Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Secretcv.com´a üye girişi yaparken kullandığınız kullanıcı adı, şifre ya da e-posta bilginizi unuttuysanız Aday Giriş sayfasında "Şifremi Unuttum" linkine tıklayınız. Açılan sayfadaki yönergeleri uyguladığınızda; kullanıcı bilgileriniz kayıtlı e-posta adresinize gönderilecektir.

Üye girişi yaptıktan sonra Hesabım sayfasında, soldaki menüden Ayarlara tıklayarak eriştiğiniz sayfada şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Secretcv.com aracılığıyla yaptığınız iş başvurularından cevap alamıyorsanız öncelikle CV´nizde eksik bölümler olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer tamamlanmamış alanlar varsa bu alanları mutlaka doldurmalı, eksiksiz bir CV ile iş başvurusunda bulunmalısınız. Özellikle iş tanımlarınızın tam olmasına ve CV´nize eklediğiniz fotoğrafın iş başvurularına uygunluğuna özen gösteriniz. Yeni mezun iseniz staj bilgilerinize yer vermeniz sizi öne taşıyan etkenlerden biri olacaktır. CV´nizdeki tüm alanları tam olarak doldurduysanız; başvurduğunuz pozisyon için firma İK süreçleri çerçevesinde size olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapacaktır. Ancak insan kaynakları departmanlarının değerlendirme ve yerleştirme süreçlerinin firmadan firmaya değişiklik gösterdiğini unutmayınız.

Şu an iş değişikliğine ihtiyacınız olmasa da sektörünüzdeki gelişmeleri ve piyasaları takip etmenizi, mesleğinize yönelik iş fırsatlarından haberdar olmanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz üyeliğinizi iptal etmeden CV´nizi "Pasif" konuma getirerek veritabanımızdaki firmaların CV´nize ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Üyeliğinizin iptal edilmesini istiyorsanız; Ana sayfadaki Aday Girişi seçeneğinden kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Aday Girişi yaptıktan sonra soldaki menüden Ayarlar'a tıklayarak açılan sayfada en alttaki "Hesabımı Sil" seçeneğini tıklayın. İptal nedeninizi bildirerek üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Üyeliğinizi sonlandırmanız durumunda sisteme giriş yapabilmek için yeniden üye olmanız gerektiğini ve veritabanımızdaki firmaların CV´nize ulaşamayacağını unutmayınız. Daha önce başvuru yaptığınız firmalar üyelik iptali yapmış olsanız bile CV bilgilerinizi görmeye devam edecektir.

CV'nizi görmesini istemediğiniz bir firmayı engellemek istiyorsanız; Kullanıcı bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra soldaki menüden "Firma Engelle" ekranına erişebilirsiniz. Bu ekranda firmaları adları ile aratarak engelleyebilirsiniz.

Üye girişi yaptıktan sonra soldaki menüden "CV'lerim" seçeneğine tıklayarak tüm CV'lerinizi görebilirsiniz. Burada CV adı yazdıktan sonra dilini de seçerek "Yeni CV" butonuna tıklayarak İngilizce bir CV oluşturabilirsiniz.

Üye girişi yaptıktan sonra soldaki menüden "CV'lerim" seçeneğine tıklayarak tüm CV'lerinizi görebilirsiniz. Buradaki listeden kullanmak istediğiniz CV'nin sağ tarafındaki "İşlemler" seçeneklerinde "Maille Gönder" seçeneğini tıklayarak CV'nizi gönderebilirsiniz.

Üye girişi yaptıktan sonra soldaki menüden "Ayarlar" seçeneğine tıklayarak açılan ekranda e-posta adresinizi güncelleyebilirsiniz.

Başvuru yaptığınız firmalar diğer firmalara yaptığınız başvuruları göremezler. Ancak başvuru yaptığınız firmanın sistemimize kayıtlı alt-firmaları varsa bu firmalara yaptığınız başvuruları görebilir.

CV'lerinizin içeriğini güncellediğinizde CV tarihi de otomatik olarak güncellenmektedir. CV içeriğinde herhangi bir değişiklik yapmadan da tarihini güncelleyebilirsiniz. Üye girişi yaptıktan sonra soldaki menüden "CV'lerim" seçeneğine tıklayarak tüm CV'lerinizi görebilirsiniz. Buradaki listeden güncellemek istediğiniz CV'nin sağ tarafındaki "İşlemler" seçeneklerinde "CV Tarihini Güncelle" seçeneğini tıklayarak CV'nizin tarihini bugün olarak güncelleyebilirsiniz.

Üye girişi yaptıktan sonra soldaki menüden "Başvurularım" seçeneğine tıklayarak açılan ekranda mevcut başvurularınızı görebilirsiniz. İlgili başvurunun sağındaki "Geri Al" butonu ile başvurunuzu geri alabilirsiniz. Başvurunuzdan 1 saat geçtikten sonra geri alamazsınız, bu nedenle bu ilanların yanında "Geri Al" butonu görüntülenmeyecektir.

Üye girişi yaptıktan sonra soldaki menüden "CV'lerim" seçeneğine tıklayarak tüm CV'lerinizi görebilirsiniz. Burada seçtiğiniz CV adının yanındaki "Güncelle" butonu ile CV'nin detayını görebilirsiniz. CV ekranının altındaki "Ekli Dosyalar" kısmından Word veya PDF gibi farklı formattaki kendi hazırladığınız dosyaları yükleyebilirsiniz.

Üye girişi yaptıktan sonra soldaki menüden "CV'lerim" seçeneğine tıklayarak tüm CV'lerinizi görebilirsiniz. Buradaki listeden kullanmak istediğiniz CV'nin sağ tarafındaki "İşlemler" seçeneklerinde "Sil" seçeneğini tıklayarak ilgili CV'yi silebilirsiniz. Sistemde en az 1 CV'niz olması gerektiğinden, son kalan CV'nizi silemezsiniz.

Bir ilanı takip etmek için, ilan detay sayfasında "İlanı Takip Et" butonuna tıklayabilirsiniz. Bir firmayı takip etmek istiyorsanız, ilan detay sayfasındaki "Firma Profili" linkinden ulaşabileceğiniz firma detay sayfasındaki "Firmayı Takip Et" butonu ile firmayı takibe alabilirsiniz.

Üye girişi yaptıktan sonra yönlendiğiniz "Hesabım" sayfasında güncel fotoğrafınızı görebilirsiniz. Fotoğrafınıza tıklayarak açılan pencerede önce yeni fotoğraf dosyanızı yüklemelisiniz. Ardından gelen pencerede fotoğrafın hangi kısmının görünür olduğunu seçebilirsiniz. Farenizle tıklayıp, kutucuğu sürükleyerek gerekli alanı seçebilirsiniz. "Kaydet" diyerek fotoğrafınızı güncelleyebilirsiniz.

Başvurunuzdan 1 saat geçtikten sonra geri alamazsınız, bu nedenle bu ilanların yanında "Geri Al" butonu görüntülenmeyecektir.

Firmalar, CV'nizi incelerken her zaman en güncel halini göreceklerdir.

Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim