Secretcv.com’un Viral Videoları İzlenme Rekorları Kırıyor

Sosyal medyaya yönelik çalışmalarını hızlandıran Secretcv’nin "Doğru işte misiniz?” ve "Mülakat Totemleri” başlıklı viral videoları, kısa zamanda büyük bir ilgi gördü. "Muhteşem Piyanist” sadece bir ayda 6 milyon 300 bine, "Boyacının Böylesi” bir buçuk ay içinde 5 milyon 900 bine, "Katibime Modern de Ofis Ne Güzel Yaraşır” 3 milyon 800 bine, "Rambo Kazım” bir ay içinde 4 milyon 200 bine ve "Mülakat Totemleri” adlı video 11 günde 2 milyon 500 bine yakın kişi tarafından izlenerek toplam 22 milyon 500 bin izleyiciye ulaştı. Hayatın seçimlerden ibaret olduğunu anlatan videolara çok yakında yenilerinin ekleneceği belirtildi.

İş bulmanın kolay yolu Secretcv.com’un "Doğru işte misiniz?” ve "Mülakat” konseptlerine değindiği viral videoları ile izlenme rekorları kırmaya devam ediyor. Tamamı sosyal medya üzerinde duyurulan beş viral videonun her biri, insan kaynakları alanında hazırlanmış en çok izlenen videolardan biri olma özelliğine sahip."Muhteşem Piyanist”sadece bir ayda 6 milyon 300 bine,"Boyacının Böylesi”bir buçuk ay içinde 5 milyon 900 bine,"Katibime Modern de Ofis Ne Güzel Yaraşır”3 milyon 800 bine,"Rambo Kazım”bir ay içinde 4 milyon 200 bine ve"Mülakat Totemleri”adlı video 11 günde 2 milyon 500 bine yakın kişi tarafından izlenerek toplam 22 milyon 500 bin izleyiciye ulaştı. "Hayatın seçimlerden ibaret” olduğunu fark etmenin mutlu ve başarılı bir iş yaşamının ön koşulu olduğunu anlatmak amacıyla hazırlanan ilk konsepte ek olarak ikinci konseptte "Mülakatlara” esprili bir bakış açısıyla yaklaşan bu viral videolara çok yakında yenilerinin de ekleneceği duyuruldu. Bu yaratıcı virallerin fikir ve prodüksiyonu ise IdeaCreative tarafından gerçekleştirildi.

Sosyal medyanın gücünden İK sektörü de yararlanacak
Türkiye’de son birkaç yıldır sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte farklı sektör ve büyüklükteki şirketler de bu mecralarda yer almaya ve sosyal medyanın gücünün farkında olarak bu alanları aktif bir şekilde kullanmaya başladı. Facebook, Twitter, Linkedin, Friendfeed ve Youtube gibi kanallarda yürüttüğü çalışmalarla uzun bir zamandır sosyal medyanın içinde olan Secretcv, çalışan veya iş arayış sürecinde olan kişiler için iş yaşamına yönelik güncel konu ve istihdam olanaklarından haberdar olabilecekleri, dahası komik ve eğlenceli paylaşımlarla keyifli vakit geçirebilecekleri alanlar yaratıyor.

Yayınladıkları viral videolarla, sosyal medya takipçilerine iş hayatıyla ilgili küçük ipuçları verirken, gülümsemelerini de sağlamayı amaçladıklarını söyleyen Secretcv.com Genel Müdürü Okan Tütüncü sözlerine şöyle devam etti: "İlk etapta ‘Doğru işte misiniz?’ konseptiyle temmuz ayından bu yana yayınladığımız ‘Boyacının Böylesi’, ‘Muhteşem Piyanist’, ‘Katibime modern de ofis ne güzel yaraşır!’, ‘Rambo Kazım’ ve yeni yayına aldığımız ‘Mülakat Totemleri’ adlı videolarımızla adaylarımızın çalışmak istedikleri veya niteliklerine uygun olan işlerde olup olmadıklarını sorgulamalarına yardımcı olduk ve ciddiyetle yaklaştığımız iş yaşamına esprili bir açıdan bakmalarını sağladık. Yakında farklı konseptlerle çekilmiş ve yine mizahi öğeler taşıyan viral videolarımızla insan kaynakları alanında yeni izlenme rekorları kırmayı istiyoruz.”

Videoları aşağıdaki bağlantılardan izleyebilirsiniz:

"Mülakat Totemleri":http://www.vimeo.com/28900961
"Rambo Kazım”:http://www.vimeo.com/28147609
"Katibime modern de ofis ne güzel yaraşır”:http://vimeo.com/27900504
"Muhteşem Piyanist!”:http://www.vimeo.com/27431260
"Boyacının Böylesi…”:http://www.vimeo.com/27007492 

Secretcv.com hakkında sosyal medyaya yönelik tüm içerik ve viral video çalışmalarını  http://www.facebook.com/secretcvcomtr  sayfasından takip edebilirsiniz.