Secretcv.com 250 Üniversite Semineriyle Rekora Koşuyor

Üniversiteyi Bitiriyorum Projesi kapsamında bugüne kadar 2 milyondan fazla üniversite öğrencisiyle bir araya gelen Secretcv.com, gelenekselleşen üniversite seminerlerini bu yıl da öğrencilerin yoğun ilgisiyle tamamladı. Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 70 üniversiteyi ziyaret ederek, 24.500 üniversite öğrencisine kişisel gelişim üzerine bilgilendiren Secretcv.com son 3 yılda toplamda 250 üniversite seminerine ulaşarak Türkiye’nin en kapsamlı üniversite projesine imza attı.

İş bulmanın kolay yolu Secretcv.com, mezun olmaya hazırlanan üniversite öğrencilerinin doğru işi bulabilmeleri ve öğrencileri "yeni mezun” arayan Türkiye’nin en iyi firmalarıyla buluşturmak için sürdürdüğü geleneksel eğitim seminerlerini bu yıl da başarıyla tamamladı. Her Üniversiteye Bir İş sloganıyla sürdürülen proje, öğrencilerin kendilerini tanımaları ve doğru hedef belirleyerek sevdikleri bir işe sahip olmalarına katkı sağlamayı amaçlayan "Nool’cek Benim Geleceğim”  seminerleriyle 2011-2012 öğretim yılında 70 üniversitede yer aldı.

Sevdiğin bir işte çalışmanın ilk şartı, kendini iyi tanımaktan geçiyor

Giresun’dan Adana’ya, İzmir’den Ankara’ya, Isparta’dan Edirne’ye, Gaziantep’ten İstanbul’a Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerde "Nool’cek Benim Geleceğim”semineri ile yer alan Secretcv, bu yıl üniversiteli gençleri Başarı, İletişim, Hedef Belirleme ve Motivasyon konularında bilgilendirdi. Sevdiğin bir işte çalışmanın öncelikle kendini iyi tanımaktan geçtiğine ve motivasyonun başarıya olan katkısına dikkat çeken Secretcv Eğitim Danışmanı Erim Hısım katıldığı her üniversitede öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Klasik bir eğitimden ziyade çeşitli oyun ve karikatürlerle renklendirilen  seminerler öğrencilerin eğlenerek öğrenmelerini sağladı. İnteraktif bir yapıya sahip "Nool’cek Benim Geleceğim” seminerleri aynı zamanda 3İK (Türkiye İş ve Kariyer Kulüpler Birliği) ve Marmara Üniversitesi İktisat Kulübü tarafından da "En Beğenilen Sunum” seçildi.

Secretcv.com’un üniversite etkinlikleri 5 yıldır kesintisiz sürüyor

Gençlere yardımcı olabilmek adına 2008 yılında Üniversiteyibitiriyorum.com’u kurarak önemli bir adım atan Secretcv, bu proje kapsamında Ekim 2008 ile Mayıs 2009 tarihleri arasında özel olarak hazırlanan büyük bir araçla 37 il, 75 üniversite ve 123 kampüste toplam 800.000 öğrencinin CV doldurmasını sağlayarak, gençlerin iş hayatlarında en önemli adımı atmasını sağladı. 2010 yılında başlayan seminer programları, her yıl yeni bir içerikle devam etti. 2012-2013 öğretim yılında tekrar start alacak Secretcv seminerleri projeye dahil olacak yeni üniversitelerle her geçen yıl artarak çok daha fazla üniversite öğrencisine ulaşacak.