Basında Secretcv.com

Kariyer & Eleman İş İlanları

Secretcv üniversiteli gençlerin geleceği için 55 bin kilometre yol yaptı

Bugüne dek 1,5 milyondan fazla üniversite öğrencisinin bir CV’ye sahip olmasını sağlayan Secretcv.com, geleneksel üniversite eğitim seminerlerini bu yılda başarıyla tamamladı. Türkiye’nin dört bir yanından 70 üniversiteyi ziyaret ederek toplam 55.000 kilometre yol yapan Secretcv eğitimlerini, bu yıl da 21.000’in üzerinde üniversite öğrencisi takip etti.

İş ve eleman aramanın en güvenilir yolu Secretcv.com, iş hayatına girmeye hazırlanan üniversite öğrencilerinin doğru işi bulabilmeleri ve öğrencileri "yeni mezun” arayan Türkiye’nin en iyi firmalarıyla buluşturmak için sürdürdüğü geleneksel eğitim seminerlerini bu yıl da tamamladı. Geçtiğimiz öğretim yılında toplam 43 üniversiteye giden Secretcv.com, 2010-2011 eğitim yılında ise Türkiye’nin dört bir yanından toplam 70 üniversiteyi ziyaret etti ve yaklaşık 21.000 üniversite öğrencisine eğitim verdi. Eğitimlerine ilk olarak "Her üniversiteliye bir iş” sloganıyla 2008 yılında başlayan Secretcv, üniversite eğitim seminerleriyle böylece 100.000’e yakın öğrencinin iş hayatının ilk adımını doğru şekilde atabilmesine yardımcı olurken, 1,5 milyondan fazla öğrencinin de iyi bir işe girebilmesinde ön şart olan doğru hazırlanmış bir CV’ye sahip olmasını sağladı.

İyi bir işe girmenin ilk adımı, doğru bir CV hazırlamadan başlar

Trabzon’dan Konya’ya, Kıbrıs’tan Adana’ya, İzmir’den Mersine, Ankara’dan İstanbul’a bu yıl yine Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerde"CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri”semineri ile yer alan Secretcv, üniversiteli gençleri bilgilendirdi. İyi bir şirkette iyi bir işe girmenin en önemli koşulunun doğru şekilde hazırlanmış bir CV’den geçtiğine dikkat çeken Secretcv, bu çerçevede ziyaret ettiği üniversitelerde "CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri” seminerlerini verdi. Üniversite öğrencileri ve iş hayatına ilk adımı atmak üzere olan yeni mezunlar için çok değerli ve öğretici bir bilgi kaynağı olan seminerle bu yıl 21.000 üniversiteli, iyi bir özgeçmiş nasıl hazırlanır; iş görüşmesi öncesinde, anında ve sonrasında ne yapmak gerekir; internette iş nasıl aranır; püf noktaları nelerdir gibi birçok konuda bilgilendi ve gerçek iş dünyasına kendini hazırlama fırsatı buldu.

Gençlere yol göstermekten büyük heyecan duyduklarını belirten Secretcv.com Genel Müdürü Okan Tütüncü, üniversite eğitim seminerleri ile ilgili şunları söyledi: "Bu seminerde asıl amacımız öğrencilerin kendilerini tanımalarını sağlarken hedeflerini, güçlü ve zayıf yönlerini belirlemelerine yardımcı olmak ve üniversitedeyken yapılan staj ve yarı zamanlı işlerin önemini anlatarak onlara iş fırsatları sunmak. Ayrıca üniversitelere özel çıkardığımız "üniversite gazetesi” ile staj ve yarı zamanlı iş olanaklarını da öğrencilere ulaştırıyoruz. Birçok üniversitede dağıtımını yaptığımız bu gazetenin içeriğinde gençlere yönelik haberler ve onların gelişimine yardımcı olacak bilgiler de yer alıyor. Halen devam etmekte olan seminer programımızda üniversite gençliğinin yoğun ilgisiyle karşılaşıyoruz. Bu ilginin, projeye başlarken ne kadar doğru bir adım attığımızın ispatı olduğunu düşünüyorum.”

Secretcv, son dört yıldır 1,5 milyon üniversitelinin iş bulmasına yardım etti

Gençlere yardımcı olabilmek adına 2008 yılında Üniversiteyibitiriyorum.com’u kurarak önemli bir adım atan Secretcv, bu proje kapsamında Ekim 2008 ile Mayıs 2009 tarihleri arasında özel olarak hazırlanan büyük bir araçla 37 il, 75 üniversite ve 123 kampüste toplam 800.000 öğrencinin CV doldurmasını sağlayarak, gençlerin iş hayatlarında en önemli adımı atmasını sağladı. Secretcv.com Genel Müdürü Okan Tütüncü’nün sunumuyla 2010 yılında başlayan "CV Oluşturma ve Mülakat Teknikleri” adlı interaktif seminer programı ise üniversite öğrencilerinden büyük bir ilgi görerek İstanbul’dan başlayıp Erzurum, Mersin, Kırklareli, Eskişehir, Ankara, İzmir, Bursa, Trabzon, Konya ve Gaziantep gibi Türkiye’nin dört bir yanında devam ederek 43 farklı üniversitede gerçekleştirildi. Secretcv, 2008 yılından beri devam eden üniversite ziyaretleriyle toplam 1,5 milyon üniversite öğrencisinin bir CV’ye sahip olması sağladı.

Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim