İK’YA YÖN VERENLER SECRETCV HR SUMMIT 2018’DE BULUŞTU…

secretcv hr summıt – ik’nın dijitalleşen yüzü

ik’ya yön verenler SECRETCV HR SUMMIT 2018’dE BULUŞTu…

 

Secretcv HR Summit’te "İK’nın Dijitalleşen Yüzü” birbirinden değerli konuşmacılar tarafından masaya yatırıldı. İşveren markası, İK’da sosyal medya, İç müşteriyle iletişim gibi konuların konuşulduğu zirvede, teknolojinin ve sosyal medyanın sektöre olan etkileri değerlendirildi.

Konuşmacı/Yazar Metin Hara’nın "Düşünce Gücünü Aktive etmek” oturumunda katılımcılar farklı uygulama örnekleriyle düşünce gücünü aktive etmeyi öğrenirken gerek güldüler gerekse de duygulanarak ağladılar. Komedyen / Yazar Kaan Sekban, 45 dakikalık Talk Show’unda plaza insanının dramını ve genel olarak insan kaynakları departmanının yaptıklarını anlatarak aslında katılımcıların kendi hayatlarına gülmelerini sağladı.

 

24.04.2018

 

İş bulmanın kolay yolu Secretcv.com, düzenlediği Secretcv HR Summit ile, 18 Nisan 2018 Çarşamba günü İstanbul Four Seasons Bosphorus Hotel ’de Türkiye’nin önde gelen firmalarının üst düzey insan kaynakları yöneticilerini bir araya getirdi. Secretcv HR Summit’te "İK’nın Dijitalleşen Yüzü” birbirinden değerli konuşmacılar tarafından masaya yatırıldı. İşveren markası, İK’da sosyal medya, İç müşteriyle iletişim gibi konuların konuşulduğu  zirvede, teknolojinin ve sosyal medyanın sektöre olan etkileri değerlendirildi.

Komedyen ve Yazar Kaan Sekban’ın tüm gün boyunca yaptığı sunumla ve öğleden sonra yaptığı Talk Show ile renklenen Secretcv HR Summit, Secretcv.com’un Genel Müdürü Okan Tütüncü’nün açılış konuşmasıyla başladı. Secretcv.com’un 18 yılda yaklaşık 2 milyon adaya iş imkanı yarattığını belirten Tütüncü, "İK’nın her noktasında hizmet veren bir firma olma amacımızı adım adım gerçekleştiriyoruz. CVPlus Danışmanlık şirketiyle  seçme yerleştirme hizmetini yapıyoruz, Sosyalik medya şirketimizle İK’nın ajansı olduk, işveren markası, iç iletişim gibi İK’nın pazarlanması için çalışıyoruz. 2020 yılında hedefimiz, grup şirket sayılarımızı artırarak, İK’nın her alanında yani 360 derece hizmet verir hale gelmektir.” Dedi.

Akabinde "Dijitalleşen İK” paneliyle oturumlar başladı, Assessment Systems CEO'su Levent Sevinç’in moderatörlüğünde yapılan panelde; QNB Finansbank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Hakan Alp ve Deniz Akademi Grubu Genel Müdür Yardımcısı Yavuz Elkin konuşmacı olarak yer aldı. Panelistler genel olarak, dijitalleşen çağda insan kaynakları departmanlarının nasıl bir dönüşüm içerisinde olduğundan, dijitalleşmenin gerekleri olan Big Data yönetimi, Crowdsourcing ya da oyunlaştırma gibi dijitalleşme araçlarından ve uygulama örneklerinden bahsettiler.

Panel sonrasında "CEO gözünden Dijitalleşen İK” konuşmasıyla Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, konuya yönetim gözünden bakarak CEO Gözünden dijitalleşen İK’yı nasıl destekleyebileceklerini ve Pegasus’taki örnekleri anlattı.

"Dijital Dünyaya Doğru CEO ve İK El Ele” oturumuyla da Atasun Optik Genel Müdürü Onur Köksal ve Atasun Optik İnsan Kaynakları Direktörü Deniz Bilgiç sunumlarıyla Dijitalleşen insan kaynakları süreçlerini aktardı.

