Firma Üyelik

İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
 • Ankara:0216 572 25 25
 • İzmir:0232 441 71 44
 • Antalya:0216 572 25 25
 • Bursa:0216 572 25 25
Firma Girişi

Beğendik Mağaza İşletmeleri

Mağazacılık / Perakendecilik  

www.begendik.com.tr

Beğendik Mağaza İşletmeleri hakkında:

  Gıda maddeleri ile birlikte tekstil, ev eşyaları, restoran gibi hizmet işletmelerini de içeren "Bölümlü Mağaza" tarzının; Türkiye'de öncüsü olarak mağazacılığa yeni boyutlar getiren Beğendik Mağaza İşletmeleri, Cumhuriyet öncesi dönemlerde de ticaretle uğraşan Mehmet ve Hamdi Beğendik'in girişimiyle kurulmuştur. Ticari yaşamına celepçilikle başlayan,bulvar üzerinde perakende kuruyemiş ticareti ile sürdüren daha sonra gıda ve ihtiyaç maddeleri toptan dağıtımı konusunda uzmanlaşan Beğendikler, 1980'li yıllara gelindiğinde gıda ve ihtiyaç malları toptan dağıtımında ülkemizin en büyükleri arasına girmiştir. 1986 yılında Türkiye'deki ekonomik değişimler, nüfusun kentlerde yoğunlaşması dikkate alınarak perakende sektörüne girilmeye karar verilmiştir. Perakendeciliğe Kayseri'de başlanmış ve iki yılda Kayseri'deki mağaza sayısı 5'e çıkarılmıştır. Alt yapı yatırımları tamamladıktan sonra, Ankara'da 1993'te Kocatepe ve 1994'te Akköprü mağazaları açılmıştır. 1995 yılında İstanbul'da Carousel 1997'de İzmit'te Outlet Mağazası ve Restoranı ile Ankara'da Etlik Mağazası hizmete açılmıştır. Yine aynı yıl Ankara'da, yöresel yemekler sunan Beğendik Kayseri Mutfağı hizmet vermeye başlamıştır. 1998'de Gaziantep Mağazası, 1999'da da Mersin Mağazası açılarak hizmet alanı genişletilmiştir.

  Beğendik Mağaza İşletmeciliğinin ana faaliyet konusu perakende mağaza işletmeciliğidir. Ancak Restoran İşletmeciliği , Gıda Ürünleri Üretimi ve Paketleme Tesisleri , mağaza işletmeciliği ile birlikte sürdürülüp, geliştirilen faaliyetlerdir.

  Bugün ise, 4 kentte 9 Mağaza ve 2 Restoran ile hizmet verilmektedir. Yeni Projelerle hizmetine devam eden Beğendik, çok kısa bir süre içerisinde Avrupanın ve Türkiye'nin en büyük Bölümlü Mağazası Beğendik-Kızılay'ı açmayı hedeflemektedir. Yerli sermaye ve bilgi birikimi ile "Bölümlü Mağazacılık" Kategori mağaza işletme modeline doğru büyümektedir. Beğendik Mağaza İşletmeciliğinin, dünyaya açılan yolda her yıl büyümesi, çalışmayı ve insana saygıyı ön plana alan bir vizyona sahip olmasından kaynaklanmaktadır.Vizyon-Misyon:

  Beğendik'in iş yapma politikaları, iş ahlakı, iş felsefesi, para kazanma biçimi gibi konular şirket kültürü olarak ele alınmış ve belirli değerler sistemi yerleştirilmiştir. Bu değerler sistemi, günün koşullarına göre geliştirilmekte ve yönetilmektedir. Şirket kültürüne, ortaklarından başlayarak bekçisinden genel müdürüne kadar sahip çıkılmaktadır.

  Şirket kültürü, yaşanmış anılar biraraya getirilerek ve geçmişten yararlanılarak oluşturulmuştur. Sağlıklı gelişmesi için de müşterilerini ve personelini kapsayacak dilek, istek, öneri ve şikayet sistemi kurulmuştur. Şirket kültürü olarak benimsediğimiz bu değerler şöyledir:

  • İnsan, her şeyin en iyisine layıktır.
  • Müşteri ve personel geleceğimizdir.
  • Çevre önemlidir ve insanlarımızındır.
  • Geçmiş kültürel değerler varlıklarımız arasındadır.

  Oluşan değerlere göre davranışlarımız da aşağıdaki gibidir.

 • Beğendik, müşterisine saygılıdır.
   Müşterisini; hizmetinin, kalitesinin, satış yöntemlerinin, davranış ve kültürünün ana belirleyicisi olarak görür. Sürekli başarı ve rakipleri karşısındaki üstünlüğünün buna bağlı olduğunu bilir.
 • Çalışanlar Beğendik için değerlidir.
   Beğendik için en iyi sermaye insan kaynağıdır. İşe seçilmesi, eğitimi, iş başında ve iş dışında kendini geliştirmesi olmak üzere, çalışanlara yapılan yatırım sermaye olarak görülmekte; şirketin gelişmesi için, sürekli insan kaynağı yaratılmaktadır.

   Beğendik'te katı yönetim kuralları ve klasik hiyerarşik sisteme başvurulmaz. İnsanı yaratıcı bir varlık olarak gören, yenilikleri nasıl yapacağına kafa yoran, şirket içinde bilginin serbest olarak dolaştığı, her aşamada bilgiden yararlanılan, çalışanlar arasında her düzeyde açık, rahat ve yüz yüze iletişim kurulan, yatay ve esnek organizasyon benimsenmiştir.

 • Beğendik'te alışveriş keyifle yapılır.

  Müşteri her bir reyonda, satılan ürünün özelliğine göre farklı hizmet alır, beklediği ilgi ve içtenliği Beğendik personelinden her zaman görür. Hizmetimiz "seç, al, öde, git" şeklindeki Batı ülkelerinden gelmiş klasik hipermarket ya da süpermarket anlayışı değildir.


 • Beğendik mağazalarında her ürün satılmaz.
   Satılacak ürünün belirleyicisi Beğendik mağazalarına yön veren, bizzat müşterinin kendisidir. Pazarlama sistemimiz bunun üzerine kurulmuştur. Geliştirme görevi de Beğendik'te çalışan personelindir.
 • Beğendik'te yeni ve modern alışveriş olanakları uygulanır.
   Ürün ve hizmette; kalite, hızlılık Beğendik'in temel görevidir. Varolan işleri daha iyi hizmetle yapmak için yeni teknolojilerden yararlanmak, kredi kartlı, taksitli, kampanyalı, hediyeli ve indirimli satışları sürekli uygulamada tutmak, hizmetin ve ürünün kalitesinden sorumlu olmak Beğendik'in çalışma şeklidir. Beğendik; ürünlerin çeşitlendiği, sorunların da karmaşıklaştığını dikkate alarak, el yordamı ya da sezgisel değil, müşterisinin ve kendisinin yararına, perakende sektöründeki en son teknolojiden yararlanarak çalışmaktadır.
 • Beğendik'te alışveriş kolaydır.
   Beğendik mağazaları, insanımızın tüm gereksinimlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Müşterinin tercihini ve alışverişi kolaylaştırmak için ürünler gruplandırılmış, reyon yükseklikleri ve raf sistemi buna göre düzenlenmiştir.
 • Beğendik mağazalarında hizmet süreklidir.
   Müşterilerimiz, yılın her günü mağazalarımızdan hizmet alabilmekte, günün her saatinde de ücretsiz müşteri hatlarımızdan görüş, öneri ve isteklerini iletebilmekte ve bilgi edinebilmektedir.


Beğendik Mağaza İşletmeleri İş İlanları

Beğendik Mağaza İşletmeleri firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!