Dış Ticaret/İthalat İş İlanları

 
Hepsini Temizle
Dış Ticaret/İthalat
 • İş AçıklamasıÇalışmakta olduğumuz Çerkezköy lokasyonlu uluslararası kurumsal üretici firma ile dış ticaret-mevzuat işlemlerimizi takip edecek, firmada outsource personelimiz olarak çalışacak “DIŞ TİCARET UZMANI” aramaktayız.

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin İİBF bölümlerinden veya dış ticaret ile ilgili bölümlerinden mezun, Alanında en az 3-4 yıl deneyim sahibi, Dış Ticaret mevzuatına hakim, Çok iyi derecede İngilizce bilgisi olan, MS Office programlarına ileri derecede hakim, Uyumlu ve aktif çalışmayı seven, İletişim becerileri gelişmiş, Çözüm odaklı ve analitik düşünebilen, Kurumsal kültüre uyum sağlayabilecek, Erkek adaylar için askerlik görevini yerine getirmiş, Ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen. Çorlu, Çerkezköy bölgesinde ikamet eden adaylar aranmaktadır.

  Sektör: Lojistik, Gümrükleme, Dış Ticaret

  Pozisyon: Yardımcı

 • Fiva Plastikİstanbul Avrupa Bugün

  İş AçıklamasıPLASTİK HAMMADE ALIM SATIM SEKTÖRÜNDE LİDER FİRMAMIZ İÇİN, İŞİNİ İYİ YAPAN İTHALAT VE İHRACAT SORUMLUSU (BAYAN) ÜNİVERSİTE MEZUNU İTHALAT VE İHRACAT İŞLEMLERİNİ YÖNETEBİLECEK İLERİ SEVİYEDE İNGİLİZCE BİLEN DİKKATLİ BAYAN

  Aranan NiteliklerFirmamızın ithalat ve ihracat departmanında, tedarikçilerle yapılan yazışma ve satın alma, lojistik organizasyonu, gümrükleme için gerekli evrakların hazırlanması süreçlerinde uzman olarak görev alacak; Üniversite mezunu, Çok iyi düzeyde İngilizce bilen, Dış Ticaret konusunda en az 3 yıl deneyimli, MS Office uygulamalarına hakim, Düzenli, sistemli ve tempolu çalışıp sorumluluk alabilecek, Takım çalışmasına yatkın, iletişim becerileri gelişmiş ve diksiyonu düzgün Bayan

  Sektör: Plastik

  Pozisyon: Sorumlu

 • İş Açıklaması

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Konusunda en az 1 yıl deneyimi olan, Bay adaların askerlik ile ilişiği olmaması, En az 2 yabancı dil bilen, Ms Office programlarına hakim, Aktif iletişim becerisi mevcut, Diksiyonu düzgün, Kişisel bakıma özen gösteren, Bay/Bayan Çalışma arkadaşları aranmaktadır.  

  Sektör: Kozmetik

  Pozisyon: Müşteri Temsilcisi, Satış Temsilcisi, Sorumlu, Uzman

 • İş Açıklamasıİthalat, ihracat işlemleri ve ilgili gümrük işlemlerinin takibi Satış teklif ve sözleşmelerinin hazırlanması, Müşteri beklentileri doğrultusunda şikayet, öneri, isteklere çözüm önerisi sunulması, Gerektiğinde düzenli müşteri ziyaretleri yaparak ürünlerin eğitim ve tanıtımının yapılması, Fuar organizasyonları hakkında araştırmalarının yapılması, sonuçların raporlanması. Yurtdışı satış hedefleri doğrultusunda satış hacmini artırmak, yeni pazarlar oluşturmak, Tüm sürecin raporlamasını sağlamak, Pazardaki yeni trendleri, potansiyel riskleri, fırsatları, tehditleri analiz ederek raporlamak

  Aranan Niteliklerİthalat, ihracat işlemleri ve ilgili gümrük işlemlerinin takibi, Satış teklif ve sözleşmelerinin hazırlanması, Müşteri beklentileri doğrultusunda şikayet, öneri, isteklere çözüm önerisi sunulması, Gerektiğinde düzenli müşteri ziyaretleri yaparak ürünlerin eğitim ve tanıtımının yapılması, Fuar organizasyonları hakkında araştırmalarının yapılması, sonuçların raporlanması. Yurtdışı satış hedefleri doğrultusunda satış hacmini artırmak, yeni pazarlar oluşturmak, Tüm sürecin raporlamasını sağlamak, Pazardaki yeni trendleri, potansiyel riskleri, fırsatları, tehditleri analiz ederek raporlamak.

  Sektör: Metal Sanayi

  Pozisyon: Uzman

 • Reha Tekstilİstanbul Avrupa Bugün

  İş AçıklamasıBayan Hazır Giyim Mamülleri imalatı ve ihracatı yapan firmamıza Müşteri Temsilcileri aranmaktadır.

  Aranan Nitelikler- Almanca okuma,yazma ve konuşma derecesi iyi olan, - En az 5 yıl deneyimli, - İnsan ilişkileri iyi olup takım çalışmasına önem veren, - Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, - İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden,

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Müşteri Temsilcisi

 • Reha Tekstilİstanbul Avrupa Bugün

  İş AçıklamasıBayan Hazır Giyim Mamülleri imalatı ve ihracatı yapan firmamıza Müşteri Temsilcileri aranmaktadır.

  Aranan Nitelikler- İngilizce okuma,yazma ve konuşma derecesi iyi olan, - En az 5 yıl deneyimli, - İnsan ilişkileri iyi olup takım çalışmasına önem veren, - Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, - İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden,

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Müşteri Temsilcisi

 • İş AçıklamasıYURTDIŞINDA HIZLA BÜYÜYEN GÜMÜŞ TAKI SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ FİRMALARINDAN OLAN ŞİRKETİMİZİN GÜNEŞLİ 'DE Kİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE, İHRACAT VE İTHALAT DEPARTMANINDA TECRÜBELİ TAKIM ARKADAŞLARI ARIYORUZ.

  Aranan NiteliklerÜNİVERSİTELERİN 4 YILLIK BÖLÜMLERİNDEN MEZUN. İYİ DERECE YAZILI VE SÖZLÜ İNGİLİZCE BİLEN. MS OFFİCE PROGRAMLARINA HAKİM. PRATİK. ANALİTİK DÜŞÜNCE KABİLİYETİ OLAN. EKİP ÇALIŞMASINA YATKIN. SORUMLULUK SAHİBİ. 2. YABANCI DİL TERCİH SEBEBİDİR ( FRANSIZCA/ ARAPCA / İSPANYOLCA /ÇİNCE).

  Sektör: İthalat/İhracat

  Pozisyon: Yetkili, Uzman, Eleman, Sorumlu

 • İş AçıklamasıMotorsiklet/Bisiklet Yedek Parça üzerine İthalat yapan firmamız bünyesinde yurt dışına siparişlerin verilip, gerekli yazışmaların yapılması. İthalat sürecinde yapılan gümrük, nakliye ve sigorta işlemlerinin takip edilmesi.

  Aranan Niteliklerİthalat-İhracat konularında deneyimli. İyi derecede İngilizce bilen(okuma-yazma-konuşma). Microsoft office programlarını iyi kullanabilen. ÜMRANİYE veya ÜSKÜDAR çevresinde ikamet eden, BAYAN ADAYLAR DIŞINDAKİ CV'LER DİKKATE ALINMAYACAKTIR.

  Sektör: İthalat/İhracat

  Pozisyon: Temsilci, Sorumlu, Görevli, Eleman

 • Schaferİstanbul Avrupa 23 Ocak 2017

  İş AçıklamasıZüccaciye sektörünün önde gelen firmalarından Schafer'da; İhracat süreci içerisinde yer alan tüm yazışma,çeviri,gerekli evrak ve raporların hazırlanması, Tüm ihracat sürecinin aktif şekilde yönetilmesi, Akreditif açılması, yurtdışı alacakların planlanması ve takibi, Yurtdışı nakliye operasyonlarının planlanması ve etkin takibi, Yükleme evraklarının kontrolü ve zamanında ulaştırılması, Fiyat teklifi aşamasından yüklemeye kadar olan süreçlerin eksiksiz takip edilmesi Nakliye firmalarıyla görüşülerek navlun tekliflerinin alınması ve nakliyat sözleşmelerinin hazırlanması Konularında görev almak üzere dış ticaret (İhracat) uzmanı aramaktayız.

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun İhracat ve Genel Dış Ticaret konularında en az 2 yıl deneyimi olan, Çok iyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip tercihen Arapca bilen Satış Faaliyetlerini yönetebilecek, Pazarlama ve Organize etme yeteneği olan, Dış ticaret hakkında bilgi sahibi İthalat ve gümrük mevzuatına hakim MS Office ve LOGO programlarını etkin kullanabilen Yurtdışı ve yurtiçi seyahat engeli olmayan Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış İnsan ilişkilerinde başarılı, diksiyonu düzgün,prezantabl, dinamik Takipçi, sonuç odaklı ve araştırmacı Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, zamanı verimli kullanabilen Yurt dışı seyahat engeli olmayan, İstanbul Avrupa Yakasında ikamet eden (tercihen Beylikdüzü ve civar ilçelerde)

  Sektör: Dayanıklı Tüketim Malları

  Pozisyon: Şef / Amir, Yönetmen, Uzman

 • İş Açıklaması00, Endüstriyel Mutfak ve Soğutma Sektöründe hizmet eden, tecrübeli ve dinamik kadrosu ile faaliyet gösterdiği bu sektörde lider bir kuruluştur. S 2000 olarak yaptığımız işte farklılık yaratacak yeni teknolojiler geliştirerek, sektöründe lider, uluslararası piyasada bilinirliği ve saygınlığı yüksek marka olmaktır. Endüstriyel mutfaklarda ürettiğimiz, temsil ettiğimiz marka ve ürünler ile dığru teknolojiyle, soruna özel, yerine özel, ürün ve sistem desteği ile güvenilir, verimli projeler teslim etmektir.2000, Endüstriyel Mutfak ve Soğutma Sektöründe hizmet eden, tecrübeli ve dinamik kadrosu ile faaliyet gösterdiği bu sektörde lider bir kuruluştur. S 2000 olarak yaptığımız işte farklılık yaratacak yeni teknolojiler geliştirerek, sektöründe lider, uluslararası piyasada bilinirliği ve saygınlığı yüksek marka olmaktır. Endüstriyel mutfaklarda ürettiğimiz, temsil ettiğimiz marka ve ürünler ile dığru teknolojiyle, soruna özel, yerine özel, ürün ve sistem desteği ile güvenilir, verimli projeler teslim etmektir.2000, Endüstriyel Mutfak ve Soğutma Sektöründe hizmet eden, tecrübeli ve dinamik kadrosu ile faaliyet gösterdiği bu sektörde lider bir kuruluştur. S 2000 olarak yaptığımız işte farklılık yaratacak yeni teknolojiler geliştirerek, sektöründe lider, uluslararası piyasada bilinirliği ve saygınlığı yüksek marka olmaktır. Endüstriyel mutfaklarda ürettiğimiz, temsil ettiğimiz marka ve ürünler ile doğru teknolojiyle, soruna özel, yerine özel, ürün ve sistem desteği ile güvenilir, verimli projeler teslim etmektir.2000, Endüstriyel Mutfak ve Soğutma Sektöründe hizmet eden, tecrübeli ve dinamik kadrosu ile faaliyet gösterdiği bu sektörde lider bir kuruluştur. S 2000 olarak yaptığımız işte farklılık yaratacak yeni teknolojiler geliştirerek, sektöründe lider, uluslararası piyasada bilinirliği ve saygınlığı yüksek marka olmaktır. Endüstriyel mutfaklarda ürettiğimiz, temsil ettiğimiz marka ve ürünler ile dığru teknolojiyle, soruna özel, yerine özel, ürün ve sistem desteği ile güvenilir, verimli projeler teslim etmektir.

  Aranan NiteliklerİTHALAT İHRACAT DEPARTMANINDA ÇALIŞACAK, KONUSUNDA DENEYİMLİ •İTHALAT İHRACAT MEVZULARINA HAKİM • ÇOK İYİ DERECEDE İNGİLİZCE BİLEN • İletişim gücü yüksek, • Sözlü ve yazılı iletişimi ile sunuş becerileri güçlü, • Diksiyonu düzgün, • Güçlü İletişim ve koordinasyon becerilerine sahip, • Şişli bölgesine yakın ikamet eden • Dinamik,aktif,çözüm odaklı, analitik düşünebilen • Bayan

  Sektör: Demir-Çelik

  Pozisyon: Eleman

 • Schaferİstanbul Avrupa 23 Ocak 2017

  İş AçıklamasıZüccaciye sektörünün önde gelen firmalarından Schafer'da; İthalat/ihracat operasyon süreçlerinden aktif görev alınması İthalat süreci içerisinde yer alan tüm yazışma,çeviri,gerekli evrak ve raporların hazırlanması Tüm ithalat sürecinin aktif şekilde yönetilmesi Akreditif açılması, yurtdışı ödemelerinin planlanması ve takibi Yurtdışı nakliye operasyonlarının planlanması ve etkin takibi Yükleme evraklarının kontrolü ve zamanında ulaştırılması İthal edilecek ürünlerin gerekli izinlerinin alınması Yurtdışı alım ve satışların gümrükleme, nakliyat koordinasyonu ve ödeme işlemlerinin takibinin muhasebe departmanı ile koordinasyonunun sağlanması Fiyat teklifi aşamasından yüklemeye kadar olan süreçlerin eksiksiz takip edilmesi Nakliye firmalarıyla görüşülerek navlun tekliflerinin alınması ve nakliyat sözleşmelerinin hazırlanması Konularında görev almak üzere dış ticaret (ithalat/ihracat) uzmanı aramaktayız.

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun İthalat-İhracat ve Genel Dış Ticaret konularında en az 2 yıl deneyimi olan, Çok iyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip İthalat, ihracat, gümrük, lojistik işlemleri konusunda deneyimli, Satış Faaliyetlerini yönetebilecek, Pazarlama ve Organize etme yeteneği olan, Dış ticaret hakkında bilgi sahibi İthalat ve gümrük mevzuatına hakim MS Office ve LOGO programlarını etkin kullanabilen Yurtdışı ve yurtiçi seyahat engeli olmayan Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış İnsan ilişkilerinde başarılı, diksiyonu düzgün,prezantabl, dinamik Takipçi, sonuç odaklı ve araştırmacı Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, zamanı verimli kullanabilen Yurt dışı seyahat engeli olmayan, İstanbul Avrupa Yakasında ikamet eden ( tercihen Beylikdüzü ve civar ilçelerde )

  Sektör: Dayanıklı Tüketim Malları

  Pozisyon: Şef / Amir, Yönetmen, Uzman

 • Doğruer Gümrük Müşavirliğiİstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 23 Ocak 2017

  İş Açıklaması4.Levent lokasyonunda bulunan Merkez ofisimizde İthalat Departmanında çalışacak “İthalat Müşteri Temsilcisi” aramaktayız.

  Aranan Nitelikler· Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezunu, · 21-27 yaş aralığında, · Dış Ticaret ve Gümrük Mevzuatına hakim, · Sektörde en az 1-2 yıl iş tecrübesi olan, · İyi derecede Excel bilgisine sahip, · Gerekli raporlamaları yapabilecek, · Takım çalışmasına yatkın, · Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek, · Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, · Pozitif ve aktif çalışmayı seven, · Kariyerine bu alanda devam etmek isteyen İTHALAT MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ aramaktayız.

  Sektör: Gümrükleme

  Pozisyon: Müşteri Temsilcisi

 • Boskarİstanbul Anadolu 23 Ocak 2017

  İş AçıklamasıForklift sektöründeki firmamızda görevlendirilmek üzere, aşağıdaki niteliklere uygun "İthalat Yetkilisi" arayışımız bulunmaktadır.

  Aranan NiteliklerEkip çalışmasına yatkın Üniversite mezunu Seyahat engeli olmayan İleri derecede İngilizce bilen 35 yaşını aşmamış Anadolu yakasında ikamet eden

  Sektör: Makine

  Pozisyon: Yetkili, Uzman, Uzman Yard, Sorumlu

 • CVPLUS Search & Selectionİstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu Bugün

  İş AçıklamasıDanışmanlığını üstlendiğimiz lojistik sektöründe faaliyet gösteren müşterimiz için''Hava Kargo İthalat Operasyon Sorumlusu'' arayışımız mevcut.

  Aranan NiteliklerÜniversite mezunu, İyi seviyede İngilizce bilen, Benzer pozisyonda min. 4 yıl deneyimli, Tüm hava kargo ithalat operasyon süreçlerine hakim, Satış alanında tecrübeli ve portföyü olan, Müşteri odaklı olan ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan, Ekip yönetmiş ve kendisine bağlı çalışanlara yön verebilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, İstanbul Avrupa Yakasında ikamet eden veya edebilecek olan.

  Sektör: Danışmanlık, Lojistik, İthalat/İhracat

  Pozisyon: Uzman, Memur, Sorumlu

 • İş AçıklamasıİHRACAT-İTHALAT OPERASYON MÜDÜRÜ ALINACAKTIR.

  Aranan NiteliklerULUSLARARASI NAKLİYE OPERASYONDA EN AZ 5 YIL TECRÜBELİ YOĞUN TEMPODA ÇALIŞABİLEN MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ÖN PLANA TUTAN DİKKATLI TAKİP YETENEĞİ OLAN İNSAN İLİŞKİLERİNDE BAŞARILI BAY/BAYAN

  Sektör: Diğer, Lojistik

  Pozisyon: Şef / Amir, Müdür Yardımcısı, Müdür, Yetkili, Yönetici

 • İş AçıklamasıDanışmanlığını üstlendiğimiz Gümrük Müşavirliği alanında faaliyet gösteren müşterimiz için ''İTHALAT MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ'' arıyoruz.

  Aranan NiteliklerTercihen Üniversitelerin Dış Ticaret, Gümrük İşletme bölümlerinden mezun, Gümrük Müşavirliği firmalarında İthalat Müşteri Temsilcisi olarak en az 3 yıl tecrübesi olan, Gümrük mevzuatına hakim, Tercihen Evrim gümrük programını bilen ve kullanabilen, TSE ve Tareks onay süreçlerine hakim, İletişim becerisi yüksek, Yoğun iş ortamına ve takım çalışmasına uyum sağlayabilecek, Disiplinli, takipçi, planlama ve organizasyon yeteneği güçlü, Pratik düşünebilen, insan ilişkileri kuvvetli, Tercihen İngilizce bilen,

  Sektör: Danışmanlık, Gümrükleme, Dış Ticaret

  Pozisyon: Uzman, Müşteri Temsilcisi, Müşavir

 • Firma Adı Gizliİstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 19 Ocak 2017

  İş AçıklamasıÇalışmakta olduğumuz ÜMRANİYE lokasyonlu uluslararası kurumsal üretici firma ile dış ticaret-ihracat işlemlerimizi takip edecek, firmada outsource personelimiz olarak çalışacak  “DIŞ TİCARET UZMANI” aramaktayız.

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Alanında en az 3-4 yıl deneyim sahibi, Tercihen Gıda sektöründe olmak üzere İthalat-ihracat işlemlerinde deneyimli,  Dış ticaret mevzuatına hakim,  Çok iyi derecede İngilizce bilgisi olan, MS Office programlarına hakim, Uyumlu ve aktif çalışmayı seven, Çözüm odaklı, Kurumsal kültüre uyum sağlayabilecek, Erkek adaylar için askerlik görevini yerine getirmiş, Ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen.

  Sektör: Gümrükleme

  Pozisyon: Uzman

 • BB GroupTüm Türkiye, İstanbul Avrupa 22 Ocak 2017

  İş AçıklamasıŞirketimiz bünyesindeki ürünlerimizin pazarlanması, tanıtımı ve satışında görev alacak, potansiyel müşterileri tespit ederek iletişime geçecek, bayilikler oluşturacak, dış ticaret bilgisine sahip bay ve bayan satış temsilcilerine ihtiyaç duyulmaktadır.

  Aranan Nitelikler- En az üniversite mezunu - Saha Temsilcisi olarak çalışmak isteyen, - Tehlikeli maddelerin depolanması, sevk ve idaresi konularında tecrübeli - İlgili mevzuat ve standartlar hakkında detaylı bilgiye sahip - İyi derece İngilizce bilen - Yalıtımlı ve yangına karşı dayanıklı konteynerlerle ilgili bilgisi - Pazarlama, satış ve satış sonrası takip konusunda tecrübeli - Dış ticaret bilgisine sahip - Planlama, organizasyon ve geliştirme yeteneği olan - Satış-pazarlama alanında kariyer hedefi olan - İkna ve satış kabiliyeti yüksek - Kurumsal firmalarla görüşme sağlayabilecek - Office programlarını iyi derecede kullanabilen - Yöneticisine düzenli raporlama yapabilen - Dış görünümüne özen gösteren - B sınıfı ehliyetli ve aktif araç kullanabilen, - Bay - bayan Satış Temsilcileri aranmaktadır. Almanca bilenler tercih sebebidir.

  Sektör: Endüstri, Çevre, İthalat/İhracat

  Pozisyon: Satış Temsilcisi, Temsilci, Sorumlu

 • İş Açıklamasıİthalat ve ihracat operasyonlarını yürütmek adına belgelerin düzenlenmesini; gümrük, nakliye, tarım vb. diğer birim koordinasyonlarının ve kontrollerinin sağlanmasını, müşteri ve tedarikçi ilişkilerinin yürütülmesini, piyasa analizlerinin ve araştırmalarının yapılmasını ve tüm süreçlerin raporlanmasını kapsamaktadır.

  Aranan Nitelikler- Üniversite mezunu , - En az 2 yıl mesleki deneyime sahip, - İyi derecede Almanca ve İngilizce bilen,  - Dış ticaret mevzuatına hakim, - Yurt dışı seyahat engeli olmayan, - Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, - Analitik düşünme yeteneğine sahip, - Office programlarını iyi derecede kullanabilen, - Dikkatli ve titiz, - Detaylara önem veren, - Antalya’da ikamet eden veya edebilecek olan. 

  Sektör: Diğer

  Pozisyon: Sorumlu

 • İş AçıklamasıProfesyonel kadromuza Türkiye genelinde ki Şubelerimizde görev alacak aşağıda belirtilen özeliklere sahip iş konusunda tecrübeli takım arkadaşları aranmaktadır.

  Aranan NiteliklerNakliye ve taşımacılık gümrük operasyon süreçlerinde görev alacak, Gümrük süreçlerini bilen, Gümrük ve mevzuat konusuna hakim, Askerlik ile ilişiği olmayan, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, İnsan ilişkilerinde başarılı, pozitif düşünce yapısına sahip ve ekip çalışmasına yatkın, Çözüm odaklı düşünebilen ve disiplinli çalışabilecek, Sorumluluk sahibi iş geliştirme ve süreç yönetiminde başarılı olabilecek, B sınıfı sürücü belgesine sahip, Tecrübeli ve iş organizasyonu yapabilecek uzman en az 3 yıl tecrübeli, Tercihan soft programı ve siber programı iyi derece de kullanabilen

  Sektör: Lojistik, Gümrükleme

  Pozisyon: Uzman, Eleman, Sorumlu, Asistan

 • CVPLUS Search & Selectionİstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa Bugün

  İş AçıklamasıDanışmanlığını yürüttüğümüz gıda sektöründe üretim yapan müşterimiz için ‘’DIŞ TİCARET DİREKTÖRÜ’’ arıyoruz.   İhracatla ilgili tüm süreçlerin (yurtdışı satış ve pazarlama, ihracat operasyon, temsil) yönetilmesi. Yurtdışında yeni pazarlar ve müşteriler araştırılması. Müşteri portföyünün genişletilmesi. Orta ve uzun vadeli yönelimlerin değerlendirilerek, hedef ülke pazar araştırmalarının yürütülmesi. Yurtdışı müşteri/aday müşteri ziyaretlerinin organize edilmesi ve gerçekleştirilmesi. Yurtdışı müşterileri ve distribütörlerle ilişkilerin geliştirilmesi ve devam ettirilmesi. Yurtdışı müşterilerle yapılacak anlaşmaların hazırlanması, onaylanması ve takip edilmesi. Yurtdışındaki distribütörlerin siparişlerinin takip edilmesi, üretim bölümlerine bilgilerin aktarılması, sevkiyat ve tahsilâtların takip edilmesi. Şirket üst yönetimi ile birlikte şirketin dış ticaret planının oluşturulması ve ilgili ihracat stratejilerinin belirlenmesi. İhracat, satış, hedef, bütçe, pazarlama planlamasının yapılması ve gerçekleşenlerin takip edilmesi. Genel Müdür ile birlikte ihracat fiyatlandırma stratejilerinin oluşturulması ve gerekli çalışmaların yapılması. Yurtdışı satış amaçlı fuarlara katılması, yabancı müşterilerle görüşmeler yapılması gibi konularda firmanın 1. dereceden temsil edilmesi. Yurtdışı fuar katılımlarının, kongre katılımlarının organize edilmesi ve gerçekleştirilmesi. Şirketin katılımı konusunda bir yıllık plan yapılması ve uygulanması. Fuar hazırlıkları söz konusu olduğunda ilgili Direktörler aracılığı ile satış ekibinden ve diğer birimlerden her türlü desteğin istenmesi. İhracat operasyonları ile ilgili olarak; resmi dairelerle ilişkilerin yürütülmesi, yasal gerekliliklerin takip edilmesi ve gerçekleştirilmesi. Yurtdışı pazarlarına uygun ürünler geliştirilmesi konusunda pazarlama ve üretim birimleri ile eşgüdüm halinde çalışılması. Yeni ürün geliştirme, tasarım ve etiket konusunda ilgili birimlere yardımcı olunması.

  Aranan NiteliklerÜniversite mezunu, Yurtdışı Satış konusunda gıda sektöründe en az 10 yıl deneyimli, Satış ve operasyon süreçleri dahil olmak üzere toplamda 20 yıl iş deneyimi olan, İyi seviyede İngilizce bilgisi olan, ikinci dil olarak Fransızca, Almanca yada Arapça dillerinden birini bilen, Analitik düşünen, dinamik ve iletişim becerileri kuvvetli, Seyahat engeli bulunmayan.

  Sektör: Gıda, Hızlı Tüketim Malları

  Pozisyon: Direktör

 • İş AçıklamasıDış Ticaret ve Satış alanındaki tüm faaliyetleri yürütmek, Yeni müşteriler kazanmak ve mevcut müşterilerin sürekliliğini sağlamak için gerekli satış ve pazarlama stratejilerini yapmak, Hedef pazarlardaki satışları arttırmak için projeler üretmek, Fuar organizasyonlarını yapmak, fuar ile ilgili gerekli yasal teşvik süreçlerini takip etmek, yurt dışı fuarlarında şirket ve ürünleri pazarlamak, Firma içi ilgili departmanlarla koordineli olarak çalışmak ve müşteri beklentileri doğrultusunda yönlendirmelerde bulunmak, Takibini yaptığı operasyonların dış ticaret ve gümrük mevzuatına ve şirket içi prosedürlerine uygunluğunu sağlamak, İhracat işlemlerinin sonuçlandırılması, ilgili evrakların muhasebe, finans bölümlerine iletilmesini ve raporlanmasını sağlamak.

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin lisans bölümlerinden mezun, İhracat ve ithalat süreçlerine hakim, Dış Ticaret mevzuatı ve süreçlerini iyi derecede bilen, Seyahat engeli olmayan, Çok iyi derecede İngilizce bilgisi olan, İzmir’de ikamet eden ya da edebilecek olan.

  Sektör: Danışmanlık

  Pozisyon: Uzman, Yönetici

 • İş AçıklamasıİTHALAT İHRACAT FALİYETLERİ OLAN FİRMAMIZA,İHRACAT DEPARTMANINDA AKTİF İŞ YÖNETİMİNİ SAĞLAYACAK,İNGİLİZCE KONUŞMASINI ÇOK İYİ BİLEN, DANTEL,BRODE,KRİSTAL TAŞ VE TEKSTİL AKSESUARLARI SEKTÖRÜNDE YURTDIŞINDA MÜŞTERİ PORTFÖYÜ OLAN, İHRACAT HEDEFLERİMİZ İÇİN ÇALIŞMA ARKADAŞLARI ARANMAKTADIR.

  Aranan NiteliklerİNGİLİZCE ÇOK İYİ DÜZEYDE KONUŞABİLEN VE YAZABİLEN YURT DIŞI SEYAHAT ENGELİ OLMAYAN, TEKSTİL AKSESUARLARI ( Dantel .kristal taş ,fermuar vs ) KONUSUNDA DENEYİMLİ OLMASI TERCİH SEBEPLERİNDEN OLACAK, ESNEK ÇALIŞMA SAATLERİNE UYUMLU, POZİTİF YAPISI SOSYAL İLİŞKİLERİ GÜÇLÜ, TAKIM RUHUNA UYUMLU OLAN DANTEL,BRODE,KRİSTAL TAŞ VE TEKSTİL AKSESUARLARI SEKTÖRÜNDE YURTDIŞINDA MÜŞTERİ PORTFÖYÜ OLAN, MS OFFİCE PROĞRAMLARI VE ARAÇLARINA HAKİM ULUSLARARASI İHRACAT MEVZUATINA HAKİM VE UYGULAMALARINI BİLEN VEYA ÖĞRENMEYE AÇIK OLAN, İSTANBUL AVRUPA YAKASINDA İKAMET EDEN, , FOTOĞRAFLI CV LER TERCİH OLACAKTIR            (NOT:YABANCI UYRUKLU BAŞVURULAR İÇİN)         TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE ÇALIŞMA İZNİ OLAN         YURT DIŞI SEYAHAT ENGELİ OLMAYAN,         İNGİLİZCE VE TÜRKÇE LİSANLARINA HAKİM,ÇOK İYİ DÜZEYDE KONUŞABİLEN,

