Lise mezunlarına güzel haber: Secretcv’de 12 bine yakın iş imkanı, 35 bini aşkın lise mezununu bekliyor

Secretcv.com, bir an evvel iş bulmak isteyen lise mezunlarına müjdeli bir haber veriyor: Şu anda Secretcv’de 35 bini aşkın lise mezununu istihdam etmek üzere 12 bine yakın ilan bulunuyor. Bu ilanlar 35 bini aşkın kişi istihdam edilecek. Sırasıyla en çok İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana ve Tekirdağ gibi illerde aranıyor olan bu 35 bin kişi, yine sırasıyla şirketlerin satış, mağaza, muhasebe, zincir mağazalar, halkla ilişkiler, hastane bölümleri ve idari işler bölümlerinde istihdam edilecekler.

İş ve eleman aramanın en güvenilir yolu Secretcv.com, iş arayan lise mezunlarına müjdeli bir haber veriyor: Şu anda Secretcv’de 35 bini aşkın lise mezununu istihdam etmek üzere 12 bine yakın ilan bulunuyor. Lise mezunu çalışan aranan şehirlerin başında İstanbul geliyor. İstanbul’u sırasıyla Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana ve Tekirdağ izliyor. Şirketlerin sırasıyla satış, mağaza, muhasebe, zincir mağazalar, hakla ilişkiler, hastane ve idari işler bölümlerinde istihdam edilmesi planlanan bu 35 bin kişinin ortalama iki ay içinde görevlerine başlaması bekleniyor. İşe alımları gerçekleşen adaylar müşteri temsilcisi, idari işler çalışanı, süpervizör ve satış temsilcisi gibi pozisyonlarda çalışmaya başlayacak. Ayrıca Secretcv.com’daki ilanlar sektörel açısından incelendiğinde, sırasıyla mağazacılık/perakendecilik, tekstil, sağlık, hizmet, inşaat, bilgi teknolojileri, turizm ve bankacılık sektörlerinde lise mezunlarına duyulan ihtiyacın hala devam ettiği de görülüyor.

4.000’e yakın meslek lisesi mezunu aranıyor

Secretcv.com’da aynı zamanda 4.000’e yakın meslek lisesi mezununu istihdam etmek üzere 1.300’ü aşkın ilan da bulunuyor. Meslek lisesi mezunu aranan şehirlerin başında İstanbul geliyor. İstanbul’u sırasıyla İzmir, Kocaeli, Ankara, Antalya, Adana ve Tekirdağ izliyor. Şirketlerin yine sırasıyla hastane bölümleri, mağaza kasa, üretim, bakım-onarım, satış, teknik, muhasebe, makine, elektrik ve teknik servis bölümlerinde istihdam edilecek olan meslek lisesi mezunlarının ise ortalama iki ay içinde görevlerine başlaması bekleniyor. İşe alımları gerçekleşen meslek liseliler ise teknisyen, hemşire, tekniker, usta ve şef yardımcısı gibi pozisyonlarda çalışmaya başlayacak. Sektörel olarak bakıldığında ise meslek lisesi mezunlarına en çok talebin sırasıyla sağlık/hastane, mağazacılık/perakende, imalat, makine, otomotiv, elektrik-elektronik, ambalaj ve kağıt, inşaat, tekstil, hizmet ve turizm sektörlerinden geldiği görülüyor.