Secretcv.com'un Akbank ana sponsorluğunda gerçekleştirdiği

48 Üniversite ve 88 kampüste gerçekleşecek olan "Üniversiteyi Bitiriyorum" projesi, İstanbul'da 16 üniversite ve 24 kampüsteki öğrencileri ziyaret ettikten sonra Anadolu turuna başladı. İstanbul etabında 65 binin üzerinde öğrencinin özgeçmişini bırakarak dahil olduğu proje 5 Aralık'ta İzmir ve Mersin'de sona erecek.

İnsan kaynakları alanında online ortamda hizmet veren Secretcv.com, "Üniversiteyi Bitiriyorum" projesi ile 6 Ekim'de 23 il, 48 üniversitede 1.100.000 öğrenciye ulaşmak için yola çıktı. Akbank'ın ana sponsorluğunda gerçekleştirilen "Üniversiteyi Bitiriyorum" projesi üçüncü haftanın sonunda 16 üniversite ve 24 kampüs ile projenin İstanbul ayağını tamamladı. İstanbul'da 65 binin üzerinde öğrencinin özgeçmişini bırakarak dahil olduğu proje, öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşmaya devam ediyor. Zaman ve hava koşulları nedeniyle program kapsamına alınamayan üniversitelerden ise özellikle Nisan- Mayıs aylarında gerçekleştirilmesi planlanan ikinci ayak için büyük bir talep oluştu.

Bu proje öğrencilerin iş arayışında önemli bir yol gösterici

Gençlerin büyük ilgisini çeken "Üniversiteyi Bitiriyorum" projesi duraklarından Doğuş Üniversitesi'nde yapılan etkinlikte Doğuş Üniversitesi Kariyer Merkezi uzmanlarının proje ile ilgili değerlendirmeleri şöyle oldu: "Öğrencilerimize ait cv formlarının elektronik ortamda anında doldurulmasına yönelik yaptığınız çalışma, oldukça ilgi çekici. Derlenen bu özgeçmişlere üniversiteyibitiriyorum.com veritabanında yer vermeniz, Doğuş Üniversitesi öğrenci cv'leri veritabanını firmalarla paylaşma projeniz, yine öğrencileri staj ve yarı zamanlı çalışma olanaklarından haberdar etmeniz; bu yöndeki üniversite öğrencilerinin ileride adım atacakları iş dünyası hakkında bilinçlenmelerine büyük katkı sağlayacaktır. Bu proje; firmaların aslında genç, dinamik kalifiye elemanlara ne kadar ihtiyacı olduğunu, seçimlerini hala okuyan veya mezuniyet aşamasına gelmiş üniversite öğrencilerden de yapabileceklerini; aynı zamanda öğrencilerin de bu iş imkanlarından etkin bir şekilde faydalanmasına zemin hazırlaması açısından çok önemlidir"

Üniversiteleri gezerek öğrencilere profesyonel hayatı anlatmak öğrenciler açısından oldukça faydalı olacaktır.

Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Sarper Saynur ise "Edirne'den İzmir'e, Mersin'den Eskişehir'e kadar Anadolu'nun dört bir yanına ulaşan ve toplamda 48 üniversiteyi kapsayan bu proje; gençlere doğru bir şekilde rehberlik ederek, onların iş dünyasına sağlam adımlarla girmesine olanak sağlıyor. Genellikle teorik bilgiler üzerine kurulu üniversite öğreniminin pratiğe dökülmesi konusunda sorunlar yasayan öğrenciler; "iş hayatımızı nasıl geliştirmeliyiz?", "CV'mizi nasıl doldurulmalıyız?" gibi tüm sorularına cevap bulabildiği gibi iş ve staj olanaklarından da yararlanabiliyor" dedi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Akademi kulübü ise, Anadolu'daki üniversitelerin de böyle projelere ihtiyacı olduğunu anlattı ve "büyük şehirlerdeki öğrencilerimiz kadar diğer şehirlerdeki üniversitelerimizde bulunan öğrenciler arasından da keşfedilmeyi bekleyen cevherler çıkabilir. Bu konuda onlara ön ayak olmanız açısından bu proje çok önemli. Bu konuda fark yaratmanın da herkesin gittiği yere değil gitmediği yerlere de giderek oradaki potansiyeli keşfetmekten geçiyor." dedi.

Türkiye'nin önemli firmalarından öğrencilere büyük destek!

Secretcv.com'un sosyal sorumluluk bilinciyle hazırladığı projeye farklı sektörlerden Türkiye'nin önemli firmaları da büyük destek veriyor. Akbank'ın ana sponsor olarak desteklediği projede Temsa Global resmi sponsor, Jacobs Kahve ve CVPlus Danışmanlık hizmet sponsorları, Vestel teknoloji sponsoru, Akşam ve Alem FM de medya sponsoru olarak yer alıyor.


www.secretcv.com Kimdir?

İnsan kaynakları sektöründe 2000 yılından beri faaliyet gösteren Secretcv.com eleman arayan firmalarla iş arayan adayları online ortamda biraraya getiren Türkiye'nin en güvenilir internet sitesidir. Firmalara en doğru adaya ulaşmada zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlarken, iş arayan adaylara da en doğru iş fırsatlarını sunan bir insan kaynakları platformudur.

Kurulduğu günden bu yana teknolojideki yenilikleri sürekli takip ederek gizlilik ve güven ilkesini temel alan Secretcv.com %100 aday gizliliği ile Türkiye'nin en kaliteli ve en güncel aday veritabanına sahiptir.

Sektöründe önemli bir ihtiyaca cevap veren Secretcv.com hızla büyümektedir. Secretcv.com her zaman teknolojik gelişimi ve yenilikleri uygulamalarına adapte etmekte ve gerçekleştirdiği ilklerle farklılıklar yaratmaya devam etmektedir.