Kadın İstihdamını Desteklemek Amacıyla “Geleceğim, Geliyorum…” Diyerek Yola Çıkıyoruz

İş Bulmanın En Güvenilir Yolu Secretcv.com, Koçluk Platformu Derneği (KPD) işbirliğiyle bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor ve İstihdamın en büyük sorunlarından biri olan "Kadın İstihdamı”  konusuna eğiliyor.

"Geleceğim, Geliyorum” projesinin en büyük amacıİş yaşamina adım atmak isteyen ya da dönmek isteyen kadınlarıniş arama süreçlerini ve gelecek planlamalarını özgüven ve yüksek motivasyonla gerçekleştirmelerini sağlamak.

Kendi potansiyeli keşfetmek ve iş dünyasına adım atmak isteyen kadınlara yol gösterecek olan proje kapsamında; adaylara "CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri”  eğitimi verilecek ve akabinde kişisel olarak kendilerine tayin edilecek koçlardan "4 seans koçluk hizmeti”  almaları sağlanacaktır. Son olarak yapılacak bir değerlendirme toplantısıyla proje sona erecektir.

Projenin başvuruları www.secretcv.com  üzerinden alınacak ve 12 Nisan 2012 tarihine kadar başvuru yapılabilecek. Akabinde başvuran adaylardan seçilen kadınlar için koçluk seansları başlayacak ve 1. Etap Haziran ayında tamamlanacak.

İş hayatında kadınların sayısının günden güne arttığını vurgulayan Secretcv.com Genel Müdürü Okan Tütüncü,  bu artışın yeterli olmadığını ve kadın istihdamının desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Tütüncü sözlerine şöyle devam etti; "Aralık 2011 itibariyle işgücüne katılım oranı toplam nüfusa göre %48,5 olmuştur,  kadınların iş hayatına katılım oranı ise %27,4  olarak gerçekleşmiştir. Bu oran %51.6’lık dünya ortalamasıyla kıyaslandığında oldukça düşük kalmaktadır. Hala kadının asli görevi ev işleri ve çocuk bakımı olarak görüldüğü için kadınlarımız hem bu yaklaşımı değiştirmek için uğraşmaktalar hem de ekonomik özgürlüklerini kazanmak için iş hayatının içine girmek istemektedirler.” dedi.

Projeden Beklenen Sonuçlar:

•    İş arama sürecini planlamaları, sürece istekle hazırlanmaları,
•    Özgeçmişlerini sektör ihtiyaçlarına uygun halde güncellemeleri,
•    Mülakat sırasında dikkat etmeleri gereken hususları öğrenmeleri,
•    Hedef ve iç motivasyon yönetimiyle yaşam kalitelerini arttırabilmeleri,
•    Önyargısız ve farklı bakış açılarıyla kendilerini ifade edebilmeleri,
•    İmaj, zaman ve stres yönetimini uygulayabilmeleri,
•    Koçluk sisteminin desteğiyle, katılımcıların gelecek planlarını kendilerinin oluşturmaları hedeflenmektedir.