Eren Holding

Holding  

www.erenholding.com.tr

Eren Holding hakkında:

Dünyanın önde gelen markası Lacoste'un üretim haklarına sahip olan Devanlay-Eren Tekstil, Lacoste'un lisanslı üreticisidir.

Devanlay-Eren işbirliğiyle gerçekleştirilen üretim; Lacoste'un üst düzey kalite standartlarına uygun olarak, Fransa’dan kalite ve üretim teknolojisi konularında sürekli destek alınarak yapılmaktadır.

Dünyaca ünlü İsviçreli saat markası Swatch saatlerinin Türkiye distribütörlüğünü yapan Eren Holding, 32 adet Swatch mağazası ve 200 satış noktası ile ülke çapında faaliyet göstermektedir.

Üstün İsviçre teknolojisi ile üretilen Swatch saatleri; yenilikçi, heyecanlı, minimalist tasarımlarıyla Türkiye pazarında mağazacılık alanında üstün başarılara imza atan Eren Holding ile kısa süre içinde hak ettiği seviyeye ulaşmıştır.

Grubun en eski şirketi olan Er-Os, hem iç hem de dış pazarlar için, yüksek kaliteli hazır giyim ürünleri üretmektedir. Türkiye'nin en çok tanınan iç giyim markası olan Er-Os, üretiminin %80'ini başta A.B.D. ve Avrupa Topluluğu ülkelerine ihraç etmektedir.

Er-Os'un ürünleri, özellikle A.B.D.'de Sears, J.C. Penney, K-Mart, SaksFifth Avenue gibi büyük mağaza zincirlerinde satılmaktadır.

Pamuk ve sentetik karışımlı iplikler üreten Eren Tekstil, 8.280 ton/yıl üretim kapasitesine sahiptir. Eren Tekstil son yıllarda yapılan modernizasyon yatırımlarıyla bölgenin en modern tesislerinden biri haline gelmiştir. Ürünleri, uluslararası test sonuçlarına göre dünyanın en kaliteli iplik üreten firmalarının ürünleri arasında ilk %5'e girmektedir.

Yapılan üretimin %30'u Batı Avrupa ülkeleri ve A.B.D.'ye ihraç edilmektedir. Özellikle tüysüz ve jütsüz iplik üretiminde teknolojinin en son noktasına gelmiş olan Eren Tekstil, kapasite artışının yanısıra teknolojik gelişmeleri de çok yakından takip etmektedir..

Grubun tekstil ve boyama kuruluşu olan Modern Tekstil, entegre üretim sistemiyle aylık 16 ton boyama ve apre kapasitesine sahiptir.

Konfeksiyon bölümü ise üretiminin tamamını Amerika'nın önemli mağaza zincirlerine ihraç etmektedir. Modern Tekstil, son yıllarda adet bazında bazı kategorilerde en yüksek ihracatı yapan şirket haline gelmiştir.

Devanlay-Eren Tekstil

Dünyanın önde gelen markası Lacoste'un üretim haklarına sahip olan Devanlay-Eren Tekstil, Lacoste'un lisanslı üreticisidir.

Devanlay-Eren işbirliğiyle gerçekleştirilen üretim, Lacoste'un üst düzey kalite standartlarına uygun olarak, kalite ve üretim teknolojisi bakımından Fransa'dan sürekli destek alınarak yapılmaktadır..

Er-De Pazarlama

Er-De Pazarlama, etkin pazarlama stratejileri ve çağdaş mağazacılık anlayışı doğrultusunda Lacoste ürünlerinin tüketiciye ulaştırılması amacıyla kurulmuştur.

Fransız Devanlay-Lacoste grubunun ortaklığıyla kurulan Er-De Pazarlama, 33 butiğiyle Lacoste ürünlerini satışa sunmaktadır. Pazarlama teknikleri Fransa'dan alınmakta olup, müşteri memnuniyeti en üst düzeyde tutulmak üzere özel programlar uygulanmaktadır.

Modern Karton, Çorlu'da 105.000 m² kapalı, 530.000 m² toplam alana sahip tesislerinde, 350 çalışanıyla birlikte bir dünya şirketi olmanın gururunu yaşıyor.

Modern Karton; üretim teknolojisi ve otomasyon sistemiyle dünyanın en gelişmiş teknolojisine sahip tesislerinden biridir. Oluklu Ambalaj Kağıdı sektöründe, 240 milyon dolarlık yatırım değeri ile dünyanın önde gelen kuruluşlarındandır.
Tek çatı altında 300.000 ton/yıl üretim kapasitesiyle Türkiye'nin en büyük kağıt tesisi olma özelliğini taşır.
Türkiye’nin “oluklu ambalaj kağıdı” üretiminin %45'ini, ihracatının ise %80'ini tek başına gerçekleştirir.
2000 yılına kadar ambalaj kağıdı ithal eden Türkiye, Modern Karton'un yeni yatırımıyla yıllık 50.000.000 $ olan ihracat değerine ulaşmış ve bugün bu alanda önemli ihracatçılar arasına girmiştir…
Modern Karton; 6 milyon dolarlık yatırımla kurduğu, Avrupa'nın en modern arıtma tesisiyle hem doğayı koruyor hem de üretiminde arıtma tesisinden elde ettiği enerjiyi kullanıyor...
Üretiminin tümünde atık kağıt kullanarak, her gün 8 metre boyunda 5000 ağacı kesilmekten kurtarıyor ve doğal dengeyi koruyor...

Marmara Bölgesinde, endüstri ve tarımın iç içe olduğu Çorlu’da bulunan Modkar Ambalaj, oluklu mukavva endüstrisinde faaliyet göstermektedir. Modkar Ambalaj, 90.000 m² arazi üzerindeki 45.000 m² kapalı alanıyla, sektörün en geniş kapalı üretim alanına sahip tesislerinden birisidir.

Grubun atık hammaddesini karşılamak üzere kurulmuş olan Eren Kağıt, atık kağıt toplama çalışmalarını organize etmektedir. Ülkemizde kağıt toplama ve balyalama konusunda faaliyet gösteren en büyük şirketlerden biri olan Eren Kağıt'ın toplam kapasitesi 300.000 ton/yıl'dır.

Eren Paper GmbH

Grubun hammadde olarak kullandığı atık ihtiyacını karşılamak ve ürünlerini Avrupa'da pazarlamak amacıyla Almanya'da faaliyet gösteren kuruluş, uluslararası pazarlama çalışmalarını yürütmektedir. Almanya'nın lider kutu üreticisi Thimm Verpackung firması ortaklığıyla kurulan şirketimiz, kağıt sektöründeki şirketlerimizin dünya ile bağlantısını sağlayan bir köprüdür. Yeni kapasitesi ile bir dünya şirketi haline gelen Modern Karton'un yönetiminin dünyadaki gelişmeleri izlemesine destek olmaktadır.

1987 yılında devlet tarafından kurulmuş olan Denizli Çimento A.Ş., 1992 yılında özelleştirme idaresinden satın alınmıştır. Üretim kapasitesi bakımından Ege Bölgesinin en küçüğü iken, yapılan ilave yatırımlarla bugün bölgenin en büyük çimento üreticisi ve Denizli'nin en büyük sanayi kuruluşu haline gelmiştir.

Şirket ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisi kurmuş olduğu santral ile üretilen ilk çimento tesisidir. Teknolojiyi çok yakından takip eden şirket kurduğu rafinasyon sistemi ile tam bir çevre dostudur. Toplam yatırım tutarı 230 milyon dolar olan Denizli Çimento A.Ş. üretim kapasitesinin %40'ını yurtdışına ihraç etmektedir.

Üstün kalitede hazır beton üreten Modern Beton, Aydın, Denizli ve İzmir Tesisleri ile Ege Bölgesinde faaliyet göstermektedir. Sürekli kapasite artışına dönük yatırım yapan şirket, hazır beton üreterek inşaat sektörüne hizmet vermektedir.

2003 yılından itibaren “Otoprodüktör Grubu” lisansı ile faaliyet gösteren Modern Enerji, elektriğin yanı sıra ürettiği buharın tamamına yakınını satabilen ve dolayısıyla etkin kaynak kullanımı sağlayan sektördeki nadir işletmelerden biridir. Doğalgaz ve LPG kullanarak 80 MW/saat elektrik, 160 ton/saat buhar enerjisi kapasiteli bir kojenerasyon tesisidir.

Mandalya ve Ufuk Turizm

Mandalya Turizm İşletmeleri A.Ş. tarafından kurulan Rixos Hotel Bodrum, Rixos Oteller zinciri tarafından işletilmektedir. Bodrum’un Mandalya koyunda, 220.000 m²’lik alanda, 960 yatak kapasiteli bu tesis Akdeniz’in en lüks tesislerinden biridir.
Grubun diğer şirketi Ufuk Turizm de bu tesisin hemen yanında 100.000 m²’lik alanda “birinci sınıf tatil köyü” projesi çalışmalarını sürdürmektedir.

Eren Holding İş İlanları

Eren Holding firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!