Secretcv.com Nisan-Mayıs ve Haziran aylarının “İş Profili”ni Çıkarttı

İkinci Çeyrekte Tekstil, Bankacılık ve Sağlık Sektörü Yükselişte

Eleman arayan firmalarla iş arayan adayları 10 yıldır online ortamda bir araya getiren Türkiye’nin güvenilir internet sitesi www.secretcv.com 2010 yılının ikinci çeyreğinin “iş profili”ni çıkarttı. Yapılan araştırmaya göre, ilan sayılarına bakıldığında Tekstil, Bankacılık/Finans, Sağlık/Hastane ve İnşaat sektörleri yükselişte. İş arayan adayların tercihleri ise Bankacılık/Finans, Tekstil, Bilgisayar/BT ve İnşaat sektörlerinde yoğunlaşıyor. Firmaların aradıkları pozisyonların başında satış temsilcisi, müşteri temsilcisi, hemşire ve mühendis geliyor. En fazla eleman ihtiyacı duyan illere bakıldığında Bursa, Kocaeli, Adana ve Konya illeri ön sıralarda yer alıyor. 2009 yılının Nisan-Mayıs ve Haziran aylarına göre 2010 yılında ilan sayılarında %60,14’lük bir artış bulunuyor.

Tekstil, Bankacılık ve Sağlık Sektörleri Yükselişte!

Yapılan “İş Profili” araştırmasına göre, geçen yılın 2. çeyreğine oranla, en fazla yükselişte olan sektörler arasında %6,2 ile Tekstil, % 5,8 ile Bankacılık/Finans, %3,8 ile Sağlık/Hastane, %3,5 ile İnşaat geliyor.


Satış Temsilcisi Firmalar Tarafından En Çok Rağbet Gören Pozisyonların Başında Geliyor!

Secretcv.com tarafından yapılan araştırmaya göre, eleman ihtiyacı içerisinde olan firmaların en fazla aradıkları pozisyonların başında satış temsilcileri (%13,4), müşteri temsilcileri (%7,9) Hemşire (%6,3) ve Mühendis (%5,7) geliyor.


Adaylar En Çok Bankacılık / Finans ve Tekstil Sektörlerinde Çalışmak İstiyor!

Adayların en çok rağbet ettikleri sektörler arasında yükselişte olan sektörler ise, Bankacılık/Finans (%6,8), Tekstil (%5,7), Bilgisayar/BT (%4,5), Sağlık/Hastane (%3,2) ve İnşaat (%3,1) geliyor.


Bursa, Kocaeli, Adana ve Konya illeri yükseliş hızını artırdı!

En fazla eleman ihtiyacı duyan illere bakıldığında ise geçen yılın 2. çeyreğine oranla, %5,2 ile Bursa, 4,4 ile Kocaeli, 3,9 ile Adana ve 3,6 ile Konya illeri ön sıralarda yer alıyor.www.secretcv.com Kimdir?

İnsan kaynakları sektöründe 2000 yılından beri faaliyet gösteren Secretcv.com eleman arayan firmalarla iş arayan adayları online ortamda biraraya getiren Türkiye'nin en güvenilir internet sitesidir. Firmalara en doğru adaya ulaşmada zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlarken, iş arayan adaylara da en doğru iş fırsatlarını sunan bir insan kaynakları platformudur.

Kurulduğu günden bu yana teknolojideki yenilikleri sürekli takip ederek gizlilik ve güven ilkesini temel alan Secretcv.com %100 aday gizliliği ile Türkiye'nin en kaliteli ve en güncel aday veritabanına sahiptir.

Sektöründe önemli bir ihtiyaca cevap veren Secretcv.com hızla büyümektedir. Secretcv.com her zaman teknolojik gelişimi ve yenilikleri uygulamalarına adapte etmekte ve gerçekleştirdiği ilklerle farklılıklar yaratmaya devam etmektedir.