İK’cılar Değişen Dünyada, Geleceği Şekillendiriyor

Secretcv.com, Antalya’nın önde gelen firmalarının İK yöneticilerine yönelik bir seminer düzenledi. Eğitim ve Yönetim Danışmanı Rifat Bayraç’ın sunumuyla gerçekleşen seminerin başlığı ‘Değişim çağında liderlik ve İK’nın önemi’ idi. Seminerde geleceğin liderlerini bugünden şekillendirmenin önemine vurgu yapıldı; İK’cıların değişen dünya ve gelişen ihtiyaçlar çerçevesinde, sınırsız olmayan kaynaklarını hangi gelişim alanlarında kullanabileceği tartışıldı.

 

 

Secretcv.com, bölge ofisleri ile Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleştirdiği İK seminerlerine bir yenisini daha ekledi. Antalya’nın önde gelen firmalarının IK yöneticilerine yönelik Adonis Hotel’de düzenlenen seminerin konusu ‘Değişim çağında liderlik ve İK’nın önemi’ olarak belirlendi. Yaklaşık 100 kişinin katıldığı seminer E&R Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı Genel Müdürü Rifat Bayraç’ın sunumuyla gerçekleşti.

 

Eğitim ve Yönetim Danışmanı Bayraç, seminerde öncelikle değişen dünya ve gelişen ihtiyaçlardan bahsetti. Bayraç bunun ardından İK çalışanlarının geleceğe giden yolda nereden nereye gitmek istediklerini nasıl belirleyebileceklerini ve bunu gerçekleştirirken sınırsız olmayan kaynakları hangi gelişim alanlarında kullanabileceklerini ele aldı. Bayraç sunumunda, küreselleşen dünyanın kurumları nasıl etkilediğini, çalışanların kurumlardan beklentilerinin ne yönde değiştiğini ve Y kuşağının farklılıklarına yönelik tespitleri ortaya koydu.

 

Seminer katılımcıların soruları ve fikirleriyle dinamik bir havada geçti. Bayraç, geleceğin resmini çizerken İK yöneticilerinin şirketleri için uygun rekabet avantajını nasıl bulabilecekleriyle ilgili yöntemleri de paylaştı. Üç saatlik oturumda, değişen iş dünyasıyla beraber insan kaynaklarının hızla kabuk değiştirdiğinden bahsedildi. Teknolojik gelişmeler, yeni ve genç nesillerin iş dünyasına katılımı ve değişen iş ihtiyaçları ile geleceğin liderlerini bugünden şekillendirmenin önemine vurgu yapıldı.

 

Seminerin sonunda katılımcılar organizasyon için Secretcv.com’a ve paylaştığı bilgiler için Rıfat Bayraç’a teşekkürlerini ilettiler. Şirketlerin uzun süreler ayakta kalabilmesi ve gelişen dünyayı yakalayabilmesi için eğitim ve İK’nın öneminin her geçen gün arttığına dikkat çeken Sea Life İnsan Kaynakları Müdürü Y. S. Selim ŞAYLAN, "İK artık bordro yapıp özlük dosyası tutan değil, ileriye dönük iş gücü planları yapıp, gerekli eğitimleri vererek şirketlerin karlılığını artıran bir departman haline gelmiştir” dedi. Şekerler Turizm İnsan Kaynakları Grup Müdürü Saygı Günenç ise, "Bizler mesleki olarak biliyoruz ki, eğitim tek başına memnuniyet yaratmaya yeterli bir enstrüman değildir. Organizasyonda yer alan ve iyi bir ev sahipliği yapan Secretcv ailesinin de başarısını belirtmek isterim” dedi.