Basında Secretcv.com

Kariyer & Eleman İş İlanları

Yaz aylarında da iş arayışı devam ediyor

Eleman arayan firmalar ile iş arayan adayları online ortamda bir araya getiren Türkiye'nin en güvenilir internet sitesi www.secretcv.com'da yapılan ankete göre yaz aylarında da adaylar iş arayışına ara vermeden devam ediyor. Anket sonuçlarına göre; adayların yüzde 87.6'sı yaz aylarında aktif olarak iş arıyor. Yazın iş arayan adayların büyük çoğunluğunu ise gençlerin oluşturması dikkat çekiyor. (yüzde 48.7 21-25 yaş arasındakiler, yüzde 27.27 26-30 yaş grubundakiler)

İnsan kaynakları sektöründe 2000 yılından bu yana faaliyet gösteren secretcv.com Türkiye'de iş arayan adayların iş aramadaki mevsimsel tercihlerini belirledi. Veri tabanına 9.300 firma ve 6.100.000 aday kayıtlı olan secretcv.com tarafından yapılan araştırmaya göre, adayların yüzde 87.6'sı yaz aylarında aktif olarak iş arayışına devam ediyor.

Gençler iş arayışlarını yazın da aktif biçimde sürdürüyor, orta yaşlıların tercihi ise yaz tatili

Yazın iş arayışına devam eden adayların %48.7'sini 21-25 yaş arasındaki adaylar, %27.27'sini 26-30 yaş arasındaki adaylar, %12.9'unu ise 31-40 yaş arasındaki adaylar oluşturuyor. 40 yaşın üzerinde olan adaylar ise yazın aktif olarak iş arayışını çok fazla tercih etmiyor. Özellikle gençlerin yaz aylarında aktif biçimde iş arayışlarına devam etmesi yeni mezunların alanlarında deneyim kazanabilecekleri bir iş, biraz daha deneyimli gençlerin ise daha uygun şartlarda bir iş arayışını tamamlamamış olmalarına yorumlanıyor.

Adaylar gibi firmalar da yaz aylarında aktif olarak eleman arayışına devam ediyor. Secretcv Genel Müdürü Okan Tütüncü, yaz aylarında hem adayların hem de firmaların arayışlarını kesmediğini belirterek, tatil ile geçen ayların iş aramak için en uygun dönemlerden biri olduğunu belirtti. Tütüncü, Okullarını bitirerek iş hayatına atılmak isteyen gençler de hemen bu aylarda arayışlarına başlarlar. Yaz ayları IK sektörü açısından oldukça hareketli geçer diyebiliriz” dedi.


www.secretcv.com Kimdir?

İnsan kaynakları sektöründe 2000 yılından beri faaliyet gösteren Secretcv.com eleman arayan firmalarla iş arayan adayları online ortamda biraraya getiren Türkiye'nin en güvenilir internet sitesidir. Firmalara en doğru adaya ulaşmada zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlarken, iş arayan adaylara da en doğru iş fırsatlarını sunan bir insan kaynakları platformudur.

Kurulduğu günden bu yana teknolojideki yenilikleri sürekli takip ederek gizlilik ve güven ilkesini temel alan Secretcv.com %100 aday gizliliği ile Türkiye'nin en kaliteli ve en güncel aday veritabanına sahiptir.

Sektöründe önemli bir ihtiyaca cevap veren Secretcv.com hızla büyümektedir. Secretcv.com her zaman teknolojik gelişimi ve yenilikleri uygulamalarına adapte etmekte ve gerçekleştirdiği ilklerle farklılıklar yaratmaya devam etmektedir.

Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim