Berko İlaç

İlaç  

www.berko.com.tr/tr/default.aspx

Berko İlaç hakkında:

Galenik preparat üretimiyle faaliyete başlayan BERKO İLAÇ kısa bir süre sonra entegre bir fabrikada tedavi edici özelliği olan ilaçların üretimine başladı. 2000’li yıllara girerken BERKO İLAÇ ülkede ihtiyaç duyulan yeni moleküllerin ruhsatlandırılması çalışmalarına başladı. Bu çerçevede çinko minerali içeren ZİNCO isimli ürünlerin çeşitli formları Türk Tıbbı’nın hizmetine sunuldu.

Aynı yıllarda İtalyan GANASSINI firması ile mümessillik anlaşması yapıldı ve Kulak-Burun- Boğaz alanında spesifik ilaçlar olan TONİMER ürün gurubunun ve Kadın-Doğum’da kullanım alanı bulan ALKAGINE ürün guruplarının Türkiye’ye ithali ve dağıtımı sağlandı.

Alanında ilk olan ilaçların üretilmesini ve Türk Tıbbı’nın hizmetine sunulmasını kendine hedef edinen BERKO İLAÇ 2001 yılında yine Türkiye’de bulunmayan ve ihtiyacı çok duyulan D vitamini ve flor içeren ürünü D-FLOR Tablet’in üretimine başladı. Aynı yıl eczanelerde majistral olarak üretilen %3 oranında Sodyum Borat içeren ürünü BİBORA Göz Banyosu’nu Türk Tıbbının hizmetine sundu.

2004 yılının ilk günlerinde kendi üretim yerini kuran BERKO İLAÇ bugün Türk İlaç sektöründe ilklere imza atan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir ve ilaçlarının bir kısmını kendi bünyesinde, modern üretim tesislerinde üretmekte, bir kısmını ise fason olarak ürettirmektedir.

İnsan sağlığına hizmet için ürünler geliştirerek, değer yaratan nitelikli insan gücü, kurumsal uygulamaları ve gelişim süreci ile örnek model olman Berko İlaç’ın en önemli kaynağı çalışanlarıdır.

Berko İlaç; merkez binasında, fabrikasında ve on adet bölge müdürlüğünde görev yapan 250 kişilik çalışan kadrosu ile hızlı büyüme sürecini önümüzdeki yıllarda da sürdürecektir. İnsan odaklılığı ve sürekli büyüme hedefini yönetim felsefesi olarak algılayanı Berko İlaç, Berko Romanya ve Berko Dış Ticaret isimli kardeş şirketleriyle de yurtdışına ilaç satışına başlamıştır.

Berko İlaç İş İlanları