İşveren markası, sosyal medya iletişimi ve iç iletişim çalışmalarını örnekleriyle dinlediğimiz "İşveren Markası ve İK'nın Dijitalleşen Yüzü” panelleri ise 2 farklı panelden oluştu. Sosyalik Medya Direktörü M. Oğuz Maden’in moderatörlüğünde yapılan panellerde birbirinden değerli firmalar, dijitalleşme yolunda yaptıkları birebir uygulama örneklerini anlattı.

Panele katılan konuşmacılar 1. Panelde; Organik Kimya İnsan Kaynakları Direktörü Asuman Yorulmaz, TV8 İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Gelişim Direktörü Ayşin Altuniç Güven, Koton İnsan Kaynakları Direktörü Gökhan Orakçıoğlu ve Arçelik Yetenek Kazanımı ve Çalışan Deneyimi Müdürü İrep Kebelioğlu olurken;

2. Panelde Borusan Otomotiv Grubu İnsan Kaynakları Müdürü Didem Oral, BSH İnsan Kaynakları Müdürü İrem Ayken Uslu, Ekol Lojistik İnsan Kaynakları Müdürü Bilge Baykurt Özkes, Vaillant Group Türkiye Bireysel ve Organizasyonel Gelişim Müdürü Sevkan Bolu oldu.

 

Komedyen / Yazar Kaan Sekban, 45 dakikalık Talk Show’unda plaza insanının dramını ve genel olarak insan kaynakları departmanının yaptıklarını anlatarak aslında katılımcıların kendi hayatlarına gülmelerini sağladı.

 

Konuşamacı/Yazar Metin Hara’nın "Düşünce Gücünü Aktive etmek” oturumunda ise katılımcılar farklı uygulama örnekleriyle düşünce gücünü aktive etmeyi öğrenirken gerek güldüler gerekse de duygulanarak ağladılar.

Zirvenin fuaye alanında da Metin Hara ve Kaan Sekban gün boyunca katılımcılarla bir araya gelerek kitaplarını imzaladılar.

 

İK’nın Yıldızları Ödülleri Sahiplerini Buldu…

Zirve’nin sonunda ise her yıl gerçekleştirilen İK’nın Yıldızları Odül Töreni ile ödüller sahiplerini buldu.

Sektöre yeni bir bakış açısı getiren, bir işveren markası haline gelmiş, çalışanlarına ve adaylara verdiği değer ile başarılarını pekiştiren firmalar, İK sektörünün can damarlarını oluşturuyor. Secretcv HR Summit sonunda yapılan ödül töreni ile İK’nın Yıldızı olan firmalarımıza ödülleri takdim edildi.

İK’nı Yıldızları kategorisinde 74 firma ödül alırken, 4 farklı özel kategoride de 12 firma ödüllerini aldı.

 

 

Özel kategoriler;

İK’nın Yıldızı /  En Çok Çalışılmak İstenen Firma

L'Oréal Türkiye

Mey Diageo

Shaya

İK’nın Yıldızı / En İyi Görselli İş İlanı

Aegon Emeklilik ve Hayat

Marks&Spencer

Yves Rocher Türkiye

İK’nın Yıldızı / En İyi Videolu İş İlanı

MediaMarkt Turkey

Migros

Watsons

 

İK’nın Yıldızı / En İyi İşveren Markası

Bilim İlaç

Ekol Lojistik

Teknosa

 

 

Zirve ve Ödül Töreninin Sponsorları:

Secretcv HR Summit Zirvesi ve  İK’nın Yıldızları Ödül Töreninin çok değerli sponsorları şunlar oldu;

Ana sponsor Assessment Systems, Platin Sponsor Pegasus Hava Yolları,

Co Sponsorlar Teknosa ve QNB Finansbank, Medya Sponsoru Para Dergisi,

İletişim Sponsoru Sosyalik Medya, Destek Sponsorları CVPlus Danışmanlık ve POLDY

 

Zirve ile ilgili detaylı bilgilere http://secretcvhrsummit.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.