İş Hayatına Dair

Gençlere Yazlık İş Fırsatları; Hem Para Kazan Hem Kendini Tanı
Gençlere Yazlık İş Fırsatları; Hem Para Kazan Hem Kendini Tanı

Secretcv.com’un verilerine göre şu anda 1.275 adet dönemsel ve part-time iş fırsatı gençleri bekliyor. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte özellikle sahil şeridindeki mağaza zincirleri ve perakende grupları dönemsel aday istihdamına başladı. Kış aylarında büyük şehirlerde okuyan öğrenciler ailelerinin yanına döndüklerinde hem kendilerine ek gelir elde etmiş oluyorlar hem de profesyonel hayata adapte olmaya çalışıyorlar. Secretcv.com Genel Müdürü Okan Tütüncü; dönemsel işlerin öğrencinin güçlü ve zayıf yönlerini görmesini sağladığını ve aynı zamanda bütçesine de katkıda bulunduğunu söylüyor ve sözlerine devam ediyor "Dönemsel işlerde çalışarak kendilerini iş hayatına hazırlayan ve iş disiplini kazanan gençler profesyonel hayata bir adım önde başlayarak, rakiplerine fark atıyorlar.”


EN ÇOK ARANAN POZİSYONLARIN İŞ TANIMI:

Satış Temsilcisi:Aylık ve dönemsel satış hedeflerini gerçekleştirmek,ürün ve stok takibini gerçekleştirmek, müşteri memnuniyetini sağlamak, mağazanın müşterileri ile etkili iletişim kurmak, müşterilerin ihtiyaçlarını anlamak, müşterilerin ihtiyacına uygun ürünleri sunmak.

Tanıtım-Promosyon Elemanı: Tanıtım aktivitelerinde yer alarak, ürünlerin müşteriye sunumunu sağlamak.

Kasiyer:Ticari kuruluşlarda mal ve hizmetlerin satışı karşılığında ödemeyle ilgili gerekli işlemleri gerçekleştiren, ödeme karşılığında fatura veya fiş veren kişidir. Gün sonu raporları hazırlar, kasadaki fazlalıkları veya noksanlıkları belirler.

Resepsiyonist:Otel misafirlerinin giriş ve çıkış işlemlerini yapmak, misafirleri karşılamak ve yönlendirmek.

Dönemsel Aday Arayan Sektörler

 

Mağazacılık/Perakendecilik

27,5%

Ajans

13,2%

Gıda

11,0%

Danışmanlık

9,8%

Eğitim

9,0%

Turizm

8,0%

Fuar ve Organizasyon

6,0%

Tekstil

5,0%

Telekomünikasyon ve Network

4,9%

Pazar/Piyasa Araştırmaları

4,0%

En Çok Aranan Pozisyonlar

 

Satış Temsilcisi

23,0%

Müşteri Danışmanı

15,0%

Organizasyon Görevlisi

12,0%

Tanıtım/Promosyon Elemanı

10,5%

Araştırma Elemanı

9,0%

Hostes

7,5%

Pazar Araştırma Görevlisi

5,9%

Resepsiyonist

5,0%

Kasiyer

4,2%

Zincir Mağazalar Sorumlusu

4,0%


GENÇLER DÖNEMSEL İŞLERLE PROFESYONEL HAYATA HAZIRLANIYOR

Secretcv.com Genel Müdürü Okan Tütüncü

Üniversitelerde her yıl yaptığımız seminerlerde; öğrencilere, kendilerini tanımaları ve hangi iş kolunda çalışmak isteyeceklerine karar vermeleri için mutlaka dönemsel işlerde çalışmaları gerektiğini anlatıyoruz. Örneğin; pazarlama bölümünde çalışmak isteyen bir öğrenci dönemsel olarak istediği bölümde çalışırken, o bölümün dinamiklerinin ve gerekliliklerinin kendisine uygun olmadığını anlıyor. Böylece mezun olduktan sonra daha bilinçli hareket ederek kişiliğine ve yetkinliklerine uygun iş alanlarına yönelebilir. Çünkü ne istediklerini bilerek ve hedeflerini belirleyerek profesyonel hayata hazırlanıyorlar. İş hayatına başladıklarında fark edilen ve gelecek vaat eden bu gençler, şirketler tarafından çeşitli kişisel ve mesleki eğitimlerle yöneticilik pozisyonuna hazırlanıyor.


BODRUM’DA DÖNEMSEL SATIŞ DANIŞMANLARI ARIYORUZ

Kom İnsan Kaynakları Müdürü Oya Sönmez

Nisan ve Eylül aralığı mayo satışlarımızın en yüksek olduğu sezon olması nedeniyle, Perakende Satış Mağazalarımız ve satış standımızın bulunduğu tüm Zincir Mağazalar için dönemsel Satış Danışmaları istihdam ediyoruz.

2013 yaz dönemi için 15 Mayıs 2013 itibariyle 33 dönemsel satış danışmanı işe alımı gerçekleştirdik. Yaklaşık 10–12 personel daha almayı planlıyoruz.

İşe alım yaptığımız bölgelerden bahsedersem; yoğunluk İstanbul’da bulunan mağazalarımız ve satış noktalarımız olmakla birlikte, yine perakende satış mağazalarımız olan Bodrum ve satış standımız bulunan Zincir Mağazaların olduğu tüm şehirlerimizde dönemsel satış danışmanı işe alımı yapıyoruz.

Özellikle yaz tatillerini çalışarak değerlendirmek isteyen üniversite öğrencileri bu anlamda çözüm ortaklarımız oluyor.


ÖĞRENCİLER İÇİN ÇALIŞMA FIRSATI SUNUYORUZ

Migros Ticaret A.Ş. İnsan Kaynakları Grup Müdürü Olcay Yılmaz Nomak

Her yaz döneminde olduğu gibi 2013 döneminde de sezonluk yaklaşık 3.300 kişilik işe alım gerçekleştireceğiz. Sezonluk işe alacağımız çalışanlarımızı, Nisan-Mayıs aylarından başlayarak Ekim ayı sonuna kadar görevlendiriyoruz. İşe alımlarımızı ağırlıklı olarak yaz aylarında hareketliliği artan kıyı bölgelerimizdeki mağazalarımız için yapıyoruz. Bunların bazıları; Yalova, Mudanya, Altınoluk, Ayvalık, Çeşme, Fethiye, Bodrum, Marmaris, Antalya, Alanya, Side, Kaş, Kemer, Mersin, İskenderun ve İstanbul Avrupa Yakasında yaz aylarında hareketlenen Silivri, Ağva, Kumburgaz, Şarköy, Selimpaşa.

Sezonluk alım yaptığımız pozisyonlar; Kasiyer, Tezgahtar, Meyve Sebze reyonu personelleri, Kasap ve Şarküteri reyon elemanları. Özellikle taze grup için yaptığımız sezonluk alımlarda, kadrolu çalışanlardan farklı olarak lise mezuniyeti aramıyoruz. 18 yaşını doldurmuş, lise veya üniversite eğitimleri devam ederken yaz dönemlerinde çalışmak isteyen öğrencilerisürecimizde değerlendiriyoruz. Sezonluk Mağazalarımızın bulunduğu şehirlerde ikamet eden veya yaz dönemlerinde bu şehirlere ailelerinin yanına gelen, kış döneminde eğitim gördükleri şehre dönecek olan öğrenciler için çalışma fırsatı sunuyoruz. Bu sayede dönemsel olarak ailemize katılan üniversite öğrencileri, hem iş hayatını hem de perakendeyi yakından tanıma fırsatı bulabiliyorlar. Eğitimlerini tamamladıktan sonra da diledikleri takdirde, Migros ailesinde tam zamanlı çalışabilecekleri pozisyonlarda görev alabiliyorlar.


SEZONDA 1.200 KİŞİYİ İŞE ALIYORUZ

Rixos Hotels İnsan Kaynakları Direktörü Altuğ Örnek

Rixos Hotels olarak bu yıl yeni açılacak tesislerimizi de göz önünde bulundurduğumuzda yurt içi ve dışında yaklaşık 2 bin personel alımı yapılacaktır. Yurt içinde yeni personeller Antalya ve Bodrum’daki tesislerimizde istihdam edilecektir. Sezonda istihdam ettiğimiz çalışan sayısı yaklaşık 1.200 civarındadır.

2013 yaz sezonu içerisinde ağırlıklı olarak operasyonel departmanlar için muhtelif pozisyonlarda istihdam gerçekleştirilecektir.

Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver