Kadın İstihdamını Desteklemek Amacıyla “Geleceğim, Geliyorum…” Dedik

İş Bulmanın Kolay Yolu Secretcv.com, Koçluk Platformu Derneği (KPD) işbirliğiyle bir sosyal sorumluluk projesine imza attı ve İstihdamın en büyük sorunlarından biri olan "Kadın İstihdamı” konusuna eğildi.

"Geleceğim, Geliyorum” projesinin en büyük amacı  İş yaşamına adım atmak isteyen ya da dönmek isteyen kadınların iş arama süreçlerini ve gelecek planlamalarını özgüven ve yüksek motivasyonla gerçekleştirmelerini sağlamak.

1. etabı tamamlanan proje kapsamında adaylar;  "CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri”  eğitimi aldılar ve kendilerine tayin edilen koçlarından  "4 seans koçluk hizmeti”  alarak geleceklerini şekillendirdiler. Projenin 1. Etabının sona ermesiyle birlikte hizmeti alan tüm kadın adayların özgeçmişleri firmalara sunularak iş bulma süreçlerine destek olunacak.

2. Etap Başvuruları Eylül’de

Kadın çalışanların iş hayatında olmalarını ve ülke istihdamına katkıda bulunmalarını desteklemek için gerçekleştirilen projenin, ikinci etabı Eylül ayında başlayacak. www.secretcv.com  sayfasından yapılacak olan başvurular değerlendirilmeye alınacak ve koçlarla görüşmeler Ekim ayında başlayacak. Projenin daha fazla kişiye ulaşması için Secretcv.com ve Koçluk Platformu Derneği işbirliğini sürdürecek.

İş hayatında kadınların sayısının günden güne arttığını vurgulayan  Secretcv.com Genel Müdürü Okan Tütüncü, bu artışın yeterli olmadığını ve kadın istihdamının desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Tütüncü sözlerine şöyle devam etti; "Aralık 2011 itibariyle işgücüne katılım oranı toplam nüfusa göre %48,5 olmuştur,  kadınların iş hayatına katılım oranı ise %27,4  olarak gerçekleşmiştir. Bu oran %51.6’lık dünya ortalamasıyla kıyaslandığında oldukça düşük kalmaktadır. Hala kadının asli görevi ev işleri ve çocuk bakımı olarak görüldüğü için kadınlarımız hem bu yaklaşımı değiştirmek için uğraşmaktalar hem de ekonomik özgürlüklerini kazanmak için iş hayatının içine girmek istemektedirler.” dedi.