Kariyer Rehberi

Kariyer Rehberi

Bilgi Temelli İK
Bilgi Temelli İK

İK yöneticilerinin yalnızca %34'ünün karar vermek için verilere ve analizlere güvendiğini biliyor muydunuz? Yaşadığımız dönem tam bir zıtlıklar çağı desek yeri. Bir yanda robotların işe alım-işten çıkarma yapabildiği bir iş hayatı yaşanırken, diğer yanda (üstelik çoğunlukla) klasik teknikler hakim.

8 ay 19 gün önce
İŞ YERİNDE ÇATIŞMA NASIL ÖNLENİR?
İŞ YERİNDE ÇATIŞMA NASIL ÖNLENİR?

Ne kadar çabalanırsa çabalansın, iş yerinde çatışma kaçınılmazdır. Çatışmayı tanıma, çatışmanın doğasını anlama, çatışmaya hızlı ve adil bir çözüm getirebilme yeteneği, yöneticilerin kazanması gereken en önemli yeteneklerden biridir.

8 ay 19 gün önce
Pandemi Sonrası Yeni Bir Akım: Sessiz İstifa
Pandemi Sonrası Yeni Bir Akım: Sessiz İstifa

Bildiğiniz istifalar gibi düşünmeyin. Biribirinden kopamayan romantik çiftler “Ayrılsak da beraberiz” derler ya bu akım ona çok benziyor. Sessiz istifa, kariyerde bir yol ayrımından çok bir tepki biçimi. Ve bu akım tüm dünyada hızla ilerliyor.

8 ay 19 gün önce
Geleceğin İş Trendi: 
“Önce İnsan” Kültürü
Geleceğin İş Trendi: “Önce İnsan” Kültürü

Birlikte çalıştığınız insanlara verdiğiniz değer, size başka kazanımlar olarak dönebiliyor. İş dünyasında yakın gelecekte göreceğimiz en büyük trendlerden biri, kuruluşların “önce insan” kültürüne doğru kaymaya devam etmesi ve bunu bir iş önceliği haline getirmesi olacak.

8 ay 19 gün önce
Gelişmek ya da Gelişmemek 
İş’te 2022’nin Meselesi Bu!
Gelişmek ya da Gelişmemek İş’te 2022’nin Meselesi Bu!

Gelişim olanaklarına açık bir yerde çalışma isteği kuşak tanımıyor. Gelişmelerinin önemsendiğini hissettiklerinde, çalışanların hedeflerine ve organizasyona bağlı kalmaları ve iş tatmini hissetmeleri daha mümkün.

8 ay 19 gün önce
Soruna Değil, Çözüme Odaklanma Yöntemi: TES
Soruna Değil, Çözüme Odaklanma Yöntemi: TES

İş yerinde kusurlu bir işi/projeyi/ürünü/fikri düzeltip iyileştirmek için eleştirinin üslubu ne kadar önemli? Zannettiğinizden de çok! Ürünü ya da fikri geliştirmek için eleştiri önemli ama birçok konuda olduğu gibi burada da kendinizi hangi üslupla ifade ettiğiniz öne çıkıyor.

8 ay 19 gün önce
ÖĞRENME KÜLTÜRÜNÜN ÖNEMİ GİTTİKÇE ARTIYOR!
ÖĞRENME KÜLTÜRÜNÜN ÖNEMİ GİTTİKÇE ARTIYOR!

Pandemi çalışma hayatındaki birçok geleneğe adeta “reset atarken” şirketlerin yetenekleri kazanmak ve elde tutmak için yapmaları gereken yöntemler de revizyondan geçiyor. Yeni nesil inovasyon dünyasına adapte olmanın en etkili ve en ekonomik yolu, bu güncellemenin yükünü tüm çalışanlarla birlikte omuzlamaktan geçiyor. Öğrenme…

1 yıl 11 gün önce
İŞ DÜNYASINDA YENİ BİR LİDERLİK TARZI: 
ÇEVİK LİDERLİK
İŞ DÜNYASINDA YENİ BİR LİDERLİK TARZI: ÇEVİK LİDERLİK

Çevik liderlik, çalışanların daha etkili ve üretken olabilmeleri için başarıya giden engelleri kaldırmaya çalışan bir liderlik tarzı olarak özetlenebilir. Çevik ekipler birlikte daha iyi çalışır, daha az zaman ve kaynak israfıyla daha iyi iş sonuçları sağlar. Çevik kuruluşlar, ekipleri güçlendirerek iş güçlerinin tüm…

1 yıl 11 gün önce
2022 ve Sonrasında İş Dünyasını Şekillendirecek 5 Trend
2022 ve Sonrasında İş Dünyasını Şekillendirecek 5 Trend

2021'in başında çoğu kişi dünyanın normale dönmesini bekliyordu. Aşılar uygulanmaya başlamıştı ve birçok yönetici çalışanların işyerine dönmesinin sadece birkaç ay süreceğini düşündü. Ancak 2021 yeni Covid varyantlarının çoğalması, tüm zamanların en yüksek seviyesinde görülen işten ayrılma oranları ve yüksek…

1 yıl 11 gün önce
Aydem Enerji, 13 grup şirketiyle 
Great Place to Work® Sertifikası Aldı
Aydem Enerji, 13 grup şirketiyle Great Place to Work® Sertifikası Aldı

Türkiye’nin öncü entegre enerji şirketi Aydem Enerji, geçen yıl Great Place to Work®’te elde ettiği başarıyı 2022’ye taşıdı. Geçtiğimiz yıl 11 grup şirketiyle Great Place to Work® Sertifikası alan ve 8 grup şirketiyle “Türkiye’nin En İyi İşvereni” listesine girmeye hak kazanan Aydem Enerji, şimdi de 13 grup şirketiyle…

1 yıl 4 ay 17 gün önce
Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim