SÖNMEZ GLOBAL YAPI VE TİCARET

Yapı Malzemeleri  

www.sonmezglobal.com/tr/

SÖNMEZ GLOBAL YAPI VE TİCARET hakkında:

Sönmez Global Yapı ve Ticaret A.Ş. 1980 yılında tekstil fabrikalarının klimatizasyonu alanında mühendislik destekli üretim yapmayı hedefleyerek kurulmuş bir şirkettir.
Çalışmaya başladıktan kısa bir süre sonra yatırımcılardan gelen talepler ile birlikte hizmet alanlarını çeşitlendirmek üzere müteahhitlik uygulamalarına başlandı. İlerleyen yıllarda tekstil tesislerinin klimatizasyonu sahasında komple hizmet veren bir ihtisas firması olarak öne çıkmış olup takip eden yıllarda çeşitli uzmanlık gerektiren konularda da faaliyet gösterip günümüzde birçok kapsamlı projeyi başarı ile tamamlamış olarak tercih edilen kurumlar arasında yerini almıştır. Özellikle mühendislik kadrosunun uzmanlığı ve eğitimi konusuna özen gösteren firmamız, hizmetlerini tekstil sektörü yanında; ilaç, gıda, seramik, basın, otomotiv, enerji gibi diğer endüstriyel sektörlerde de sunmaya devam ederek, bu sektörlerin klima sorunlarını uygun projelerle çözen, konusunda saygın ve aranan bir şirket konumuna gelmiştir.
Mekanik tesisat müteahhitliği konusundaki uzmanlığını geliştiren firmamız, Türkiye’nin gelişen inşaat sektörüne paralel olarak yapımı artan, pek çoğu “akıllı bina” konsepti ile yönetilen, iş merkezi, süpermarket, hastane, banka, otel benzeri çok katlı ve nitelikli büyük yapıların klimatizasyonu ile ısıtma, yangın sıhhi tesisat gibi komple mekanik tesisat işlerinin taahhütlerini yüklenmek üzere organizasyonunu genişletmiştir. Bu ilerlemeyi sonraki yıllarda enerji tesisleri, serum fabrikası gibi komple anahtar teslimi projelerle devam ettirmiştir. Yurtdışı müteahhitlik hizmetleri ile de kuruluş, Bulgaristan, Romanya, Özbekistan,Türkmenistan, Kazakistan, Irak, Tunus’ ta başarıyla tamamladığı ve yapımı devam eden projeleri bulunmaktadır. Gerek yurtiçinde gerekse yurt dışı müteahhitlik hizmetlerini sunarak gelişimini sürdürmeye devam eden firmamız altyapı ve üstyapı projelerinde müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Firma Bilgileri

 • Çalışan Sayısı
  • 400 Beyaz Yaka
  • 500 Mavi Yaka
 • Çalışma Saatleri
  • Haftaiçi: 00:00-00:00
  • Cumartesi: 00:00-00:00
  • Pazar: 00:00-00:00

SÖNMEZ GLOBAL YAPI VE TİCARET İş İlanları

SÖNMEZ GLOBAL YAPI VE TİCARET firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!