Basında Secretcv.com

Kariyer & Eleman İş İlanları

Bursalılar Bursa’da İş Arıyor

Secretcv.com’un Bursa ofisi 7 yıldır bölgedeki iş arayan adaylarla firmaları online ortamda buluşturuyor. Bursa’daki gelişmiş sanayi ve zengin iş olanaklarına vurgu yapan Secretcv.com Genel Müdürü Okan Tütüncü, "Bursa’da ikamet edip şehir dışında iş arayanların sayısı yalnızca 75 bin 441 iken, Bursa dışından şehre çalışmaya gelmek isteyenlerin sayısı 264 bin 315. Bursalılar kentlerinde çalışmaktan memnun görünüyor” dedi.

 

Türkiye’nin önde gelen İK portalı Secretcv.com, Bursa Bölge Ofisi ile Güney Marmara bölgesinde istihdam piyasasının nabzını tutmaya devam ediyor. Secretcv.com, 2006 yılında açılan Bursa ofisi ile Balıkesir, Eskişehir ve Kütahya’ya yönelik de çalışmalar gerçekleştiriyor. Secretcv.com Genel Müdürü Okan Tütüncü, "Bursa Türkiye’nin ekonomik yapısı içerisinde çok önemli bir yere sahip. Türkiye’nin en büyük 4. sanayi şehri olan Bursa, gerek üretim gerekse istihdam açısından ülke ekonomisine büyük katma değer sağlıyor. Bu potansiyellerden yola çıkarak açtığımız Bursa ofisimiz ile 7 yıldır kentte istihdamı artırma misyonuyla hareket ediyor; doğru adayla doğru firmayı online ortamda bir araya getiriyoruz” dedi. Secretcv.com’un, Bursa’nın yanı sıra İstanbul, Ankara, Antalya, Kocaeli, Denizli ve İzmir’de toplam 7 bölge ofisi bulunuyor. Veritabanındaki 16,7 milyon CV ve 40 bin 500 üye firmasıyla Secretcv.com, kurulduğu günden bu yana tüm Türkiye’de 620 bin kişiyi işe yerleştirdi.

 

Bursa bölgesindeki ekonomik hareketliliğin istihdam piyasasına da yansıdığını söyleyen Tütüncü, "Bursa bölgesinde Secretcv.com’da kayıtlı 795 bin CV bulunuyor. Bu veritabanımızdaki CV’lerin yüzde 5’i demek. Son bir yılda Bursa’dan yapılan iş başvurularının sayısı ise 1 milyon 396 bin. Bu rakamlar bile Bursa’nın bizim için önemini ortaya koyuyor” dedi.

 

İş arayan Bursa’ya yöneliyor

Nüfus bakımından Türkiye’nin en büyük 4. ili olan Bursa, iş arayanlar için de bir çekim merkezi. Secretcv.com Genel Müdürü Tütüncü’nün paylaştığı verilere göre, Secretcv.com’da Bursa’da ikamet edip şehir dışında iş arayanların sayısı yalnızca 75 bin 441 iken, Bursa dışından şehre çalışmaya gelmek isteyenlerin sayısı 264 bin 315. Rakamları yorumlayan Tütüncü, "Bursalılar kentlerinde çalışmaktan memnun görünüyor. Örneğin İzmir gibi büyük şehirlerde iş arayanların şehir dışına, özellikle de İstanbul’a yöneldiğini görüyoruz. Bursa’da ise gelişmiş sanayi ve iş olanakları sayesinde durum tersine dönüyor. İş arayanlar başka şehirlerden Bursa’ya yöneliyor’ dedi.

 

Bursa’da iş arayanların başvurularına sektörel olarak bakıldığında, yüzde 14,3 ile mağazacılık ve perakendeciliğin birinci sırayı aldığı görülüyor. Onu sırasıyla yüzde 8,7 ile otomotiv, yüzde 7,6 ile gıda takip ediyor. Bankacılık, tekstil ve sigortacılık da Bursa’da en çok başvuru alan sektörlerden. Bursa’daki iş ilanları arasında öne çıkan pozisyon ise mağazacılık ve perakendeciliğe paralel olarak satış temsilciliği. Bunun yanında ‘muhasebe sorumlusu’ ve ‘müşteri temsilcisi’ için yapılan başvurular da üst sıralarda yer alıyor.

 

 

 

 

Mağazacılık / Perakendecilik

14,3%

Satış Temsilcisi

12,0%

Otomotiv

8,7%

Muhasebe Sorumlusu

9,9%

Gıda

7,6%

Müşteri Temsilcisi

9,6%

Bankacılık / Finans

6,6%

Pazarlama Uzmanı

7,2%

Tekstil

6,2%

Danışman

7,0%

Sigortacılık

5,1%

Mağaza Yöneticisi

6,7%

Hizmet / İşletme Servisi

4,8%

Mali İşler Müdürü

5,2%

İnsan Kaynakları

4,6%

Mühendis

4,6%

Çağrı Merkezi

3,8%

İnsan Kaynakları Uzmanı

3,0%

İmalat

3,8%

Bölge Sorumlusu

2,6%

 

Secretcv.com üzerinden Bursa’daki ilanlara yapılan başvuruların sektörel dağılımı ve pozisyonlar

 


Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim