ADAYLAR, YAPACAKLARI İŞİN AÇIKÇA BELİRLENMESİNİ TERCİH EDİYOR…

ADAYLAR, YAPACAKLARI İŞİN AÇIKÇA BELİRLENMESİNİ TERCİH EDİYOR…

 

Ekip çalışmasının giderek önem kazandığı günümüz iş dünyasında adaylarımıza " Nasıl bir ekibin parçası olarak çalışmak istersiniz?” sorusunu yönelttik. 16.052 Adayın katıldığı anket sonucuna göre adaylar, iş tanımlarının açık ve net olduğu ekiplere dahil olmak istiyor.


İş bulmanın kolay yolu Secretcv.com’un iş dünyasına yönelik araştırmaları devam ediyor. 24.08.2015 – 13.10.2015 tarihleri arasında Secretcv.com ana sayfası üzerinden yapılan anket çalışmasına 16.052 aday katıldı.

"Nasıl bir ekibin parçası olarak çalışmak isterdiniz?” sorusunun sorulduğu anket çalışmasına katılan adayların %43’ü, iş tanımlarının belli olduğu ve yapacağı işin açık ve net bir şekilde belirtildiği bir ekibin parçası olmak istiyor. Bunu %35 oy oranıyla ekipteki herkesin her işin sorumluluğunu alabildiği ve farklı alanlarda gelişmeye fırsat veren ekipler takip ederken %16’lık bir dilim oyunu kreatif odaklı, renkli çalışma ortamına sahip ve esnek çalışma saatleri bulunan ekiplerden yana kullanıyor. Satış odaklı ve net hedeflerin olduğu ekiplerde çalışmak isteyen adayların oranının ise sadece %6 olduğu gözüküyor.

Anket sonuçlarına baktığımızda, adayların dahil olmak istedikleri ekiplerde aradıkları ilk özelliğin işin tanımlama aşamasındaki anlaşılırlık ve netlik olduğunu görüyoruz. Ekip çalışmalarında iletişimin oldukça önemli olduğunu belirten Secretcv.com Genel Müdürü Okan Tütüncü, "Ekip elemanları arasındaki iletişim ne kadar anlaşılır, açık ve kuvvetli olursa ekip çalışmasındaki uyum da o denli yüksek olacaktır. Bu uyum şirkete zaman tasarrufunu, kaliteyi ve başarıyı beraberinde getirecektir.” Dedi.