliği ilkesi çerçevesinde değerlendirilecektir. Teşekkür ederiz. * Neta İnsan Kaynakları Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. ; Türkiye İş Kurumu’nun 06.08.2017 tarih ve 687 numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir.

  Aranan NiteliklerÜniversite mezunu, İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce alt yapısı, MS Office Programlarına hakimiyet, En az bir sene sektörel deneyim, Tüm pozisyonlarımız için askerlik görevinin tamamlanmış olması gerekmektedir.

  Sektör: Leasing/Finansal Kiralama, Otomotiv, Holding

  Pozisyon: Bilgisayar Mühendisi, Yetkili, Uzman, Analist, Sorumlu

 • İş Analisti

  Eslife Sağlık Grubuİstanbul Avrupa 18 Ekim 2017

  İş AçıklamasıEslife Sağlık Grubu'na bağlı Eslife Esenyurt Hastanemiz bünyesinde istihdam edilmek üzere İş Analisti arayışımız bulunmaktadır.

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemi, Matematik ve benzeri bölümlerinden mezun, İş analizi alanında en az 3 yıl deneyimli, Tercihen sağlık sektöründe tecrübeli, Süreç analizi, gereksinimi belirlem, dökümantasyon, test senaryoları hazırlama ve test konularında deneyim sahibi, SQL hakkında bilgi sahibi, Tercihen önyüz tasarımı, kullanılabilirlik kavramları hakkında bilgi sahibi, Analitik düşünce yapısına sahip, İletişim kabiliyeti yüksek, Tercihen iyi seviyede İngilizce bilen, Takım çalışmasına yatkın ve çözüm odaklı, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış. İŞ TANIMI İş birimlerinden gelen talepler doğrultusunda iş ihtiyaçlarını belirlemek, İş ihtiyaçlarına göre süreç tasarımı, fonksiyonel ve teknik analiz yapmak, Analiz dokümanını hazırlamak ve iş birimleri ile mutabakatı sağlamak, Ekran tasarımlarının yapılması, Test senaryoları hazırlamak ve uygulamaları kullanıma açmadan önce test edilmesini sağlamak, Gerektiğinde sorumlu olduğu uygulamalarla ilgili olarak problem çözüm desteği vermek.

  Sektör: Sağlık/Hastane

  Pozisyon: Uzman, Uzman Yard, Sorumlu, Eleman, Yetkili

 • Business Analyst-Corporate Functions

  CVPLUS Search & Selectionİstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu Bugün

  İş AçıklamasıWe are looking for a “BUSINESS ANALYST - CORPORATE FUNCTIONS” with the listed qualifications below to Information Technologies Department of a leading company in the durable goods sector. Consult and support related departments in requirements analysis and specification, Project lead in respective task area for new development of complex solutions, Plan and realize system enhancements and projects in a complicated system environment , Consult, analyze and improve business processes regarding business needs in consideration with value added new technologies, Stakeholder and communication management with respected business departments, Co-ordinate with functional consultants and supplier team to implement the design Plan & design business process tests and usability evaluations, Ensure high quality documentation of the implementation, Ensuring appropriate use of IT project management tools, governance, processes, policies and methodologies, Adequate software development knowledge to understand technical aspect, analyze softwares technically, deeper the business analyses from technical perspective are advantages, Willing to do researches on how technology can be applied to gain efficiencies in related areas and challenge business solutions.

  Aranan NiteliklerUniversity Degree in Industrial, Computer or Management Engineering, 5+ years of business analysis expertise in Finance, Controlling, Budget&Consolation processes, SAP CO related system knowledge is a plus, Customization & Hands On knowledge in SAP ECC and/or SAP EPM solutions is an asset, Very good written and verbal communication skills in English, Excellent analytical skills with a strong attention to detail, Ability to work in tight deadlines and the ability to maintain focus whilst under pressure.

  Sektör: Elektrik ve Elektronik, Beyaz Eşya

  Pozisyon: Yetkili, Uzman, Analist, Uzman Yard

 • İş AçıklamasıEslife Sağlık Grubu'na bağlı Eslife Esenyurt Hastanemiz bünyesinde istihdam edilmek üzere Özlük İşleri ve Bordro Uzmanı arayışımız bulunmaktadır.

