Secretcv.com 2011’in İlk Yarısında %72 Büyüdü

Secretcv.com, 5 Temmuz Salı günü Swissotel-The Bosphorus’ta yaptığı basın toplantısında yenilenen sistemini ve logosunu tanıtırken, 2011 yılının ilk yarısına ait istihdam ve Secretcv büyüme oranlarını da basın mensuplarıyla paylaştı. İlan oranını geçtiğimiz yıla göre %72 oranında artırarak cirosunu da buna bağlı olarak büyük bir oranda artıran Secretcv.com, 2011’in ilk yarısında yayınladığı 62.000 ilan ile 186.000 kişinin iş sahibi olmasına aracılık etti. Secretcv, şimdi yeni tasarımı ve sistemiyle çok daha fazla kurum ve adayın yanında olmayı hedefliyor.

İş bulmanın kolay yolu Secretcv.com, 5 Temmuz 2011 Salı günü Swissotel-The Bosphorus’ta yaptığı basın toplantısında yenilenen sistemini ve logosunu tanıttı. Dinamik ve modern bir bakış açısı ile doğruluk ve dürüstlük felsefeleri doğrultusunda hazırlanan yeni logosuyla Secretcv, yeni bir görünüme kavuşmuş oldu. Secretcv’nin daha sade, hızlı ve kullanışlı olan yeni site tasarımı ise hem iş hem de eleman aramayı inanılmaz şekilde kolay hale getiriyor. Yeni tasarımıyla bundan böyle çok daha fazla aday ve firmanın yanında olmayı isteyen Secretcv, ilan oranını 2011’in ilk yarısında 2010’un aynı dönemine göre %72 artırarak, bu yılı çok büyük bir büyümeyle kapatacağının da sinyallerini verdi.

Hız ve müşteri ihtiyaçlarını karşılayan esnek altyapı ön planda
Kullanıcıların ilgili ana ve alt başlıklar içerisinde rahatça gezinecekleri dikey menü yapısına geçen Secretcv.com, bu sayede her an güncellenebilir esnek bir yapıya kavuştu. Secretcv, bu sayede kullanıcılarının talepleri doğrultusunda, yeni ürün ve hizmetleri site içerisinde kolaylıkla adapte edebilecek duruma geldi. Teknik olarak da yenilenerek css/xhtml ve javascript yapısı güncellen Secretcv.com web sitesi, esneklik ve düzenleme kolaylığına sahip oldu. Ayrıca, Secretcv.com web sitesi üzerinden sosyal medyadaki Secretcv.com sayfalarına da yönlendirme yapılabiliyor.
Basın toplantısında bir konuşma yapan Secretcv.com Genel Müdürü Okan Tütüncü yeni logolarına vurgu yaparak şunları söyledi: "Secretcv olarak özümüzde her zaman güvenilirlik, gizliliğe sadakat ve müşteri beklentilerine karşı tavizsiz bir hizmet kalitesi sunma arzusu bulunuyor. Yeni logomuzun bu anlamda kimliğimizi tam olarak ifade ettiğine inanıyorum. Dinamik bir etki bırakan yeni logomuzun, ayrıca her yeniliğe açık olan yeni yapımızı da çok iyi şekilde yansıttığını düşünüyorum. Kişiselleştirme uygulamalarının hem aday hem de firmalar açısından üst noktada bulunduğu yeni tasarımda, hız da ön planda yer alıyor. Secretcv.com’un değişen yüzünü anlatan yeni logo ve site tasarımımızın hem adaylar hem de üye firmalar tarafından büyük beğeni toplayacağına inanıyorum.”

Secretcv.com 2011’i rekor bir büyüme oranıyla kapatmayı hedefliyor
Secretcv Genel Müdürü Okan Tütüncü gerçekleştirilen yeniliklerin tanıtılmasının ardından, 2011 yılının ilk yarısına ait Secretcv’nin büyüme oranlarını ve Türkiye’deki istihdam rakamlarını basın mensuplarıyla paylaştı. İlan oranının geçtiğimiz yıla göre ilk çeyrekte %91, ikinci çeyrekte %49 ve toplamda ilk yarıda %72 oranında arttığını, dolayısıyla buna bağlı olarak cirosal anlamda da önemli bir büyüme yaşadıklarını vurgulayan Okan Tütüncü, 2011’in ilk yarısında yayınladıkları 62.000 ilan ile 186.000’in üzerinde kişinin iş sahibi olmasına aracılık ettiklerini söyledi. Aday sayılarının 9.200.000’den 12.000.000’a yükseldiğini, 16.700 olan firma sayılarının ise 23.500 olduğunu kaydeden Tütüncü, yakaladıkları büyüme oranına göre 2011’i kendileri için rekor sayılabilecek bir büyüme oranıyla kapatmayı beklediklerini ifade etti.  

İlk 6 ayda en çok satış, pazarlama ve muhasebe elemanı arandı
Secretcv.com verilerine göre 2011’in ilk 6 ayında en çok satış (%15), pazarlama (12), muhasebe (%11), insan kaynakları (%10), mühendis (%9), çağrı merkezi (%8,5) ve hakla ilişkiler (%8) çalışanı arandı. Bu dönemde eleman arayan sektörlerin başında ise mağazacılık/perakendecilik (%14), tekstil (%10), BT/internet (%9), turizm (%8,5), gıda (%8), bankacılık/finans (%7,5), sağlık (%7), inşaat (%6,8), çağrı merkezi (%6,5) ve sigorta (%6) geldi.

Adayların en çok başvurduğu sektörler

En çok eleman arayan sektörler

Mağazacılık / Perakendecilik

%13

Mağazacılık / Perakendecilik

%14

Bankacılık / Finans

%11

Tekstil

%10

Tekstil

%9

Bilgisayar / BT / Internet

%9

Bilgisayar / BT / Internet

%8,5

Turizm

%8,5

Gıda

%8

Gıda

%8

İlaç

%7,5

Bankacılık / Finans

%7,5

Elektrik ve Elektronik

%7

Sağlık/Hastane

%7

Sağlık/Hastane

%7

İnşaat

%6,8

İnşaat

%6,5

Çağrı Merkezi

%6,5

Turizm

%6,5

Sigorta

%6