ADAYLAR İŞ ARKADAŞLIĞINI DIŞARIDA DA SÜRDÜRMEYE DEVAM EDİYOR!

Secretcv.com’un 1 Nisan – 1 Haziran tarihleri arasında yaptığı ankete 17.055 kişi katıldı. Anketin sonuçlarına göre adaylar iş arkadaşlığını dışarıda da sürmeye devam ediyor!

Secretcv.com’un 1 Nisan – 1 Haziran tarihleri arasında, web sitesi üzerinden yaptığı, “İş arkadaşlığını dışarıda da sürdürür müsünüz?” sorusunun sorulduğu anket çalışmasına 17.055 kişi katıldı.

Anketten çıkan sonuçlara göre ankete katılan adayların %57’si “İşyerimde çok yakın olduğum ve dışarıda da görüştüğüm arkadaşlarım var.” diye söylerken, %24’ü “Nadiren iş dışında bazılarıyla görüşürüm” cevabını veriyor.

Adayların %12’si “Yoktur, işyerimde insanlarla çok yakınım ama dışarıda görüşmem.” derken %7’si “Yoktur, işyerimde de kimseyle yakın olmam.” diye yanıtlıyor.

İş arkadaşlığının dışarıda da devam etmesi konusu uzun yıllardır uzmanlar tarafından tartışılmakta. Bu arkadaşlıkların işe adaptasyonu zorlayacağını, iş dışındaki konulara odaklanılmasına neden olacağı ve performansı olumsuz etkileyeceği görüşlerinin yanı sıra iş hayatına ve performansa olumlu katkılar sağlayacağı görüşleri de var.

Yapılan araştırmalar iş yerindeki arkadaşlıklarla, iş tatmini ve performansı arasında doğru bir orantı olduğunu ortaya koyuyor. Duygusal yakınlık ve paylaşımlar ekip çalışmasında yüksek performans ve motivasyon sağlıyor. Tabi buradaki en önemli nokta, mesafeli duruşun korunması ve iş kavramının her zaman birincil planda olması.www.secretcv.com Kimdir?

İnsan kaynakları sektöründe 2000 yılından beri faaliyet gösteren Secretcv.com eleman arayan firmalarla iş arayan adayları online ortamda biraraya getiren Türkiye'nin en güvenilir internet sitesidir. Firmalara en doğru adaya ulaşmada zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlarken, iş arayan adaylara da en doğru iş fırsatlarını sunan bir insan kaynakları platformudur.

Kurulduğu günden bu yana teknolojideki yenilikleri sürekli takip ederek gizlilik ve güven ilkesini temel alan Secretcv.com %100 aday gizliliği ile Türkiye'nin en kaliteli ve en güncel aday veritabanına sahiptir.

Sektöründe önemli bir ihtiyaca cevap veren Secretcv.com hızla büyümektedir. Secretcv.com her zaman teknolojik gelişimi ve yenilikleri uygulamalarına adapte etmekte ve gerçekleştirdiği ilklerle farklılıklar yaratmaya devam etmektedir.