Yozgat İş İlanları - 10

 
Hepsini Temizle
Yozgat
Sayfa:/7

İş Habercisi - Yozgat İş İlanları - 10 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?

Yozgat İş İlanları

Yozgat, İç Anadolu Bölgesi’nin tam ortasında yer alan bir ildir. Şehir, ekonomisi genel olarak tarıma dayalı iller arasında bulunmaktadır. Şehirde çalışan nüfusun %80’i tarım alanında çalışmaktadır. Şehirdeki istihdam olanakları da genelde tarım etrafında şekillenmiştir. Yozgat, Türkiye’deki tahıl ambarı konumundaki şehirler arasındadır.

Ekonominin Kalbi Tarım

Şehirde en fazla tahıl ekimi ile yapılmaktadır. İç Anadolu’da bulunan birçok kent gibi en çok ekimi yapılan ürünler arasında, buğday, arpa ve çavdar bulunmaktadır. Türkiye’deki beş tahıl ambarı arasında kendisine yer bulan şehirde başka ürünler de yetiştirilmektedir. Bu ürünler arasında, mercimek, fasulye, patates, soğan, şekerpancarı, ayçiçeği gibi ürünler bulunmaktadır. Meyve tarımı da şehirde yaygındır ve kayısı, üzüm, zerdali, elma ve armut tarımı yapılmaktadır. Tarlalarda istihdam edilecek personel arayışı özellikle hasat zamanlarında yoğunlaşmakta, Yozgat iş ilanları arasında öne çıkmaktadır.

Hayvancılık da İstihdam Yaratıyor

Şehirde en çok yer hacmi olan ekonomik faaliyetlerden birisi de hayvancılıktır. Yozgat’ta oldukça büyük meralar ve yaylalar bulunur ve buralar hayvancılık için oldukça elverişlidir. Şehirde besi hayvancılığı gelişmemiştir. Mera hayvancılığı yapılmaktadır. Arıcılık da şehirdeki önemli faaliyetler arasındadır. Ayrıca, kanatlı hayvancılık konusunda da Yozgat iyi durumdadır. Tavukçuluğun gelişmiş olmasının yanı sıra, şehrin Hindisi de oldukça meşhurdur.

Sanayi Sektörü Gelişiyor

Şehirde sanayi sektörü, 1970 yılından sonra gelişmeye başlamıştır. Başlıca fabrika kuruluşları arasında çimento fabrikası, un fabrikaları, tuğla fabrikaları gelmektedir. Yozgat iş ilanları takip edilerek bu fabrikaların verdikleri iş ilanlarına ulaşılabilir.