Her üniversiteliye bir iş

Secretcv.com'un Akbank ana sponsorluğunda gerçekleştirdiği dev projeyle yaklaşık 1.100.000 öğrenci iş hayatına merhaba diyecek!...

Eleman arayan firmalar ile iş arayan adayları online ortamda bir araya getiren Türkiye'nin en güvenilir internet sitesi www.secretcv.com, "Üniversiteyi Bitiriyorum" projesi ile 23 İl, 45 Üniversite, 88 Kampüs dolaşarak yaklaşık 1.100.000 üniversite öğrencisiyle buluşacak.

"İş ve eleman aramanın en güvenilir yolu" sloganıyla 2000 yılından beri online ortamda faaliyet gösteren Secretcv.com, sektöründe ilklere imza atmaya devam ediyor. "Her üniversiteliye bir iş" sloganıyla yola çıkan secretcv.com, Akbank ana sponsorluğunda gerçekleştireceği bu son projesiyle bir milyondan fazla üniversite son sınıf öğrencisini Türkiye'nin önde gelen şirketleriyle buluşturacak.

İki ay sürmesi planlanan proje, 6 Ekim 2008'de İstanbul'daki üniversitelerle başlayacak ve 5 Aralık'ta Mersin ve İzmir'de sona erecek. Cv doldurma merkezi olarak dizayn edilmiş iki ayrı midibüs, iki ayrı güzergâhta, 23 il, 45 üniversite ve 88 kampusu ziyaret edecek. Secretcv.com, yolculuğunun sonunda yaklaşık 1.100.000 öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.

Proje ile iş hayatına hazırlanan üniversite son sınıf öğrencilerine ulaşmayı ve öğrencilere doğru işi bulmaları konusunda rehberlik etmeyi amaçlayan Secretcv.com, ayrıca 1, 2, ve 3. sınıf öğrencilerine staj imkanları yaratmayı ve öğrencilerin geleceklerini profesyonel olarak yönetmelerine destek olmayı amaçlıyor. Secretcv.com'un sosyal sorumluluk bilinciyle hazırladığı proje, mezun olacak öğrencileri "yeni mezun" arayan Türkiye'nin en iyi firmalarıyla buluşturacak. Ayrıca Secrecv.com, öğrencilere İnternet ortamında cv hazırlama ve iş arama, iş görüşmelerinde neler yapılması gerektiği gibi birçok konuda danışmanlık edecek.

Akbank'ın ana sponsor olarak desteklediği projenin basın toplantısında bir konuşma yapan Secretcv.com Genel Müdür Okan Tütüncü Türkiye'de ilk kez üniversite son sınıf öğrencilerine yönelik bu kapsamda ve bir üniversite etkinliğinin yapılacağını ve iki ay gibi bir sürede 45 Üniversite ve 88 kampus gezileceğinin altını çizerek, "Bu proje ile yaklaşık 1.100.000 öğrenciye ulaşacağız ve üniversite son sınıftaki öğrencilerimizin iş hayatına aralanan kapıdan daha rahat içeriye girmelerini sağlayacağız. Bu anlamlı projede başta ana sponsorumuz Akbank olmak üzere tüm sponsorlarımıza bize verdikleri destek için teşekkür ediyoruz. " dedi.

Her yıl 3.000'den fazla kişi işe alan bir şirketin, doğru insanlara ulaşması çok önemli..."

Akbank İnsan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Esra Bozkurt ise konuşmasında bu kapsamda bir projeye destek vermekten duydukları mutluluğu vurgulayarak, "Akbank olarak her yıl %80'i yeni mezun olmak üzere yaklaşık 3.500 kişiye faklı şehirlerde ve farklı pozisyonlarda istihdam sağlıyoruz. Bankamız standartlarına uygun adaylarlarla tanışmamızı ya da çalışmamızı sağlayacak bu tip projelerin aynı zamanda doğru insanların doğru şirketlerle buluşmalarında önemli rol oynadıklarına inanıyoruz" dedi.

Akbank'ın ana sponsor olarak desteklediği projede Temsa Global resmi sponsor, Jacobs Kahve ve CVPlus Danışmanlık hizmet sponsorları, Vestel teknoloji sponsoru, Akşam ve Alem FM de medya sponsoru olarak yer alıyor.


www.secretcv.com Kimdir?

İnsan kaynakları sektöründe 2000 yılından beri faaliyet gösteren Secretcv.com eleman arayan firmalarla iş arayan adayları online ortamda biraraya getiren Türkiye'nin en güvenilir internet sitesidir. Firmalara en doğru adaya ulaşmada zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlarken, iş arayan adaylara da en doğru iş fırsatlarını sunan bir insan kaynakları platformudur.

Kurulduğu günden bu yana teknolojideki yenilikleri sürekli takip ederek gizlilik ve güven ilkesini temel alan Secretcv.com %100 aday gizliliği ile Türkiye'nin en kaliteli ve en güncel aday veritabanına sahiptir.

Sektöründe önemli bir ihtiyaca cevap veren Secretcv.com hızla büyümektedir. Secretcv.com her zaman teknolojik gelişimi ve yenilikleri uygulamalarına adapte etmekte ve gerçekleştirdiği ilklerle farklılıklar yaratmaya devam etmektedir.