Geleceğin En Gözde Mesleği: Moleküler Biyoloji

Secretcv.com'un 20-31 Aralık tarihleri arasında yaptığı ankete katılan 13.460 kişi, Moleküler Biyoloji'nin geleceğin en gözde mesleği olduğunu düşünüyor.

Secretcv.com'un 20-31 Aralık tarihleri arasında, 'geleceğin en gözde meslekleri' üzerine yaptığı anket çalışmasına 13 bin 460 kişi katıldı.

Ankete katılanların %32'si geleceğin en gözde mesleklerinin başında Moleküler Biyoloji'nin geldiğini düşünüyor. Pazarlama Uzmanlığı %20 oy ile geleceğin en gözde meslekleri arasında ikinci sırada yer alırken %16 oy ile Yazılım Mühendisliği üçüncü sırada bulunuyor. Katılımcılar, %14 ile psikoloji, %11 ile İnsan Kaynakları Uzmanlığı, %7 ile de Uzay mühendisliği'nin geleceğin en gözde meslekleri arasında yer alacağına inanıyor.

Moleküler biyolojinin geleceğin en önemli meslekleri arasında ön planda çıkmasının genel olarak ABD ve AB'de planlamaları ile uyumlu olduğunu belirten Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Ekinci, "Bunun yanı sıra bio mühendislik, yaşam bilimleri, genel anlamda iş sahalarına doğrudan yansıması nedeni ile çok daha yakın önemli alanlardır." dedi.

Işık Üniversitesi Rektörü Ekrem Ekinci; "Pazarlama ve İnsan Kaynakları uzmanlığı her zaman geleceğin gözde meslekleri arasında yer alacaktır."

"Ürünler çeşitlendikçe ve rekabet arttıkça pazarlama, reklam ve tanıtım mesleklerinin her zaman ilgi göreceğini belirten Ekinci; psikolojinin çok popüler olmasının nedenini de ülkemizde iş garantisi sağlayan bir meslek olmasına bağlıyor.

Doğuş Üniversitesi Kariyer Merkezi uzmanları; "Gençler artık geleceği görerek tercihlerini yapıyorlar."

İş bulma kaygısını en aza indirmek ve daha çok tercih edilir olmak için insanların eğitim görecekleri alanları belirlerken gelişmekte olan iş sahalarına yöneldiğini ve uzmanlaşmaya gittiğini belirten Doğuş Üniversitesi Kariyer Merkezi uzmanları, tıp dünyasındaki ilerlemenin de etkisiyle, bilimde çığır açacak buluşlara imza atacak ekiplerin içinde olmak isteyen gençler; gözde meslekler içinde moleküler biyolojiyi ilk sıraya yerleştiriyorlar dedi.

Doğuş Üniversitesi Kariyer Merkezi'ne göre artık her şeyin tanıtıma ve reklama ihtiyacı var. Pazarlama uzmanlığı da bu açıdan önem kazanan bir diğer gözde meslek.


www.secretcv.com Kimdir?

İnsan kaynakları sektöründe 2000 yılından beri faaliyet gösteren Secretcv.com eleman arayan firmalarla iş arayan adayları online ortamda biraraya getiren Türkiye'nin en güvenilir internet sitesidir. Firmalara en doğru adaya ulaşmada zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlarken, iş arayan adaylara da en doğru iş fırsatlarını sunan bir insan kaynakları platformudur.

Kurulduğu günden bu yana teknolojideki yenilikleri sürekli takip ederek gizlilik ve güven ilkesini temel alan Secretcv.com %100 aday gizliliği ile Türkiye'nin en kaliteli ve en güncel aday veritabanına sahiptir.

Sektöründe önemli bir ihtiyaca cevap veren Secretcv.com hızla büyümektedir. Secretcv.com her zaman teknolojik gelişimi ve yenilikleri uygulamalarına adapte etmekte ve gerçekleştirdiği ilklerle farklılıklar yaratmaya devam etmektedir.