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin İşletme, İktisat, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri vb. bölümlerinden mezun, Bordrolama, özlük işleri ve SGK uygulamaları konusunda en az 3 yıl deneyimli, MS Office programlarını ileri düzeyde kullanabilen, 4857 sayılı İş Kanunu, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile teşvik ve güncel mevzuata hakim, Analitik düşünebilen, sonuç odaklı, İletişimi güçlü, ekip çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, İŞ TANIMI Çalışanlara ait aylık maaş hesaplamalarını yapmak ve maaş bordrolarını düzenlemek, Aylık bordro icmallerini ve raporlarını düzenlemek, Yıllık izinlerin takibini yapmak, izin karşılığını hesaplamak, Aylık SGK bildirgelerini ve listelerini hazırlamak, İşe giriş-çıkış bildirimlerini yapmak, İşten ayrılan personelin kıdem ve ihbar tazminatı hesaplamalarını yapmak, Personel ve özlük işlemlerinin tüm yasal süreçlerinin ve bildirimlerinin yerine getirilmesini sağlamak, Aylık ve yıllık maliyet raporlarını hazırlamak.

  Sektör: Sağlık/Hastane

  Pozisyon: Uzman, Uzman Yard, Sorumlu, Eleman, Yetkili

 • Business Analyst-International Sales

  CVPLUS Search & Selectionİstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu Bugün

  İş AçıklamasıWe are looking for a “BUSINESS ANALYST - INTERNATIONAL SALES” with the listed qualifications below to Business Process Development Department of a leading company in the durable goods sector. Consult and support related departments in requirements analysis and specification,  Project lead in respective task area for new development of complex solutions, Plan and realize system enhancements and projects in a complicated system environment, Consult, analyze and improve business processes regarding business needs in consideration with value added new Technologies, Stakeholder and communication management with respected business departments, Co-ordinate with functional consultants and supplier team to implement the design, Plan & design business process tests and usability evaluations, Ensure high quality documentation of the implementation,  Ensuring appropriate use of IT project management tools, governance, processes, policies and methodologies, Adequate software development knowledge to understand technical aspect, analyze softwares technically, deeper the business analyses from technical perspective are advantages, Willing to do researches on how technology can be applied to gain efficiencies in related areas and challenge business solutions.

  Aranan NiteliklerUniversity Degree in Industrial or Computer Engineering, 2-5 years of business analysis expertise, competency in using business analysis techniques, Deep process knowledge in sales, Hands on Experience in ERP sales, CRM systems and sales commercial systems, Open to make business trips especially for foreign countries, Very good written and verbal communication skills in English, Excellent analytical skills with a strong attention to detail, Ability to work in tight deadlines and the ability to maintain focus whilst under pressure.

  Sektör: Elektrik ve Elektronik, Beyaz Eşya

  Pozisyon: Yetkili, Uzman, Analist, Uzman Yard

 • Sistem Analisti/Analist Yardımcısı

  Aydınlı Grupİstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu 18 Ekim 2017

  İş AçıklamasıMüşteriler ile yakın temas halinde bulunarak yazılım ihtiyaçlarını alacak, Kullanıcı ihtiyaçlarında çözüme giden yolların ve doğruluğunun tespit edecek, Şirket ihtiyaçları doğrultusunda iş süreçlerinin incelenmesi ve analiz çalışmalarının gerçekleştirecek, Proje gereksinimlerinin analiz edip ve ilgili dokümantasyonun hazırlayacak, Gereksinimlere göre sistem tasarımlarını (ekran tasarımı, veritabanı tasarımı, v.b.) yapacak, programcılara aktarıp ve dokümante edecek, Yazılımlara ait test senaryolarının hazırlayacak, fonksiyonel testleri yapacak ve kullanıcı eğitimlerini verebilecek, İşletimde çıkabilecek yazılımsal ve/veya kullanım sorunlarının çözülmesinden sorumlu olacak, Sistem Analisti/ Analist Yardımcısı alınacaktır.

  Aranan NiteliklerTercihen Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Matematik, MIS veya ilgili mühendislik bölümlerinden mezun, Perakende Planlama sistemleri alanlarında kendini geliştirmeye istekli, Analitik düşünme, problem çözme, karar alma ve planlama becerisine sahip, Tercihen ERP tecrübesi olan, Sistem modelleme ve analiz etme tekniklerini bilen, İlişkisel veri tabanı (MS SQL) konusunda bilgi sahibi, MS Office programlarını iyi derecede kullanan, Aynı anda farklı görev ve projeleri yürütebilecek, Tercihen İngilizce bilen.

  Sektör: Mağazacılık / Perakendecilik

  Pozisyon: Yetkili, Uzman, Analist, Sorumlu, Yardımcı

İş Habercisi - Analiz İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?