Karaman İş İlanları - 11

 
Hepsini Temizle
Karaman
Sayfa:/12

İş Habercisi - Karaman İş İlanları - 11 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?

Karaman İş İlanları

Eskiden Konya’ya bağlı bir ilçe olan Karaman, Orta Anadolu’nun geliştirilmesi kapsamında, 1989 yılında Konya’dan ayrılarak il statüsüne kavuşmuştur. Tarım alanında gelişen Karaman’da, sanayi de yıllar içinde yavaş yavaş gelişmiştir. Aynı Konya gibi son derece bereketli toprakları vardır ve bu yüzden tarım verimli şekilde yapılabilmektedir.

Şehirde sanayi sektörü de canlıdır ve birçok fabrika bulunmaktadır. Verimli tarımın etkisiyle gıda sektörü de gelişmeye başlamıştır.

Karaman’da Hizmet Sektörü

Karaman iş ilanları arasında en çok göze çarpan sektör, hizmet sektörüdür. Birçok firma, çağrı merkezi personeli, insan kaynakları sorumlusu, müşteri hizmetleri görevlisi gibi pozisyonlar için personel aramaktadır. Hizmet sektörü şehirde her geçen gün biraz daha büyümektedir.

Hizmet sektörünü takip edense sağlık sektörüdür. Karaman’da son zamanlarda, iş yeri hekimliği, ilaç mümesilliği gibi alanlarda önemli ölçüde istihdam gerçekleşmiştir.

Gıda Sektöründe Geniş Fırsatlar

Karaman topraklarının tarıma elverişli olması sebebiyle buğday, mısır, ayçiçeği gibi ürünler yetiştirilmektedir. Bu ürünlere yönelik tarım ve tarıma yönelik sanayi şehirde gelişmiş durumdadır ve Karaman iş ilanları arasında gıda sektörü büyük yer tutmaktadır.

En Çok Fırsat Merkezde

Karaman, altı tane ilçeye sahip, ufak bir şehirdir. Şehrin gelişimi genelde merkez etrafında olmuştur. Bu yüzden, ilçelerde yaşayan insanlar da sık şekilde merkezde iş aramaktadır. Şehirde kurulu fabrikaların büyük kısmının merkezde olması, merkezde daha fazla istihdam olmasına, iş ilanları verilmesine yol açmaktadır.