Modelhane İş İlanları

 
Hepsini Temizle
Modelhane
 • MUTLU GİYİM İstanbul Anadolu 17 Ocak 2017

  İş AçıklamasıOrtadoğu ve İç piyayasaya 0-15 yaş çocuk giyimi üzerine üretim yapan firmamız bünyesinde çalıştırmak üzere MODELİST arıyoruz Elde veya bilgisayar programı yardımıyla kalıp ve model oluşturmak, Numune ürün veya baz kalıp üzerinden üretim için kalıp serisi ve model hazırlamak, Sipariş ürün için maliyet pastalı oluşturmak, Ölçü tablosunu oluşturmak ve dikim talimatını hazırlamak.

  Aranan Nitelikler* 0-15 yaş çocuk grubu * Dokuma özellikle denimde enn az 5-10 yıl deneyimli * Yıkamalı ürünlerde Modelistlik deneyimine sahip, * Gerber Kalıp Programını çok iyi derecede kullanabilen, * Baz kalıp ve model ugulamasına hakim, model teknik çizim üzerinden ölçü tablosu ve dikiş talimatı hazırlayabilen, * Planlama, organizasyon ve problem çözme yeteneğine sahip, * Takım çalışmasına yatkın, zaman yönetimi ve iletişim becerisine sahip, * Anadolu yakasında Ümraniye, Çekmeköy , Dudullu ve civarında ikamet eden.

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist, Gerber Operatörü

 • İş Açıklaması* İmalat kalıbını hazırlamak (seri, kumaş çekmezliği ve model kritiğine göre), * Numune pastal metrajı için kalıp hazırlamak, * Model bazında ölçü oluşturmak, * Dikim için işaret ve kırım kalıbı hazırlamak, * Özel modellerde imalat serisi hazırlamak ve prova mankeninde denemesini yapmak, * Baskı/Nakış işaret kalıbını hazırlamak, * Numune baskı/nakış kontrolü yapmak, * Biten numune final kontrolünü yapmak,

  Aranan Nitelikler* En az lise mezunu, tercihen meslek lisesi, * En az 5 yıl kalıp deneyimine sahip, * Genel üretim süreçlerine hakim, * Assyst programını çok iyi kullanabilen, * Kalıp, Seri ve Pastal hazırlama bilgisine sahip, * İletişim becerileri kuvvetli, ekip çalışmasına yatkın, * 12 kişilik çalışma ekibini yönetebilecek, * Dinamik, dikkatli ve sistemli çalışma alışkanlığı bulunan, * Takip yönü kuvvetli, * Tercihen İstanbul-Avrupa yakasında (Gaziosmanpaşa çevresinde) ikamet eden, "MODELİST" istihdam edilecektir.

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • İş AçıklamasıDanışmanlığını yapmakta olduğumuz Döküm sektöründe faaliyet gösteren firmamız bünyesinde değerlendirilmek üzere, Talaşlı imalat ve modelhane bölümüne ait tüm personel, makine teçhizat ekipmanın sevk ve idaresinden sorumlu olacak, Talaşlı imalata ait süreçlerin müşteri beklentilerine uygun şekilde yönetilmesini sağlayacak, Şirketin hedefleri doğrultusunda Talaşlı imalat ve modelhane bölümü için belirlenmiş olan hedef ve performans kriterlerini elde edebilmek için tüm süreçlerin takibi, iyileştirilmesi ve geliştirilmesinden sorumlu olacak, Genel üretim planına paralel olarak Talaşlı İmalat ve Modelhane bölümümün detay üretim planlamasını yapacak.

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun Alanında en az 5 yıl tecrübeli. CNC , Torna, Freze kullanım ve CAD/CAM bilgisi olan, Kalite Yönetim Sistemi ve İSG Mevzuatına hakim, Teknik resim okuma ve yorumlama, teknik resim çizme becerisine sahip, İletişimi kuvvetli, Solidworks, Canias ERP bilgisi olan, Bilecik’te ikamet eden / edebilecek. Kurumsal deneyim ve görgüsü olan, düzenli ve disiplinli çalışmayı kendisine ilke edinmiş, bütünsel kalite ve sürekli gelişim anlayışına sahip, bilgisayardan ve ofis yazılımlarından etkin olarak yararlanabilen bayan ve askerlikle ilgisi olmayan bay adayların başvuru yapmaları rica olunur. Başvurular cevaplandırılacak ve kesinlikle gizli tutulacaktır.  

  Sektör: Diğer, Metal Sanayi, Demir-Çelik

  Pozisyon: Yönetmen, Yönetici

 • Quzuİstanbul Avrupa 17 Ocak 2017

  İş AçıklamasıŞİRKETİMİZİN MODELHANE DEPARTMANINDA MODELİST OLARAK GÖREVLENDİRMEK ÜZERE AŞAĞIDA BELİRTİLEN ÖZELLİKLERE SAHİP BAYAN MODELİSTLER ARANMAKTADIR.

  Aranan Nitelikler*İLGİLİ ALANDA EN AZ TEKNİK LİSE MEZUNU. *KALIP HAZIRLAMA SİSTEMİNİ KULLANABİLEN. *KALIP SERİLEME YAPABİLECEK. *TEKNİK FÖY HAZIRLAYABİLECEK. *AKTİF VE DİNAMİK YAPIYA SAHİP *İLETİŞİMİ KUVVETLİ PRATİK VE HIZLI DÜŞÜNEBİLEN. *ESNEK ÇALIŞMA SAATLERİNE UYUMLU. *EKİP ÇALIŞMASINA YATKIN.

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • İmzaİstanbul Avrupa 16 Ocak 2017

  İş Açıklaması   Erkek klasik giyim sektöründe faaliyet gösteren firmamızın İstanbul Halkalı Merkez Ofisinde görevlendirilmek üzere KARTELA ELEMANI aramaktayız.    

  Aranan Nitelikler  Kartela konusunda deneyimli, Tasarım Geliştirme çalışmaları sırasında verilen görevleri yerine getirebilen, İletişim yeteneği güçlü ve ekip çalışmasına yatkın, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Avrupa yakasında ikamet eden, 25-30 yaşlarında, Bayan adaylar,

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Grafiker, Modelist, Sorumlu, Stilist, Tasarımcı

 • Quzuİstanbul Avrupa 17 Ocak 2017

  İş AçıklamasıŞİRKETİMİZİN MODELHANE DEPARTMANINDA MODELİST VE MODELİST ASİSTANI OLARAK GÖREVLENDİRMEK ÜZERE AŞAĞIDA BELİRTİLEN ÖZELLİKLERE SAHİP BAYAN MODELİSTLER ARANMAKTADIR.

  Aranan Nitelikler*İLGİLİ ALANDA EN AZ TEKNİK LİSE MEZUNU. *KALIP HAZIRLAMA SİSTEMİNİ KULLANABİLEN.(POLY PATTERN,) *KALIP SERİLEME YAPABİLECEK. *TEKNİK FÖY HAZIRLAYABİLECEK. *AKTİF VE DİNAMİK YAPIYA SAHİP *İLETİŞİMİ KUVVETLİ PRATİK VE HIZLI DÜŞÜNEBİLEN. *ESNEK ÇALIŞMA SAATLERİNE UYUMLU. *EKİP ÇALIŞMASINA YATKIN.

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • CFC Giyimİstanbul Anadolu 17 Ocak 2017

  İş AçıklamasıÜlkemizi Tekstil sektöründe Ulusal ve Uluslararası düzeyde başarı ile temsil ederek dünyaca ünlü markalara Bayan Dış Giyim konusunda üretim yapmakta olan CFC GİYİM SANAYİ ve DIŞ TİC. A.Ş (SANCAKTEPE) Modelhane Departmanına, MODELİST aranmaktadır.

  Aranan NiteliklerModelhane departmanımızda çalışmak üzere, Gerber V.8 ve üzerini aktif kullanabilen, Bayan dış giyim, ihracat deneyimli, Modelistler

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • Quzuİstanbul Avrupa 16 Ocak 2017

  İş AçıklamasıKoleksiyon ve/veya siparişi gelen modellerin kalıp kontrol ve üretim dosyası oluşturma taleplerine istenen kalitede ve zamanında cevap verilme sürecini koordine eder. Modelhane bünyesindeki teknik standart ve talimatların hazırlatılması sürecini yönetir.

  Aranan NiteliklerDokuma İmalat Modelhane Süreçleri konusunda tecrübeli, Ekip yönetimi konusunda en az 5 sene tecrübeli, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Planlama ve organizasyon yetkinliğine sahip.

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • İş AçıklamasıModelhane departmanında çalışan modelistlere yardımcı olmak.

  Aranan NiteliklerTeknik dikim föylerini yazabilecek Bilgisayarı aktif kullanan İlgili bölüm mezunu   .

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Yetkili Yardımcısı

 • Pançoİstanbul Avrupa 17 Ocak 2017

  İş Açıklaması1978 yılından bu yana çocuk hazır giyiminin güçlü markası ve öncüsü olan Panço Giyim olarak, istekli ve yüksek kaliteli çalışma anlayışıyla, firmamızın Seyrantepe'de bulunan merkez ofisinde görev yapabilecek, aşağıdaki niteliklere sahip modaya yön verecek Stilist / Tasarımcı ekip arkadaşı aramaktayız. 0 - 12 yaş çocuk koleksiyonun bütünlüğüne uygun temalar belirleyip, model tasarımı yapmak, Tasarımı yapılacak modelleri renklendirmek, kumaş ve aksesuarlarını belirlemek, Üretim onayı için model numunelerini hazırlamak.

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Tercihen kız çocuk giyiminde minimum 5 yıl tecrübesi olan, Kalıp ve kumaş konusunda bilgisi olan, detaylara önem veren, Tercihen Photoshop ve / veya Illustrator programlarını aktif olarak kullanabilen,  Dikiş, baskı, nakış v.b. tekstil imalatı konularında bilgi sahibi, Özellikle çocuk giyim konusunda modadaki yenilikleri takip eden, Yaratıcı, yeniliklere açık ve zevk sahibi, MS Office bilgisi olan, Tercihen 35 yaşını aşmamış, Sorumluluk alan, işini sahiplenen ve takip eden, Seyrantepe'ye ulaşım problemi olmayan.

  Sektör: Mağazacılık / Perakendecilik, Tekstil

  Pozisyon: Sorumlu, Stilist, Tasarımcı

 • Efe Tekstilİstanbul Avrupa 13 Ocak 2017

  İş AçıklamasıMerter’de bulunan ve bayan hazır giyim üretimi konusunda faaliyet gösteren firmamızda, Modelhane’de görevlendirilmek üzere Model Makineci’ aramaktayız.

  Aranan NiteliklerBenzer bir görevde en az 3 yıl tecrübeye sahip, Tasarım ve Modelhane ekipleri ile birlikte uyum içerisinde çalışabilecek, Ekip çalışmasına uyumlu, Farklı kumaş kombinlerinde ürünleri dikebilecek, Ürün üzerine kritik yapabilecek, Çalışma temposuna uyum sağlayabilecek.​

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Model Makinacı

 • Quzuİstanbul Avrupa 9 Ocak 2017

  İş AçıklamasıTOPTAN BAYAN GİYİM ALANINDA FAALİYET GÖSTEREN FİRMAMIZA TAKIM ARKADAŞLARI ARAMAKTAYIZ.

  Aranan NiteliklerMeslek Yüksek Okulu, Meslek Lisesinin Hazır Giyim veya Konfeksiyon bölümlerinden mezun, Poly Pattern programını kullanabilen, Konfeksiyonda en az 3 yıl deneyimli, Pastal ve Serileme yapabilen, Kalıp bilgisine sahip, Modelhaneden gelen direktifler doğrultusunda numune pastallarını hazırlamak, Kalıbı hazırlanan ve serisi yapılan modeller için pastal hazırlamak, İstenen adetlerde üretimin optimum verimlilikle gerçekleşmesini sağlamak, Üretim birimleri ile iletişim halinde çalışmak.

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Pastal Operatörü

 • Perspectiveİstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 11 Ocak 2017

  İş AçıklamasıEn az lise,yüksekokul veya modelist yetiştiren enstitülerden birinden mezun, Konusunda en az 5 yıl deneyimli, Gerber Versiyon 8 programına hakim, Ölçümlendirme, dikiş, kalıp ve prova konularında yeterli teknik bilgiye sahip, Dokuma ve örme giyim konusunda tecrübeli, Koleksiyon provalarında fitleri ve kritikleri alabilecek, Ms Office uygulamalarına hakim, Ekip çalışmasına yatkın, İletişim becerileri güçlü, Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, çalışma arkadaşı aranmaktadır.

  Aranan Nitelikler

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • Karbel Konfeksiyonİstanbul Avrupa 11 Ocak 2017

  İş AçıklamasıDünyanın önde gelen markalarına erkek gömleği üreten fabrikamızın Topkapı Tesisleri’nde görevlendirilmek üzere;

  Aranan NiteliklerEn az lise mezunu ya da meslekte yetişmiş, Benzer pozisyonda en az 3 yıl deneyimli, Planlama ve organizasyon becerilerine sahip, Pastal bilen, kalıpta tecrübeli, Lectra Programını çok iyi bilen, Kadın gömlek ya da erkek gömlekte baz kalıp konusunda tecrübeli, İletişim becerileri gelişmiş, Yoğun iş temposuna uyum sağlayacak, (Askerlik hizmetini yerine getirmiş) Bay ve Bayan

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • Taypa Tekstilİstanbul Avrupa 6 Ocak 2017

  İş AçıklamasıDünyanın önde gelen markaları için hazır giyim üretimi ve ihracatı yapan firmamıza yeni takım arkadaşları arıyoruz.

  Aranan NiteliklerTercihen Tekstil Meslek Lisesi veya Yüksekokulu mezunu. Denim (ağırlıklı olarak), dokuma alanında ihracatçı firmalarda asgari 2 yıl deneyimli Gerber programını kullanabilen Kalıp konusunda uzman İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden (İşyerimiz Beylikdüzü'ndedir.)

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Pastal Operatörü

 • Taypa Tekstilİstanbul Avrupa 6 Ocak 2017

  İş AçıklamasıDünyanın önde gelen markaları için hazır giyim üretimi ve ihracatı yapan firmamıza yeni takım arkadaşları arıyoruz.

  Aranan NiteliklerTercihen Tekstil Meslek Lisesi veya Yüksekokulu mezunu. Denim (ağırlıklı olarak), dokuma alanında ihracatçı firmalarda asgari 5 yıl deneyimli. Gerber programını kullanabilen. Kalıp konusunda uzman. İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden (İşyerimiz Beylikdüzü'ndedir.)

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • Firma Adı Gizliİstanbul Avrupa 5 Ocak 2017

  İş AçıklamasıBayan dış giyiminde çalışmak üzere modelist,

  Aranan NiteliklerModelist yetiştiren enstitülerden birinden mezun olmuş, veya sektörde yetişmiş Gemini yazılımına hakim, veya eğitim almış, Örme ve dokuma ile ilgili alanlarda tecrübe sahibi Üretim modelistliği yapmış Ölçümlendirme, dikiş, kalıp, ve prova konularında yeterli teknik bilgiye sahip Koleksiyon provalarındai fitleri ve kritikleri alabilecek, Ekip çalışmasına yatkın iletişim becerileri güçlü Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, Bayan çalışma arkadaşları aranmaktadır.

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • Melbi Tekstilİstanbul Avrupa 27 Aralık 2016

  İş AçıklamasıMERTER'DE BULUNAN TEKSTİL FİRMAMIZDA ÇALIŞACAK PROVA MANKENİ OLARAK DA YARDIMCI OLACAK 36 BEDEN BAYAN STİLİST ASİSTANI ALINACAKTIR.

  Aranan Nitelikler

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Stilist

 • İpekyolAmasya, İstanbul Avrupa 20 Aralık 2016

  İş AçıklamasıIpekyol, Twist, Machka markalarını bünyesinde bulunduran Ayaydın Miroglio Grubu büyümesine hızla devam etmekte ve detayları  aşağıda paylaşılan "Modelist "pozisyonu için yeni bir ekip üyesi aramaktadır ve ekip olarak biliyoruz ki;HEP BiRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ ! Tasarım ekibi tarafından iletilen modeller doğrultusunda ilgili modelin kalıbını çıkarmak . Modeleri optimum maliyetle üretilebilecek şekilde çıkarmak Kalıbı çıkarılan modelin kesim ve dikim aşamalarında ilgili ekibe modelle ilgili bilgi vermek, Modellerin dikimin sonuçlanmasını sağlamak Dikilen modeli ilik, aksesuar, el işi, ütü   için ilgili birimlere teslim etmek Tüm operasyonları  tamamlanan model üzerinde son kontrolleri yapmak Tamamlanan model provalarına katılmak Model üzerindeki kalıp aşamasını ilgilendiren değişiklikleri not almak Prova sonrası ilgili değişiklikleri model üzerinde gerçekleştirmek

  Aranan NiteliklerLise mezunu Alanında 3 yıl tecrübeli Tercihen Gerber programını kullanmasını bilen Kalıp, dikiş, tela, aksesuar ve kumaş bilgisine sahip Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmayan

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • Adeccoİstanbul Anadolu 14 Aralık 2016

  İş AçıklamasıAdecco Grup, merkezi İsviçre’de, 60’tan fazla ülke ve bölgede yaklaşık 33.000 çalışanı, 5.500 şubesiyle her gün 750.000’in üzerinde kişiye iş imkanı sağlayarak 100.000’in üzerinde firma ile buluşturmaktadır. İnsan kaynakları ve istihdam çözümleri konusunda dünya lideri olan Adecco, global bakış açısı ile lokal ihtiyaçların çözümlenmesinde geniş bilgi birikimini müşterileriyle paylaşmaktadır. Adecco Group bir Fortune 500 firması olup, SIX Swiss Exchange borsasına kotedir. Danışmanlığını yapmakta olduğumuz iç giyim üreticisi olan müşterimiz için Dikiş Elemanı arayışımız bulunmaktadır.  

  Aranan NiteliklerTercihen meslek lisesi mezunu olması, İç giyimde (özellikle sütyende) bir deneyimi olması, Titiz, düzgün, takım oyuncusu olması, Düz dikiş ve overlok konusunda becerisi ve tecrübesi olması. Adecco, İşkur'un denetiminde 26.12.2013 tarihli 442 No'lu lisans sahibi özel istihdam bürosudur.

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Model Makinacı

 • İş AçıklamasıFirmamıza model makinacı olarak görev alacak tecrübeli çalışma arkadaşları arıyoruz.

