Firma Üyelik

İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
  • Ankara:0216 572 25 25
  • İzmir:0232 441 71 44
  • Antalya:0216 572 25 25
  • Bursa:0216 572 25 25
Firma Girişi

Özsüt

Gıda  

www.ozsut.com.tr

Özsüt hakkında:

Hakkımızda

Yeme-içme ve gıda perakendeciliği alanında faaliyet gösteren STP Gıda, başta Özsüt olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanına yayılan farklı markaları ile hizmet sektöründe güçlü bir aktör konumundadır.

STP Gıda, 2014 yılında özel sermaye kuruluşu Infinity Investment tarafından yapılan satın almanın ardından gerçekleştirilen yenilikler ile yoluna devam etmektedir. Infinity Investment, Türkiye’de farklı sektörlerde yatırımlara odaklanmakta; alanında lider şirketlere yatırım yaparak, onları daha da güçlü hale getirme hedefiyle hareket etmektedir.

STP Gıda, Infinity Investment ile gerçekleştirilen satın almanın ardından potansiyellerinin üstüne çıkarak, Türkiye için katma değer yaratmayı ve istikrarlı bir biçimde büyümeyi sürdürecektir.


*****

Özsüt

Özsüt, serüvenine 77 yıl önce İzmir Kemeraltı’nda açılan mütevazı bir dükkanla başlamıştır. Bugün "Mutluluk Tadında” mottosu ile 46 ilde ve 180’in üzerinde şubesinde hizmet vermektedir. Bayilik sistemi ile hizmet ağını sürekli geliştirmektedir. Özsüt, Osmanlı tatlıcılığının sırlarını Fransa’nın modern ve köklü pastacılık anlayışıyla bütünleştirmekte ve geleneksel tatlı kültürünü modern hayatın içine entegre etmektedir. Farklı konseptlerdeki mağazalarında misafirlerine kahve, çikolata, ve dondurma ile İtalyan, Fransız ve Meksika mutfağının spesiyalitelerini içeren geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

Amacımız ve Değerlerimiz

Özsüt’te bizler;

Misafirlerimize rahatça vakit geçirme imkanı sunarız.

Farklı tatları deneyimlemeleri için fırsat yaratırız.

Türkiye’nin ortaya çıkardığı köklü bir markayız.
Tarihimizin bize verdiği tecrübeleri bugüne taşımakta; gelenekselliği modern hayatın enerjisi ile buluşturmaktayız.

Misafirlerimizi her zaman dinler, onlarla aramızda sadık ilişkiler kurarız.

Renkli, canlı, rahat ve keyifliyiz. Misafirlerimize ‘mutluluk’ vadetmekteyiz.

Özsüt’ün kapıları hoşça vakit geçirirken farklı lezzetlerin de keyfini çıkartmak isteyenler için sonuna kadar açıktır.

Sıcak duruşumuz, 7’den 70’e herkesi kapsar.

Misafirlerimize kaliteli ürünleri ve iyi hizmeti sunmak bizim için öncelik taşır.

Özsüt çatısı altında bu öncelikler için çalışırız.Tarihimiz

1938: Sefer Usta, yalnızca yoğurt ve kaymak satmak üzere 1938 yılında, İzmir Kemeraltı’nda ilk Özsüt’ü açtı. Osmanlı sarayında çalışan bir tatlı ustasının, sarayın dağılması ile Sefer Usta’nın amcasının yanında işe başlaması, Sefer Usta’ya geleneksel sütlü tatlıların tüm sırlarını öğrenme fırsatı yarattı.

70-80’li yıllar: Geleneksel tatlılar üreterek serüvenine devam eden Özsüt Muhallebicisi ününü giderek artırdı ve İzmir’in alamet-i farikalarından biri haline geldi.

80’ler: Özsüt Sefer Usta’nın oğlu İbrahim Urlulu liderliğinde ve ustalarının da ortaklığıyla büyümeye başladı.

1991: Özsüt’ün ilk şubesi İzmir Alsancak’ta açıldı.

1996: Franchising sistemine geçerek şube sayısını hızla artırmaya başladı. Aynı yıl içesinde 6 şube açıldı.

2002: Özsüt’ün şube sayısı 50’ye çıktı.

2009: Menüsünde farklı dünya mutfaklarının lezzetlerini de sunmaya başladı.

2014: Azerbeycan’ın Bakü şehrinde ilk yurtdışı şubesini açtı. 2014 yılının ikinci yarısında ise, Infinity Investment tarafından STP Gıda’ya gerçekleştirilen satın alma ile şirket yapısını güçlendirdi.

Özsüt Türkiye’de ve çevre coğrafyalarda büyümeye devam edecektir.


*****

STP Gıda’nın diğer markaları şu şekildedir:

Tatlı Mola

Tatlı Mola, 2010 yılının Eylül ayında hayata geçmiştir. Sütlü tatlı ve pasta ürün grubunda kurumsal perakende sektöründe hizmet vermektedir. STP Gıda, Tatlı Mola markası ile lezzetli tatlılarını farklı perakende mağazalarında tüketici ile buluşturmaktadır. Ek olarak farklı markalar için fason üretim gerçekleştirilmektedir.

Dodici

STP Gıda’nın restoran konsepti Dodici dünya mutfaklarından seçilen birbirinden lezzetli alternatifleri, misafirlerine seçkin ve samimi bir ortamda sunmaktadır. Dodici’de misafirler uzman şeflerce hazırlanan lezzetlerle ve özgün bir ortamda ağırlanmaktadır. Balık ve alkol menüsünün de bulunduğu Dodici 4 noktada hizmet vermektedir.

S Akademi

S Akademi, günlük hayatın stresinden uzaklaşmak, mutfakta kendini geliştirmek ve hobilerine yoğunlaşmak isteyenler için yaratılmış bir atölye mekanıdır. 2015 yılından bu yana İstanbul Koşuyolu’nda hizmet vermektedir. S Akademi’de alanlarında uzman şeflerce verilen workshoplar düzenlenmektedir. Workshop katılımcılarına dünya mutfaklarından tatlılara kadar geniş bir yelpazede bilgiler aktarılmaktadır. Kurumlar için özel programlar da sunan S Akademi, özel gün ve kutlamalarda farklı etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Özsüt İş İlanları

Özsüt firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!