Hem Oku, Hem Çalış

Zorlu bir sınav dönemini atlatan öğrenciler, sonuçların açıklanması ve tercihlerin başlamasıyla birlikte rahat bir nefes aldılar. Tercih sıralamalarını yapan ve üniversitelere yerleştirilen öğrenciler için yeni bir hayat başlıyor. Kampüs hayatına "Merhaba” diyen öğrenciler için sıra part time bir iş bulmakta.

İş bulmanın kolay yolu Secretcv.com, üniversiteli olmaya hazırlanan gençleri iş hayatının bir parçası olmaları için hazırlıyor. Okulla birlikte yürütülebilecek part time işler, öğrencilere potansiyel kariyer alanları yaratıyor ve ideal mesleklerine uygunlukları konusunda fikir veriyor. İş hayatı ile ilgili tecrübe kazanan, zamanı kullanma becerisi gelişmiş, iş etiğini bilen gençler iş hayatına rakiplerinden bir adım önde başlıyorlar. Peki part time işleri bulup, kendi paramı kendim kazanırım demek için neler yapmak gerekiyor. Secretcv.com üniversiteyi kazanan ve part time işlerde çalışmak isteyen gençler için Cv Hazırlama rehberi oluşturdu.

Ben Kendi Paramı Kendim Kazanırım

Şu anda secretcv.com’da 1.087 part time ilan kendi parasını kazanmak isteyen üniversiteli adayların başvurusunu bekliyor.  Nasıl part time iş bulurum diyen adaylar için ise Cv Makinesi  çalışıyor.

Part-time İlanların Sektör Dağılımı

Sektör

 

Mağazacılık/Perakendecilik

14,50%

Ajans

11%

Halkla İlişkiler

7%

Gıda

6,50%

Kozmetik

6%

Hızlı Tüketim Malları

5.80%

Fuar ve Organizasyon

5,00%

Tekstil

5,0%

Turizm

4,00%

Çağrı Merkezi

3,5%


Part-time İlanların Bölüm Dağılımı

Pozisyon


Satış Temsilcisi

14%

Tanıtım Elemanı

13,5%

Hostes/Host

12%

Danışman

8%

Müşteri Temsilcisi

7,5%

Kasiyer

7%

Makyöz

6,00%

Çevirmen

6%

Barmen/Barmaid

5,50%

Grafiker

5%


Part-time İlanların İl Dağılımı

Şehir

 

İstanbul

47%

Ankara

12%

Antalya

9%

Bursa

6%

İzmir

6%

Muğla

5%

Adana

5%

Kocaeli

4%

Kayseri

3,5%

Tekirdağ

3%