  Aranan NiteliklerDokuma ve / veya örme gruplarında min.5 yıl deneyimli

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Eleman

 • Suteksİstanbul Avrupa 5 Aralık 2016

  İş AçıklamasıİŞ VE İŞLEVLER: • Ürünün detaylı kimlik çalışması yapılır. Kimlikte her model için dikim tekniği, kalıp ölçüleri, kumaş-yardımcı kumaş ve aksesuar detayları netleştirilir. • Kalıp çalışması yapılır. Pastal verimliliği kontrol edilir • Kalıp çalışması tamamlandıktan sonra kesilecek kumaş testi kontrol edilir. • Kesilen modellerde baskı , nakış v.s işlem var ise kesilen işler model haneye gelir. ve parça halinde bu işlemlere yönlendirilir. • Eğer parça boya, yıkama ve buhar kurutma işlemi varsa dikilen modeller model hane tarafından reçeteleri ile gönderilmek üzere sorumlu kişiye teslim edilir. • Dikilen modellere modelisti tarafından ölçü kontrolü ve prova yapılır. • Koleksiyona geçilirken, proto için gelen kritiklerin her anlamda uygunluğu ilgili taraflar ile değerlendirilir ve model provası yapılır. • Proto modellerine müşteri tarafından yapılan kritikler doğrultusunda, kalıp ve ölçü tablosu revizyonu yapılır. • Hazırlanan modeller testleri kontrol edilip kalıp ve ölçü tablosuna yansıtıldıktan sonra grup halinde çoğaltma kesimi için teslim edilir. • İmalata geçilirken, koleksiyon modellerine müşteri tarafından yapılan kritikler doğrultusunda, kalıp ve ölçü tablosu revizyonu yapılıp seri işlemine geçilir. • Hazırlanan modeller testleri kontrol edilip kalıp ve ölçü tablosuna yansıtıldıktan sonra grup halinde beden serisi kesimi için teslim edilir. • Müşteri tarafından beden serilerine yapılan kritikler doğrultusunda en son kalıp ve ölçü tablosu düzeltmeleri yapılır. • Üretim kumaş testleri kontrol edilerek çekme değerleri kalıp ve ölçü tablosuna yansıtılır. • Modeller grup halinde üretim kesimi için teslim edilir. • Kurum hedef ve stratejilerinin geliştirilmesine katkıda bulunur. • Plan ve iş programı hazırlanır. • Sektördeki teknolojik gelişmeler izlenir, ürün ve proses yenilikleri hayata geçirilir.

  Aranan Nitelikler-Konusunda en az 10 yıl tecrübeli, -Gerber kalıp programını iyi derecede kullanabilen, -Dalında Yüksek okul veya Üniversite mezunu, -Örme,Dokuma ve Parça boya konularında tecrübeli -MS.Office programlarınını iyi derecede kullanabilen (Excel, Word, Outlook), çalışma arkadaşları aramaktayız.  

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • Lesconİstanbul Avrupa 29 Temmuz 2015

  İş AçıklamasıEN AZ 3 YIL DENEYİMLİ, İÇ KALIPTA BİLGİSİ OLAN, MODELLEME VE ISTANPA BİLGİSİ OLAN, ASKERLİKLE İLİŞKİSİ OLMAYAN, ÖĞRENME, ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME, YETENEĞİNE SAHİP,YENİLİKLERE AÇIK, TRENDLERİ TAKİP EDEBİLECEK, İŞİNDE SÜREKLİLİĞİ VE GELİŞİMİ HEDEFLEYEN, İLETİŞİM BECERİSİ YÜKSEK, EKİP ÇALIŞMASINA YATKIN, BİLGİSAYAR PROGRAMLARINI KULLANABİLEN, PLANLAMA VE ORGANİZASYON YÖNÜ KUVVETLİ, İSTANBUL AVRUPA YAKASINDA İKAMET EDEN, TAKIM ARKADAŞI ALINACAKTIR.

  Aranan Nitelikler

  Sektör: Deri/Ayakkabı

  Pozisyon: Görevli, Eleman

İş Habercisi - Modelhane İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?