Secretcv.com’un Kocaeli Bölge Ofisi, Kentteki Faaliyetlerine Son Hız Devam Ediyor

Secretcv.com, Kocaeli’nin önde gelen firmalarının İK temsilcilerine yönelik bir seminer gerçekleştirdi. Eğitim ve Yönetim Danışmanı Rifat Bayraç’ın sunumuyla gerçekleşen seminerin başlığı ‘Değişim çağında liderlik ve İK’nın önemi’ idi. Geleceğin liderlerini bugünden şekillendirmenin önemine vurgu yapılan seminerde, İK’cıların değişen dünya ve gelişen ihtiyaçlar çerçevesinde, sınırsız olmayan kaynaklarını hangi gelişim alanlarında kullanabileceği tartışıldı.

 

Secretcv.com, bölge ofisleri ile Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleştirdiği İK seminerlerine bir yenisini daha ekledi. 2013’te açılan Kocaeli Bölge Ofisi, son olarak Kocaeli Ticaret Odası’nda, kentin önde gelen firmalarında görev alan İK yetkilerine yönelik bir seminer gerçekleştirdi. E&R Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı Genel Müdürü Rifat Bayraç’ın sunumuyla gerçekleştirilen seminerin konusu ‘Değişim çağında liderlik ve İK’nın önemi’ idi.

 

Küreselleşen dünyada beklentiler değişiyor

Eğitim ve Yönetim Danışmanı Bayraç, seminerde öncelikle değişen dünya ve gelişen ihtiyaçlardan bahsetti. Bayraç bunun ardından İK çalışanlarının geleceğe giden yolda rotalarını nasıl belirleyebileceklerini ve sınırsız olmayan kaynakları hangi gelişim alanlarında kullanabileceklerini ele aldı. Bayraç ayrıca, küreselleşen dünyanın kurumları nasıl etkilediğini, çalışanların kurumlardan beklentilerinin ne yönde değiştiğini ve Y kuşağının farklılıklarına yönelik tespitlerini ortaya koydu.

 

"Geleceğin liderlerini bugünden şekillendirmeli”

Sorularını ve fikirlerini paylaşan katılımcılar seminere büyük ilgi gösterdi. Dinamik bir havada geçen üç saatlik seminerde Bayraç, geleceğin resmini çizerken İK yöneticilerinin şirketleri için uygun rekabet avantajını nasıl bulabilecekleriyle ilgili yöntemleri de paylaştı. Seminerde değişen iş dünyasıyla beraber insan kaynaklarının hızla kabuk değiştirdiğinden bahsedildi. Teknolojik gelişmeler, yeni ve genç nesillerin iş dünyasına katılımı ve değişen iş ihtiyaçları ile geleceğin liderlerini bugünden şekillendirmenin önemine vurgu yapıldı.

 

Katılımcılardan Secretcv.com ve Bayraç’a teşekkür

Seminer bitiminde katılımcılar organizasyon için Secretcv.com’a ve paylaştığı bilgiler için Rıfat Bayraç’a teşekkürlerini ilettiler. Kocaeli Ticaret Odası Meclis Üyesi ve Sude Dondurma’nın sahibi Yusuf Erenkaya, "Şirket sahibi ve Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu’nda görev alan biri olarak cebime koyduğum, uygulamaya geçireceğim çok önemli bilgiler kazandım. Genç personellerimizi en yüksek performansla çalışmaya motive etmek için neler yapabileceğimiz ve şirket olarak bu dönemde karşılaşabileceğimiz riskler konusunda farklı bakış açılarını edindim” dedi. İK’cı Pelin Öztire de "Hayatın her alanında karşımıza çıkan sorunlarla İK alanında nasıl başa çıkabileceğimize yönelik çok farklı bilgiler edinme fırsatım oldu. İş hayatımda kullanacağım bu değerli tecrübe için teşekkürlerimi borç bilirim” dedi.