İş Hayatına Dair

Gelişmek ya da Gelişmemek 
İş’te 2022’nin Meselesi Bu!
Gelişmek ya da Gelişmemek İş’te 2022’nin Meselesi Bu!

Gelişim olanaklarına açık bir yerde çalışma isteği kuşak tanımıyor. Gelişmelerinin önemsendiğini hissettiklerinde, çalışanların hedeflerine ve organizasyona bağlı kalmaları ve iş tatmini hissetmeleri daha mümkün. Bu aynı zamanda personelin refahını da doğrudan artırıyor. Rolleri için belirli becerileri öğrenmenin yanı sıra, kişisel ve kişiler arası becerileri geliştirmek için fırsatlara erişim sağlamak, ilişkileri güçlendirmeyi ve başkalarıyla ilişki kurmayı teşvik etmek de son derece önemli.

 

Çalışan gelişimine önem veren bir yaklaşım, şirkete daha bağlı çalışanlar yaratırken kuruluşun misyonunu destekleyen bir yetenek havuzu oluşturmayı da sağlıyor. Fakat, çalışan gelişimi, yalnızca bazı seminerler için ödeme yapmak veya çalışanlara eğitimler sunmakla sınırlı değil.

 

Profesyonel gelişmenin önünü açın

CareerAddict.com'un anketine göre, katılanların %82'si "kariyer geliştirme fırsatlarının olmaması" nedeniyle işlerini bırakacaklarını söylüyor. Aynı şekilde, %35'i "kendilerine daha iyi bir maaş veya daha yüksek bir pozisyon teklif edilse geri dönmeyi düşünüyor.”

 

Yeni görev ve sorumluluklar sağlayın

Terfi olanakları sunuyor olabilirsiniz. Ancak birçok çalışan, her yıl yeni bir göreve geçemeyeceğinin farkında. Bu da olumlu duygular ve düşünceler yaratmıyor. İşinize yeni sorumluluklar eklemek, bir kariyer gelişimi modelidir.

 

Kariyer gelişimi için bir zaman çizelgesi oluşturun

Hedefleri belirlemek ve çalışan gelişim planları oluşturmak için personelinizle birlikte çalışın. Çalışanlarınızın ne zaman, nasıl ve nerede çalışmak istediklerine odaklanın. Onlara en çok neyi önemsediklerini ve bunun yaşamdaki hedefleriyle nasıl bir ilişkisi olduğunu sorun.

 

Gelişim odaklı bir kültür yaratın

Mentorluk ve gelişim kültürüyle, işletmenizdeki çalışanlar için ilerleme fırsatları yaratabilirsiniz. Bunu girişim, online ve yerinde destekleyici ortamlar tasarlamak için yönetim ekibinize yatırım yapmayı gerektirir.

 

Ayrıca, iletişim hatlarını açık tutmak çok önemlidir. Şirketiniz büyüdükçe potansiyel ilerleme fırsatları hakkında haberler paylaşın ve ekip üyelerini iş rolleriyle ilgili geri bildirimde bulunmaya mutlaka teşvik edin.

Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver