İK’cılar Değişen Dünyada, Geleceği Şekillendiriyor

Secretcv.com, farklı kentlerdeki İK yetkililerini bir araya getirmeye devam ediyor ve seminerlere katılım giderek artıyor. Son olarak Bursa’da, Eğitim ve Yönetim Danışmanı Rifat Bayraç’ın sunumuyla gerçekleştirilen seminerin başlığı ‘Değişim çağında liderlik ve İK’nın önemi’ idi. Seminerde küreselleşen dünyada yeni nesillerin farklılaşan beklentilerinden bahsedildi; geleceğin liderlerini bugünden şekillendirmenin önemine vurgu yapıldı. 3 saatlik seminerde, İK’cıların değişen dünya ve gelişen ihtiyaçlar çerçevesinde, sınırsız olmayan kaynaklarını hangi gelişim alanlarında kullanabileceğine de yer verildi.

 

Secretcv.com, bölge ofisleri ile Türkiye’nin farklı illerinde İK seminerleri düzenlemeye devam ediyor. Katılımın giderek arttığı seminerlerin son ayağı Secretcv.com’un 8 yıldır bölge ofisiyle faaliyet gösterdiği Bursa’da, Akademik Odalar Yerleşkesi’nde yapıldı. ‘Değişim çağında liderlik ve İK’nın önemi’ temasıyla gerçekleştirilen seminerde, kentin önde gelen firmalarında görev alan İK yetkilileri bir araya geldi. Seminer, E&R Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı Genel Müdürü Rifat Bayraç’ın sunumuyla gerçekleşti.

 

Küresel dünyada beklentiler değişiyor

Eğitim ve Yönetim Danışmanı Bayraç, seminerde öncelikle değişen dünya ve onunla ez zamanlı olarak gelişen ihtiyaçlardan bahsetti. Bayraç ayrıca, İK çalışanlarının geleceğe giden yolda nereden nereye gitmek istediklerini nasıl belirleyebileceklerini ve bunu gerçekleştirirken sınırsız olmayan kaynakları hangi gelişim alanlarında kullanabileceklerini ele aldı. Bayraç sunumunda, küreselleşen dünyanın kurumları nasıl etkilediğini, çalışanların kurumlardan beklentilerinin ne yönde değiştiğini ve Y kuşağının farklılıklarına yönelik tespitleri de ortaya koydu.

 

"Geleceğin liderlerini bugünden şekillendirmeli”

Üç buçuk saatlik oturumda, değişen iş dünyasıyla beraber insan kaynaklarının hızla kabuk değiştirdiğinden bahsedildi. Teknolojik gelişmeler, yeni ve genç nesillerin iş dünyasına katılımı ve değişen iş ihtiyaçları ile geleceğin liderlerini bugünden şekillendirmenin önemine vurgu yapıldı. Bayraç, İK yöneticilerinin şirketleri için uygun rekabet avantajını nasıl bulabilecekleriyle ilgili yöntemleri de paylaştı.

 

Katılımcılardan Secretcv.com ve Bayraç’a teşekkür

Soruları ve fikirleriyle semineri zenginleştiren katılımcılar, organizasyon için Secretcv.com’a ve paylaştığı bilgiler için Rıfat Bayraç’a teşekkürlerini ilettiler. Gelecekteki seminerlere de katılmak istediğini belirten Enderer Meşrubat Satış Müdürü Süleyman Salık, "Seminerdeki paylaşımlar sayesinde Y kuşağının beklentilerini daha iyi anladım. Bununla beraber şirket içi ilişkilerimizi tekrar gözden geçirmeye, özellikle bana bağlı bulunan satış şefleri ve onların ekipleri arasındaki ilişkileri daha yakından takip etmeye başlamaya karar verdim " dedi. Becanlar Limited Şirketi’nin sahibi ve Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan ise, "Eğitimde aldığım bilgileri en kısa zamanda uygulamaya geçeceğim. Seminerin ardından genç profesyonellerimizden daha yüksek verim almayı hedeflemekteyiz. Bu ve buna benzer eğitimlerin şirketlerimize, bulunduğumuz ile ve Türkiye’ye fayda sağlayacağını düşünüyorum. Daha kaliteli, daha bilinçli ve daha seviyeli istihdam yaratmak adına farklı konularda da eğitimlerin tekrarını bekliyorum” dedi.