Bingöl İş İlanları - 3

 
Hepsini Temizle
Bingöl

İş Habercisi - Bingöl İş İlanları - 3 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?

Bingöl İş İlanları

Bingöl, ülkemizin hem nüfus hem de alan bakımından en küçük illerinden birisidir. Şehrin ekonomisi temel olarak hayvancılığa dayalıdır, hayvancılığı takip eden sektörse tarımdır. Şehirde sanayi ve turizm fazla gelişmemiştir. Önemli bir sanayi tesisi bulunmamaktadır.

Hayvancılık

Bingöl’deki en geniş ekonomik faaliyettir. Bingöl’deki köylerin %78’i geçimini hayvancılık yaparak sağlamaktadır. Şehirde en çok beslenen hayvanlar arasında, sığır, keçi ve koyun gelmektedir. Hayvancılık sektörü, Bingöl iş ilanları arasında en çok istihdam olanağını sunan sektördür. 

Çeşitli çiftliklerde çalışacak ziraat mühendisleri, veteriner hekimleri aranmakta ve en büyük istihdam imkanı burada mümkün olmaktadır. Ayrıca, arıcılık ve tavuk besiciliği de Bingöl sınırları içinde yaygın olarak yapılır ve buralarda da sürekli olarak iş ilanları verilmektedir.

Tarım

Bingöl’de bulunan araziler genel olarak tarıma uygun değildir. Şehirdeki toprakların %2,5’lik kısmı tarıma uygundur. Tarım, bu sebeple kısıtlı olarak yapılabilmektedir.

Şehirde yetiştirilen tarım ürünlerinden başta gelenler, arpa, buğday, fasulye, şeker pancarı ve karpuzdur. Şehrin bir kısmının geliri tarım ile sağlanmaktadır.

Ayrıca, şehrin cevizi meşhurdur. Büyük ve lezzetli olan bu ceviz de birçok kişiye istihdam sağlamaktadır. Ayrıca, cevizin ağacından da yararlanılır. Ceviz ağacı kullanılarak imal edilen eşyalar arasında en çok rastlanılanı dolaptır. Bu ağaçtan yapılan dolaplar sağlam olmalarıyla bilinir.

Maden

Şehrin yer altı kaynakları henüz tam olarak tespit edilememiştir.  Bazı bölgelerden kömür çıkarılmaktadır ve kömür madenleri şehre istihdam sağlamaktadır.