İş Hayatına Dair

Kariyer & Eleman İş İlanları
Sanatçı Gibi Lider Olmak

Sanatçı Gibi Lider Olmak

Kitap Tanıtımı

Sanatçı Gibi Lider Olmak

Yazar Adı: Fuat Yalçın

Yayınevi: Cinius Yayınları

Türü: Başvuru-Yönetim-Liderlik

Alman düşünür Friedrich Schelling (1775-1854) “Sanat, teori ile pratiğin özenle birleştirilmesidir” diyor. Pek kısa ve öz bir anlatım. Çalışma hayatında bunu yapmamıza çok gereksinim var. İşlerin yoğunluğu içinde çabalarken hem teoriyi iyi anlamak hem de bunları hayata geçirmek suretiyle çıktı elde edebiliriz yani iş sonuçlarına varabilir, hedeflerimize ulaşabiliriz, tabii bu işi özenle yaparsak, düşünürün öngördüğü gibi. O zaman yöneticilik de bir sanat olur, değil mi?

Herkes şef, müdür, yönetici, direktör, genel müdür olabilir ama herkes sanatçı gibi yönetemez. Özenle, ustalıkla ve incelikli olarak işlerimizi yaparsak bir sanat icra etmiş oluruz.

Burada anlatılanlar sana teorik bilgiler gibi gelebilir, doğrudur. Konu, sende var olan bilgileri ve buradan edindiklerini, öğrendiklerini uygulayabilmen, hayata geçirebilmendir. Özenle çalışıp teori ile pratiği birleştirerek iş sonuçlarına varabilirsin, sen Sanatçı Lidersin çünkü.

Bir arkadaşımdan duyduğum bir söz ile açılış satırlarını sonlandırayım:

“Hayat senin bilgine değil davranışlarına yanıt verir.”

Hayatta nelerle karşılaşacağın kendini nasıl yöneteceğine ve diğer insanlara nasıl liderlik yapacağına bağlı. Bu hem iş sonuçlarını elde etmek için hangi eylemleri yapacağına hem de insanlara (tüm paydaşlara) nasıl davranacağına bağlı.

İşte sanatçı gibi incelikle yönetmenin, liderliğin yolu buradan geçer.

Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim