Secretcv.com Oturumunda Abdullah Kiğılı Patron Gözüyle İK’yı Konuşacak

Türkiye’nin önde gelen İK portalı Secretcv.com, ‘İnsan Kaynaklarında Ezber Bozan Bakış Açıları’ teması ile 12-13 Şubat’ta Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilecek İK Zirvesi’nde katılımcılarla buluşacak.

 

Zirve boyunca F1 simülasyon aracıyla yılın en hızlı IK’cısını seçecek olan Secretcv.com etkinliğin ikinci günündeki ana oturumunda ise Kiğılı’nın kurucusu ve sahibi işadamı Abdullah Kiğılı’yı misafir edecek. Abdullah Kiğılı oturum süresinde ‘Patron Gözüyle İK’ konusundaki görüşlerini katılımcılarla paylaşacak.

 

"Benim Şirketimdeki En Önemli Sermayem İNSAN!” diyen Abdullah Kiğılı ile bu keyifli sohbette sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 

Abdullah Kiğılı Hakkında:

 

20 Nisan 1943 Malatya doğumlu olan Abdullah Kiğılı, İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun oldu.1959 yılında henüz öğrencilik yıllarındayken Sultan hamam da babasına ait kumaş mağazasında çalışmaya başladı.1965 yılında Kiğılı markası ile gömlek ve pantolon üreterek hazır giyim sektörüne adım attı.1969 yılında İstiklal Caddesi’nde Beyoğlu Kiğılı mağazasını açtı. 1973 yılında Beymen Beyoğlu mağazasına ortak oldu.

 

1980 yılında Kiğılı konfeksiyon fabrikasını kurdu. Bu tarihten itibaren Almanya ve Hollanda ya erkek takım elbise fason üretimine başlarken, Türkiye’nin kırk beş şehrinde , dört yüzü aşkın bayi ile toptan satış ağını kurdu. 1995 yılından itibaren toptan satışı kaldırdı ve mağazacılığa odaklandı.

 

2005 yılında sektörün ilk uygulamalarından olan lojistik merkezini, Gebze Şekerpınar da faaliyete geçirdi. 2006 yılının başında, Kiğılı markasından farklı olarak konumlandırdığı ‘Abdullah Kiğılı’ markasının ilk mağazasını açtı. Türkiye de erkek giyimine yön veren markaların başında gelen Kiğılı nın yurt içinde 215 yurt dışında 17 mağazası bulunuyor. Şirket 2500 kişiye istihdam sağlıyor.

 

Abdullah Kiğılı, profesyonel iş hayatının yanı sıra siyaset, spor ve çeşitli sektörel derneklerde aktif görev almıştır.2009 yılından itibaren Fenerbahçe Kulübü, Fenerium mağazalarından sorumlu Asbaşkanlık ve Mayıs 2012 itibariyle de Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanvekili olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda AMPD Etik Kurul Başkanlığı ile BMD İsitişare Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmeye devam etmektedir.