Bu ilan aktif değil. Belki aşağıdaki benzer ilanlar ilgini çekebilir:

İlan Detay

Rimaks Tekstil

Kalite Yöneticisi (Tuzla - Bartın)

Türkiye Geneli

Rimaks Tekstil - Kalite Yöneticisi (Tuzla - Bartın)

İş Açıklaması

RİMAKS TEKSTİL 1980 yılında kurulmuş olup, denim sektöründe; koleksiyonu, kalitesi ve sürdürülebilir üretimiyle dünyanın en iyi denim markalarına en modern üretim teknikleri ve teknolojileri ile sürdürülebilir üretim yapmaktadır.

İstanbul ve Bartın'da toplam 30.000 m2'de, 750 çalışma arkadaşıyla, yıllık 3.500.000 adet jean üretim kapasitesine sahiptir.

Uluslararası sosyal ve teknik uygunluk standartlarını en yüksek performans seviyelerinde uygulayarak uluslararası alanda kabul görmüş BSCI ve HIGG INDEX üyeliklerini başarıyla sürdürmektedir.

Şirketimizin Tuzla ve Bartın Fabrikasında "Kalite Yöneticisi" olarak çalışacak çalışma arkadaşı aramaktayız.

  • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden (tercihen Tekstil Mühendisliği) mezun,
  • Tekstil hazır giyim sektöründe Denim ve Dokuma konfeksiyon üretim süreçlerinde teknik bilgi sahibi,
  • Alanında en az 10 yıl, (yönetici olarak min. 2 yıl) deneyimli,
  • Konuşma ve yazma düzeyinde akıcı ingilizce bilen,,
  • Teknik uygunluk denetimi konusunda bilgi sahibi,
  • İletişim, analitik düşünme ve koordinasyon becerileri gelişmiş,
  • Problem çözme yeteneği yüksek.
  • İstanbul Anadolu Yakasında ikamet eden, haftada birkaç gün Bartın 'da konaklayabilecek,

İstenen Yetenek ve Uzmanlıklar

*Kesimden başlayarak, üretimin tüm aşamalarının beklenen kalite standartları içinde tutulması için gerekli kontrollerin yapılmasını sağlamak, kontrol sonuçlarını yorumlamak, değerlendirmek, gerekli önlemlerin alınmasını sağlamak ve ilgili birimlere raporlamak.

*Üretim öncesi doğabilecek hataların erken teşhisi ve çözümleri adına yapılan Risk Analiz Toplantılarını organize etmek, alınan kararların ilgili birimlere ulaştırılmasını sağlamak. Alınan kararların üretim süreci içerisinde takibini yapmak. Üretimde doğabilecek model karışımı vb riskleri öngörmek ve bu doğrultuda ilgili birimleri yönlendirmek adına üretim programına hakim olmak.

* Aylık Kalite Değerlendirme toplantılarını organize etmek, öne çıkan hataları üretim ekibi ile paylaşmak ve iyileştirme adına süreç takibi yapmak. Hataların kaynağı kumaş kaynaklı ise ilgili kumaş tedarikçilerini mercek altına almak, dikim kaynaklı durumlarda ilgili dikim atölyelerini takip altında tutmak, yıkama işletme kaynaklı durumlarda ilgili birimleri uyarmak, yönlendirmek ve bilinçlendirmek sürecine öncülük etmek.

*Bartın Fabrika, Bartın dikim ve ütü paketler ile diğer Batman ve İstanbul atölyelerinin teknik denetim sürecini yönetmek. Atölyeleri bu konu ile ilgili bilgilendirmek, eğitmek ve atölyelerin istenen standartlarda teknik denetimlerini yerine getirmesini sağlamak.

* Bartın, fason dikim ve ütü paket atölyelerinin saha kontrol sorumlularını denetlemek ve yönlendirmek. Düzenli periyodik ölçü ve kalite kontrolleri ile kalite seviyesini istenen standartta tutmak, raporlamak ve olması gereken iyileştirme süreçlerini başlatıp sürecin takibini yapmak.

*Kumaş test, yıkama öncesi ve yıkama sonrası ölçü ve kalite test birimlerini kontrol etmek, denetlemek ve yönetmek. Yıkama öncesi ölçü ve kalite kontrol sürecini geniş mercek altında tutarak dikimlerdeki eksikleri ve hataları hızlı geri bildirim ile iyileştirme sürecini yürütmek. Yıkama sonrası ölçü ve kalite kontrol süreçleri ile işletmeye hızlı geri bildirim ile hataların önüne geçmek ve ütü paketlere öngörü kazandırmak.

*Dikim ve Yıkama kaynaklı tamirlerin azalması, minimize olması sürecini yönetim ve takip altında tutmak. Eksiklerin giderilmesi ve gerekli iyileştirilmelerin yapılmasına öncülük etmek.

*Bartın ve İstanbul’daki ütü paket atölyelerinin kalite anlamında eğitmek ve gelişmelerini sağlamayı hedeflemek.

*Denim üretim teknolojisini yakından takip etmek, ilgili fuarlara katılmak ve faydalı olacağını düşündüğü teknolojik makinelerin, üretim parkuruna dahil edilmesini raporlayarak sağlamak.