İlan Detay

NUHUN GEMİSİ ÇOCUK TERAPİ AİLE DANIŞMANLIK MERKEZİ - Konuşma Terapisti

İş Açıklaması

Dil ve Konuşma Terapisti, farklı/özel gelişim gösteren, öğrenme zorluğu olan, otizm, konuşma geriliği veya bozukluğu olan çocuklar ile çalışmalar yapacaktır.

  • Öncelikle konuşma ve iletişim ile ilgili zorluk veya bozukluğun anlaşılması konusunda değerlendirmelerde bulanacaktır.
  • Değerlendirmenin ardından kişiye özel eğitim planı hazırlanacaktır
  • Danışanın son derece hızlı ilerlemesine yardımcı olacak, onun eksiklerini giderecek program/birebir seanslar halinde uygulamaya konulacaktır
  • Gerek aile, gerekse doktorlara her ay kaydedilen ilerleme ile ilgili raporlama yapılacaktır.
  • Her çocuk ve aileye bütüncül şekilde yaklaşıldığı ve bireysel eğitim programları bu şekilde çıkartıldığı için, diğer terapistler ile devamlı iş birliği içinde olunacaktır.

İstenen Yetenek ve Uzmanlıklar

DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ MERKEZİMİZDE HAFTADA 3 GÜN /YARI ZAMANLI ÇALIŞACAKTIR.

ÇOCUKLARA YÖNELİK DİL VE KONUŞMA SEANSLARI YAPACAK ADAYIN, ÜNİVERSİTELERİN İLGİLİ BÖLÜMÜNDEN MEZUN, TERCİHEN YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİNİ TAMAMLAMIŞ OLMASI GEREKLİDİR.

ADAYIN, YAYGIN GELİŞİMSEL BOZUKLUK, OTİZM, HER TÜRLÜ GELİŞİM BOZUKLUĞU, KONUŞMA GERELİĞİ VEYA BOZUKLUĞUOLAN ÇOCUKLAR İLE EN AZ 5 YIL DENEYİM SAHİBİ OLMASI BEKLENMEKTEDİR.

ADAYIN, KONUŞMA VE İLETİŞİMİN İLERLEYEBİLMESİ İÇİN BİREYSEL EĞİTİM RAPORLARINI HER ÇOCUĞUN İHTİYAÇLARINA GÖRE HAZIRLAYABİLECEK, HER AY GEREK AİLE, GEREKSE DOKTORLARA GELİŞİM RAPORLARINI SUNABİLECEK ALT YAPI VE BİLGİYE SAHİP OLAN VE DAHA EVVEL BU ŞEKİLDE ÇALIŞMIŞ OLMASI GEREKLİDİR.

ADAYIN, İNGİLİZCE BİLEN, SEANSLARI İNGİLİZCE YAPABİLECEK SEVİYEDE İNGİLİZCEYE HAKİM OLMASI BEKLENMEKTEDİR.

FARKLI YAŞ GRUBUNDA ÇOCUKLAR İLE ÇALIŞACAK OLAN ADAY, TAKIM RUHUNA SAHİP, GELİŞİME AÇIK VE SABIRLI OLMALIDIR.

DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ HAFTADA 3 GÜN ÇALIŞACAK VE AYLIK ÜCRETİ 5.500 TL OLACAKTIR.