  Sektör: Tekstil, Dış Ticaret

  Pozisyon: Müşteri Temsilcisi, Eleman, Sorumlu, Temsilci, Asistan

 • Atak Transİstanbul Anadolu 14 Ocak 2017

  İş AçıklamasıŞirketimizin genel işi Rusya ve Türki Devletlere demiryolu taşımacılığıdır. Şirketimizde yapacağı iş : Dokümantasyon ve pazarlamadır. İş tarafımızca öğretilecektir.

  Aranan NiteliklerRusça, İngilizce, Türkçe konuşup yazabilen, Anadolu Yakası'nda ikamet eden, Bilgisayar ofis programlarını iyi bilen, 22-45 yaş arası BAY BAYAN eleman, Maaş+SGK+Yol ücreti verilecektir.

  Sektör: Lojistik

  Pozisyon: Eleman, Yetkili

 • Horoz Elektrikİstanbul Avrupa 14 Ocak 2017

  İş AçıklamasıÇATALCA İSTANBUL TRAKYA SERBEST BÖLGESİ'NDE FAALİYET GÖSTEREN AYDINLATMA HİZMETİ VEREN DIŞ TİCARET FİRMAMIZA, MUHASEBE PERSONELİ ARANMAKTADIR.

  Aranan NiteliklerBenzer pozisyonda en az 2 yıl iş deneyimi, En az lise veya üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun Genel muhasebe konusunda bilgi sahibi olan Ms Office programlarına hakim özellikle exel çok iyi kullanabilen ve raporlandırma amaçlı aktif kullanabilecek (Word,Excel,Outlook vs) Kayıtlı carilerimize ait ödeme,vade,iskonto vb. konularda iş takibi yaparak, ilgili kişilere rapor edebilecek 22 - 35 yaşları arasında Üst yetkililerine bağlı olarak çalışabilecek Sağlık sorunu olmayan Diksiyonu düzgün, güler yüzlü, İnsan ilişkilerinde iletişimi kuvvetli Seyahat engeli olmayan personel alımı olacaktır.

  Sektör: Dış Ticaret

  Pozisyon: Eleman

 • İş AçıklamasıFirmanın çalışmayı belirlediği tüm ülkelerde markasının pazara giriş, konumlandırma, tutundurma ve yayılma faaliyetlerini yönetmek, Sorumlu olduğu bölgelerde pazar payını arttırmak için pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirmek, Mevcut müşteri portföyünde satış arttırıcı etkinliklerde bulunmak, Yurtiçi ve yurt dışı fuar organizasyonlarına katılım sağlamak, Pazar geliştirme çalışmalarına katkıda bulunmak, Yapmış olduğu çalışmalar ile ilgili analiz ve raporlama yapmak.

  Aranan NiteliklerReymak Makine bünyesinde üretilen Sthill Converting Equipments marka ürünlerin satışında görev alacak Dış Ticaret Uzmanı aramaktayız. Tercihen üniversitelerin Pazarlama, Dış Ticaret, İşletme, Mak. Müh. vb. bölümlerinden mezun, İhracat satış alanında en az 3 yıl deneyim sahibi, İyi derece İngilizce yazılı ve sözlü ifade yeteneği olan (2. dil tercih sebebidir), Ms Office programlarını ileri düzeyde kullanabilen, Organizasyon, planlama, takip ve raporlama yönleri kuvvetli, Yurt dışı seyahat engeli olmayan, Yurt dışı fuar organizasyonları ve yeni pazar oluşum süreçlerini yürütebilecek, Takım çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi, Dış ticaret dokümantasyon hazırlığına hakim, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Bay adaylar (askerliğini yapmış).

  Sektör: Ambalaj ve Kağıt, Endüstri, İthalat/İhracat

  Pozisyon: Mühendis, Uzman, Satış Temsilcisi, Eleman, Sorumlu

 • MESUT MAKİNA AMBALAJİstanbul Anadolu 11 Ocak 2017

  İş Açıklamasıİthalat gümrük operasyon takibi ve koordinasyonunun sağlanması, Gümrük evraklarının mevzuata uygun olarak hazırlatılması ve zamanında alınması, Ödeme şekline göre ödemesinin organize edilmesi (akreditif), Teslim şekline göre lojistik ayağının organize edilmesi (hava, kara, deniz), Taşıma sigortasının düzenlenmesi, Lojistik navlun çalışmalarının yapılması, ihale tekliflerinin hazırlaması, ihale sürecinin gerçekleştirilmesi, sonuçlandırılması ve ilgili kayıtlar altında tutulması, Bankalara ithal ettiğimiz ürün karşılığı ödemeler dışında; varsa lojistik, gözetim, sigorta, liman, gümrük müşavirliği ve vergi ödemelerinin banka yazı talimatlarının hazırlanıp yapılması, İlgili resmi evrakların ve ödeme transferinin hazırlanarak gümrük operasyon ayağının organize edilmesi ve işlemlerin doğru gtip üzerinden hatasız bir şekilde yapılması, Dahilde işleme kapsamındaki, teşvikli malzemelerin ve diğer standart ithalat malzemelerinin mevzuata uygun işlem görmesinin sağlanması, Fabrikamıza varış yapacak ithal ürünlerin bilgi ve detaylarının depolarla ve ilgili birimleriyle paylaşılması, İthal ürünlerde hasar varsa protesto çekilmesi, hasar miktarının hesaplanıp, tespit edilmesi ve gerekli kurumlara sigorta başvurusunun yapılması, Gerçekleştirilen ithalatların beyanname başta olmak üzere fatura, konşimento, çeki listesi, atr, ödeme bildirimi, nakliye faturası vb. belgelerin eksiksiz bir şekilde dosyalanarak arşivletilmesi, Tüm bu süreçlerin ilgili bölüm yöneticilerine düzenli olarak raporlanması.

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Dış Ticaret ( İthalat / İhracat ) operasyonlarında tecrübeli, İleri derecede İngilizce bilgisine sahip, ( mülakatlar ingilizce yapılacaktır. ) İkinci dil olarak Almanca bilmesi tercih sebebidir. Ms Ofis programlarını etkin derecede kullanabilen, İletişim becerisi yüksek, Ekip çalışmasına yatkın, Pendik ve yakın çevresinde ikamet eden, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak.

  Sektör: Makine

  Pozisyon: Uzman

 • İş AçıklamasıUluslararası karayolu taşımacılığında faaliyette bulunan firmamıza ithalat operasyonda dispozisyon konusunda sorumluluk alabilecek, takım ruhuna inanan, dinamik ekip arkadaşı aranmaktadır. Avrupa’dan ve Yurt dışından yapılacak taşımalarda; boş olan araçlara, hazır olan siparişlerin en uygun güzergâhlar üzerinden en çabuk ve verimli bir şekilde yüklemesini planlamak, planlanan yüklemeleri organize etmek, Tüm planlamalarda, yükleme sürelerini en aza indirecek çözümler bulmak. Sevkiyatta temel yükleme ve boşaltma kurallarını yerine getirmek, Yüklerin iş sağlığı ve güvenliği açışından yerleştirilme durumları, özellikle kimyasal maddelerin reaksiyona girme ve depolanma koşulları ile ilgili planlamalar yapmak, Yurtdışı depolarda ve gönderici firmalarda hazır olarak bekleyen yüklerin, planlanan araca aktarılması ile ilgili gerekli organizasyonu yapmak, Yüklemesi planlanmış araçların şoförlerine, telefon mesajı ile, şoför depoda ise depolara faks ile yükleme adreslerini bildirmek ve siparişlerin mümkün olan en kısa zamanda alınmasını sağlamak, Sürücülerle sürekli irtibatta kalarak, süreç takibi yapmak.

  Aranan NiteliklerÜniversite Mezunu, Tercihen "Uluslararası kara nakliyesi ihracat, ithalat operasyonunda dispozisyon konusunda deneyimli, İleri düzeyde İngilizce ve Almanca bilen, MS Office uygulamalarına hakim, Anadolu yakasında ikamet eden, Aktif araç kullanabilen, Tercihen Sigara kullanmayan, Bay personel aranmaktadır.

  Sektör: Dış Ticaret, Lojistik, Diğer

  Pozisyon: Yetkili, Uzman, Sorumlu, Temsilci

 • İş AçıklamasıFirmamızın Dış Ticaret Departmanında çalışmak üzere aşağıdaki iş tanımına uygun Dış Ticaret /Ön muhasebe Sorumlusu aramaktayız.

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, iyi derecede İngilizce bilen, Bay ve ya bayan Erkek adaylar için Askerlik ile ilişiği olmayan, Daha önce benzer pozisyonda görev almış, Dış ticaret mevzuatına hakim, gümrükçü, nakliyeci ve muhasebe işleyişini bilen, İnsan ilişkileri iyi, müşteri ilişkilerini bilen

  Sektör: İş Sağlığı ve Güvenliği

  Pozisyon: Eleman, Sorumlu, Şef / Amir, Uzman, Uzman Yard

 • İş AçıklamasıNevagen Biyoteknoloji ve Sağlık Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. olarak sağlık sektöründe hizmet vermekteyiz. İstanbul Avrupa yakası Topkapı mevkiinde bulunan ofisimizde çalışacak muhasebe sorumlusu ekip arkadaşı aramaktayız.

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin İşletme/İktisat/Muhasebe/DışTicaret bölümlerinden mezun tecrübeli/tecrübesiz bay/bayan ekip arkadaşı aramaktayız.

  Sektör: Sağlık/Hastane

  Pozisyon: Müşteri Temsilcisi

İş Habercisi - Dış Ticaret/İthalat İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?